VPO Blaha kraluje lize

29. října 2002, 17:18, Vít Koupil
VPO Blaha  kraluje lize    FLORBAL - Většinou jasná vítězství favoritů přineslo sedmé kolo Šumperské florbalové ligy. VPO Blaha, Včelky Medulky a Lazy Swines potvrdili, že v letošním ročníku patří mezi hlavní favority soutěže. Ze spodních pozic a herní krize se pomalu dostávají i Chmelaři, když nevyzpytatelné Dogs Bollogs přehráli rozdílem třídy.
   FLORBAL - Většinou jasná vítězství favoritů přineslo sedmé kolo Šumperské florbalové ligy. VPO Blaha, Včelky Medulky a Lazy Swines potvrdili, že v letošním ročníku patří mezi hlavní favority soutěže. Ze spodních pozic a herní krize se pomalu dostávají i Chmelaři, když nevyzpytatelné Dogs Bollogs přehráli rozdílem třídy. Herní krizi naopak prochází Spádová legie, jež s velkými obtížemi porazila nejslabší celek soutěže Hunters a za dva body může děkovat zejména brankáři Hamanovi. V souboji dvou tradičních rivalů Icemanů a Beerboys Libina se dělily body a oba týmy opět dokázaly výrazné zlepšení proti loňskému roku.

VPO Blaha : No Names 11:4

Pouze VPO Blaha zůstává po sedmi kolech Šumperské florbalové ligy týmem bez ztráty jediného bodu, přičemž většinu týmů poráží nejbohatší klub ligy rozdílem třídy. Na dobře organizovanou hru, rychlé a přesné kombinace VPO Blaha nenacházejí soupeři recept, o čemž se přesvědčili i zábřežští No Names, kteří na ligového lídra nestačili od začátku zápasu a prohráli jasně 11:4.

Lazy Swines : Sborná Lukavice 7:1

Do loňské vítězné formy se dostává i tým Lazy Swines, který neměl sebemenší problém se Sbornou Lukavice. Sborná po celý zápas pouze sekundovali jasně lepším „Sviním“, které si rozhodující náskok tříbrankový náskok vypracovaly již v první půli. V druhém poločase svůj náskok postupně zvyšovaly až na konečných 7:1.

Spádová legie : Hunters 4:2

Trápení Spádové legie pokračovalo i v sobotním zápase proti Hunters. Legionáři sice nejslabší celek ligy zatlačili a zasypali hostujícího brankaře množstvím střel, ale z úspěchu se radovali mladičtí Hunters, když v 9.minutě dvěma rychlými góly šokovali zaplněné ochozy obchodní akademie. Legie do poločasu ještě snížila Vicencovým gólem.

V druhé půli již byla Legie jasně lepším týmem a po Wiesnerově vyrovnávacím a učebnicovým Vicencově gólu Legie konečně vedla. Soupeř přesto několikrát zahrozil z nebezpečných breaků, ale Haman svým nejlepším letošním výkonem vykryl všechny šance Hunters. V 10. Minutě pečetil utrápenou výhru Legie Heger.

Chmelaři : Dogs Bollogs 9:2

Z krize se pomalu dostávají Chmelaři, když nováčka soutěže Dogs Bollogs janým způsobem přehráli 9:2 a především Fišer svým výkonem potvrdil, že se mu vrací pravá střelecká forma. Předposlední celek tabulky si tak ani po sedmém kole nepřipsal první bod do ligové tabulky.

Včelky Medulky : Orlové Jeseník 8:2

Od začátku zápasu bylo divákům jasné kdo je favoritem zápasu. Včelky soupeře přehrály především rychlými kombinacemi ve středu hřišti a rychlými góly rozhodly o osudu zápasu již v prvních minutách zápasu.

Icemani : Beerboys 4:4

Icemani , oslabeni o zatím nejlepšího ligového brankaře Mošonce, který kvůli trestu na dva zápasy odpočíval na tribuně, nedokázali ani tentokrát porazit rivala z Libiny, který je loni připravil o postup do play-off. Ve vyrovnaném a atraktivním zápase oba týmy dokázali, že v letošním ročníku by jim play-off nemělo uniknout a po 30 minutách se rozešli smírně.

12.Hunters 0 0 7 08:62 0

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).