KULTURA

Šumperk čeká vánoční megashow s Pavlem Šporclem

8. prosince 2002, 16:12, jas
Šumperk čeká vánoční megashow s Pavlem Šporclem   ŠUMPERK – Hudební lahůdku zabalenou do vánočního dárku přichystala na úterý 10. prosince Agentura J+D ve spolupráci s Domem Kultury Šumperk. Na pódiu zdejšího velkého sálu vystoupí rocker vážné hudby Pavel Šporcl. Na koncertu, který se koná v rámci celorepublikového turné, čeká návštěvníky kromě vynikající hudby také speciální světelná megashow.
  ŠUMPERK – Hudební lahůdku zabalenou do vánočního dárku přichystala na úterý 10. prosince Agentura J+D ve spolupráci s Domem Kultury Šumperk. Na pódiu zdejšího velkého sálu vystoupí rocker vážné hudby Pavel Šporcl. Na koncertu, který se koná v rámci celorepublikového turné, čeká návštěvníky kromě vynikající hudby také speciální světelná megashow.

  Houslový virtuos Pavel Šporcl vydal před nedávnem nové CD, které obsahuje skladby českých klasiků od Smetany, Dvořáka, Janáčka, Martinů až po speciální nahrávku Otakara Ševčíka Holka modrooká. Všechny uslyší i návštěvníci úterní vánoční show. Tohle album vydává Šporcl poprvé u renomované firmy Supraphon. „Součástí kompaktu je i takzvaný žlutomodrý klip, který si mohou posluchači pustit na počítači,“ uvedl Roman Janků z pořadatelské Agentury J+D. Album si zájemci mohou zakoupit na šumperském vystoupení.

  Dnes už jeden z nejuznávanějších mladých hudebníků se začal věnovat hře na housle v pěti letech. Tomuto oboru se věnoval také na pražské konzervatoři a následně na hudební fakultě AMU ve třídě profesora Václava Snítila. V letech 1991 až 1996 se mu naskytla příležitost studovat ve Spojených státech amerických pod vedením vynikajících pedagogů.

  Za svou kariéru mladý umělec posbíral řadu ocenění. Od roku 1992 se může se pyšnit titulem Laureát soutěže ARD Mnichov, o rok později zvítězil v soutěži Holland Music Sessions World Tour Competition, v roce 1996 obdržel Cenu Společnosti Bohuslava Martinů, o rok později se stal laureátem mezinárodní soutěže prestižního tuzemského festivalu Pražské jaro. Loni získal Cenu čtenářů časopisu Harmonie za CD Vivaldi/Piazzolla.

 • Oficiální strana Pavla Šporcla


 • Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  ZA KULTUROU ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

  A) Řád britského impéria
  B) Řád Bílého lva
  C) Medaili cti USA

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).