KULTURA

Rozhovor se showmanem a imitátorem Vladimírem Hronem

25. listopadu 2002, 11:19, Stanislava Marešová
   ŠUMPERK - Do posledního místa zaplněný sál se otřásá smíchy. Dům kultury vsadil na dobrého koně, protože na One man show Vládi Hrona, nazvanou Abeceda hvězd, se sešlo několik stovek příznivců. Vladimír, který s touto show jezdí po celé České republice již od zimy 2000, sklízí na každé štaci nemalé úspěchy. Také proto vám přinášíme aktuální rozhovor.
   ŠUMPERK - Do posledního místa zaplněný sál se otřásá smíchy. Dům kultury vsadil na dobrého koně, protože na One man show Vládi Hrona, nazvanou Abeceda hvězd, se sešlo několik stovek příznivců. Vladimír, který s touto show jezdí po celé České republice již od zimy 2000, sklízí na každé štaci nemalé úspěchy.

   Jeho imitátorský, vypravěčský i komediální talent si v ničem nezadá s jeho hlasovým projevem, protože i v hudbě padají všechny překážky a Vláďa ve svém recitálu směle ztvární Karla Gotta, Michaela Jacksona nebo Hanu Zagorovou. Samozřejmě si jako správný imitátor troufne i na politiky naší země a vystřihne vám Zemana, Klause, nebo ze sousedního Slovenska oblíbeného Mečaira. Své objekty ale nenapodobuje pouze hlasově. Jeden z úspěchu jeho show tkví v tom, že Vláďa se imitované osobě přiblíží i choreografií, má nastudované i ty nejnepatrnější pohyby a gesta.

   Hudební a komediální cesta Vladimíra Hrona se začala již na střední škole, kde směle napodoboval své profesory. Později začal hrát s amatérskou kapelou, přivydělávat si na diskotékách - první diskotéku odehrál již v deváté třídě a v jedenaosmdesátém nastoupil do divadla v Litvínově. Většina ho ale zná ze spolupráce s veřejnoprávní televizí, kde má Vladimír svůj pořad nazvaný Jsou hvězdy, které nehasnou. Do budoucna uvažuje o novém pořadu, který nese pracovní označení "Kolem světa za 80 minut (plus mínus autobus)".

Při svém vystoupení jste v nadsázce použil vtipného přirovnání, že „čím hůře, tím lépe“. Řídíte se tímto heslem i v soukromí?
Ne, tím se v životě neřídím, i když jak se ukázalo, v naší zemi skutečně platí, že čím hůře se máme, tím více se dokážeme bavit, s nadhledem a dokonce i s humorem …

Když chystáte nové imitační číslo, jak moc se tomu věnujete, jak to vlastně celé probíhá?
Já toho zkouším spoustu. Když se připravuji se na pořad, tak u hlasu specificky je to daný náročností nebo rejstříkem hlasu. Může to trvat od několika minut po několik týdnů či měsíců. Ale vzhledem k tomu, že ty persóny nestuduji jen hlasově, ale nějak se snažím i mimikou nebo dát tomu i pohybovou stránku, tak je ta práce jiná, náročnější. Do pořadu, když dělám určitého interpreta, tak chci tomu dát jiný rozměr než že si jen stoupnu k mikrofonu a budu něčím hlasem něco vyprávět nebo zpívat. Tam je ta příprava i několik dní, protože je komplexní, celistvá.

Kolik hlasových imitací asi umíte ztvárnit?
Hmm..(náznak pobaveného úsměvu), nikdy jsme to nepočítali, ale vzhledem k tomu, že jsem jenom tak lehce letmo přelítli počty Abeced, protože těch Abeced bylo několik - celkem čtyři, bude jich určitě přes sto. Nikdy jsme to ale nepočítali. Ale díky tomu, že Hvězdy se měsíčně neustále točí dál a dál a do jednoho pořadu připravuji někdy jednoho, jindy tři nebo i čtyři interprety, tak ten počet roste geometrickou řadou. Za rok si třeba sedneme a sepíšeme to, ale nikdo ještě nedostal odvahu to psát, protože si říkáme, že na to je ještě brzo. Z a deset let se ale dostaneme k pořádnému číslu.

Máte teď nějakou osobnost nastudovanou, nebo je někdo, koho se chystáte imitovat?
No, tak teď momentálně nic specifického nemám, protože do dalšího dílu … I když vlastně jo, teď budu dělat Marka Anthonyho. To je, já nevím jestli budu čtenáři vědět, hvězda jihoamerický salsy, zpěvák, který je vlastně v Americe, především pro latinské Američany, číslo jedna. Tady v Evropě je to už méně známá postava, i když tuším, že vydal nějakou novou desku a i singly v rádiu se hrají. Je to takový druhý Ricky Martin. Já budu dělat písničku, kterou nazpíval s Jennifer Lopez, to už je známější jméno. Ta písnička se jmenuje „No me ames Nemiluj mě“. To už vyzrazuji hodně, že? (zarazí se, ale po chvilce opět s úsměvem pokračuje) Zpívat ji se mnou bude J. Lopez. Musím říct, že to bude taky překvapení pro diváky, protože jak je našim zvykem v pořadu občas objevovat neobjevené, tak to bude zpěvačka, která ještě není veřejnosti známá. Snažíme se, aby v tom pořadu se, jak bývá často vyčítáno, neobjevovaly stále ty samé obličeje.

Je osobnost, kterou byste rád ztvárnil, ale je pro Vám moc složitá? Například hlasově, rozsahem?
Rozsah není problém. Chci říct, že zatím jsem prostě na takovou hvězdu nenarazil,neříkám, že nenarazím, samozřejmě v životě to potká každého, ale skutečně, zatím rozsah není problém.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.