KULTURA

JAM FEST oživí šumperskou kulturní scénu již potřetí

24. října 2002, 19:46, jas
  ŠUMPERK - Třetí ročník festivalu Radegast JAM FEST startuje v pátek v 17 hodin večer. Letos se bude přehlídka odehrávat ve čtyřech částech. Nabídne taneční, filmovou, dechno a hlavní scénu. Návštěvníky čeká kromě kvalitní hudby kolo štěstí, tattoo salonek, točená zmrzlina, vařená kukuřice, pop corn, tattoo salonek, internetový koutek, čajovna a samozřejmě velké množství gastronomických pochutin, specialitek a pamlsků levné alko i nealko. K hlavním hvězdám, které se na šumperském JAM FESTu objeví patří Šum Svistu nebo reggae kapela Švihadlo.
  ŠUMPERK - Třetí ročník festivalu Radegast JAM FEST startuje v pátek v 17 hodin večer. Letos se bude přehlídka odehrávat ve čtyřech částech. Nabídne taneční, filmovou, dechno a hlavní scénu. Návštěvníky čeká kromě kvalitní hudby kolo štěstí, tattoo salonek, točená zmrzlina, vařená kukuřice, pop corn, tattoo salonek, internetový koutek, čajovna a samozřejmě velké množství gastronomických pochutin, specialitek a pamlsků levné alko i nealko. K hlavním hvězdám, které se na šumperském JAM FESTu objeví patří Šum Svistu nebo reggae kapela Švihadlo.

  Hlavní scénu roztančí energií překypující a věčně žlutý Daniel Nekonečný, špičková dechová sekce, bujará rytmika, exotické tanečnice a ohnivá show. Návštěvníky čeká hudební zážitek v žánru reggae, který není na šumperském pódiu obvyklý. Švihadlo existuje již od roku 1983, v současné době patří mezi tuzemskou klubovou špičku. Skupinu proslavil hit Zelený list. Švihadlo se stalo v roce 1996 finalistou soutěže Marlboro rock, o rok později předskakovalo skupině Faith No More! Frontman skupiny Vincent Richards pochází z Jamajky.

  Chybět nebude ani O5 & Radeček, mladá progresivní kapela hrající muziku z vlastní tvorby. Na Šumpersku patří mezi nejvytíženější hudební seskupení, ročně absolvují přes čtyřicet koncertů ve všech koutech České republiky, nejčastěji v Praze, Brně, Ostravě, Žďáru nad Sázavou a doma v Šumperku. Jejich poslední dvě nahrávky sklidily úspěch nejen u publika (jen na koncertech se jich prodalo přes sedm stovek), ale i v recenzích hudebních časopisů. Skupina O5&Radeček pokřtí v rámci svého koncertu nové CD s názvem Re:MIX. Jako hosté s ní vystoupí a nahrávku pokřtí mažoretky Sany I. ze Šumperka, bronzové medajlistky z loňského Mistrovství Evropy ve Velké Británii.

  Do Šumperka také míří Leninova pleš - skupina deseti zkušených muzikantů, kteří v této rozverné formaci vydávají svou uměleckou kvalitu ve prospěch těžko uchopitelné žánrové směsice. Leninova pleš hraje stejně dobře swingové tradicionály jako předělávky hitů skupiny Offspring. Hudební pikanterií jsou pak přesvědčivě podané chrámové chorály, které připomínají skutečnost, že bratrská vůdčí dvojice Kryštof a Filip Osobité hudební seskupení z Aše Produkti z Gdoluně nabídne vlastní tvorbu, na kterou se stejně dobře tančí jako se poslouchá. Výrazným znakem Produktů z Gdoluně je mimo jejich muziky dívčí pěvecké duo dvou Aniček. Optimic z Nového Boru představí atraktivní jevištní projev a hlavně líbivé až popové písně.

  Dechovou scénu zaplní Junior Big Band ze základní umělecké školy v Zábřehu, který se od června letošního roku pyšní bronzovou příčkou na celostátní soutěži žákovských dechových souborů, a to i přesto, že existuje teprve čtyři roky. Milovníky pohyblivých obrázků přiláká hned v pět hodin do sálu D123 Domu kultury v šumperku Mexická jízda. Lehce erotická road movie o dospívání, nenaplněné touze, ztrátě iluzí a všudepřítomné smrti. Taneční scénu zaplní DJ Gregor a hosté.

  Veškeré festivalové dění se odehraje v prostorách šumperského Domu kultury. Hlavní scéna (velký sál DK), taneční scéna (foyer DK), filmová scéna (sál D 123), dechno scéna (foyer DK). Jednotné vstupné na dechno, taneční a hlavní scénu činí 90,- Kč v předprodeji, 110,- Kč na místě. Vstupenka na filmovou scénu přijde na 50,- Kč.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.