SPORT

VPO Blaha kraluje lize

29. října 2002, 17:18, Vít Koupil
VPO Blaha  kraluje lize    FLORBAL - Většinou jasná vítězství favoritů přineslo sedmé kolo Šumperské florbalové ligy. VPO Blaha, Včelky Medulky a Lazy Swines potvrdili, že v letošním ročníku patří mezi hlavní favority soutěže. Ze spodních pozic a herní krize se pomalu dostávají i Chmelaři, když nevyzpytatelné Dogs Bollogs přehráli rozdílem třídy.
   FLORBAL - Většinou jasná vítězství favoritů přineslo sedmé kolo Šumperské florbalové ligy. VPO Blaha, Včelky Medulky a Lazy Swines potvrdili, že v letošním ročníku patří mezi hlavní favority soutěže. Ze spodních pozic a herní krize se pomalu dostávají i Chmelaři, když nevyzpytatelné Dogs Bollogs přehráli rozdílem třídy. Herní krizi naopak prochází Spádová legie, jež s velkými obtížemi porazila nejslabší celek soutěže Hunters a za dva body může děkovat zejména brankáři Hamanovi. V souboji dvou tradičních rivalů Icemanů a Beerboys Libina se dělily body a oba týmy opět dokázaly výrazné zlepšení proti loňskému roku.

VPO Blaha : No Names 11:4

Pouze VPO Blaha zůstává po sedmi kolech Šumperské florbalové ligy týmem bez ztráty jediného bodu, přičemž většinu týmů poráží nejbohatší klub ligy rozdílem třídy. Na dobře organizovanou hru, rychlé a přesné kombinace VPO Blaha nenacházejí soupeři recept, o čemž se přesvědčili i zábřežští No Names, kteří na ligového lídra nestačili od začátku zápasu a prohráli jasně 11:4.

Lazy Swines : Sborná Lukavice 7:1

Do loňské vítězné formy se dostává i tým Lazy Swines, který neměl sebemenší problém se Sbornou Lukavice. Sborná po celý zápas pouze sekundovali jasně lepším „Sviním“, které si rozhodující náskok tříbrankový náskok vypracovaly již v první půli. V druhém poločase svůj náskok postupně zvyšovaly až na konečných 7:1.

Spádová legie : Hunters 4:2

Trápení Spádové legie pokračovalo i v sobotním zápase proti Hunters. Legionáři sice nejslabší celek ligy zatlačili a zasypali hostujícího brankaře množstvím střel, ale z úspěchu se radovali mladičtí Hunters, když v 9.minutě dvěma rychlými góly šokovali zaplněné ochozy obchodní akademie. Legie do poločasu ještě snížila Vicencovým gólem.

V druhé půli již byla Legie jasně lepším týmem a po Wiesnerově vyrovnávacím a učebnicovým Vicencově gólu Legie konečně vedla. Soupeř přesto několikrát zahrozil z nebezpečných breaků, ale Haman svým nejlepším letošním výkonem vykryl všechny šance Hunters. V 10. Minutě pečetil utrápenou výhru Legie Heger.

Chmelaři : Dogs Bollogs 9:2

Z krize se pomalu dostávají Chmelaři, když nováčka soutěže Dogs Bollogs janým způsobem přehráli 9:2 a především Fišer svým výkonem potvrdil, že se mu vrací pravá střelecká forma. Předposlední celek tabulky si tak ani po sedmém kole nepřipsal první bod do ligové tabulky.

Včelky Medulky : Orlové Jeseník 8:2

Od začátku zápasu bylo divákům jasné kdo je favoritem zápasu. Včelky soupeře přehrály především rychlými kombinacemi ve středu hřišti a rychlými góly rozhodly o osudu zápasu již v prvních minutách zápasu.

Icemani : Beerboys 4:4

Icemani , oslabeni o zatím nejlepšího ligového brankaře Mošonce, který kvůli trestu na dva zápasy odpočíval na tribuně, nedokázali ani tentokrát porazit rivala z Libiny, který je loni připravil o postup do play-off. Ve vyrovnaném a atraktivním zápase oba týmy dokázali, že v letošním ročníku by jim play-off nemělo uniknout a po 30 minutách se rozešli smírně.

Tabulka

1. VPO BLAHA 7 0 0 36:13 14
2. Včelky Medulky 5 1 1 53:19 11
3. Lazy Swines 5 1 1 36:12 11
4. ICEMANi 4 3 0 31:21 11
5. Beerboys 4 2 1 28:22 10
6. Spádová Legie 3 2 2 24:25 8
7. Chmelaři 3 0 4 36:22 6
8. Sborná Lukavice 2 1 4 23:21 5
9. No Names 1 2 4 19:33 4
10.Orlové Jeseník 1 2 4 19:33 4
11.Dogs Bollogs 0 0 7 12:39 0
12.Hunters 0 0 7 08:62 0


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).