Debakl Legie na úvod sezóny

16. září 2002, 11:41, Vít Koupil
Debakl Legie na úvod sezóny    ŠUMPERK - V pátek 13. odstartoval šesti zápasy prvního kola 3. Ročník Šumperské florbalové ligy (ŠFL). V letošním roce jsou za favority soutěže považovány zejména týmy Lazy Swines, VPO Blaha, Chmelařů, Včelek Medulek a Spádové legie. Boje v play-off by neměly také uniknout týmům No Names Zábřeh a Jesenickým Orlům. Ztrpčovat život favoritům budou jistě i týmy Sbroné Lukavice, Icemani a Beerboys. Od mladičkých Hunters a Dogs Bollocks by byl postup mezi elitní osmičku překvapením.
   V pátek 13. odstartoval šesti zápasy prvního kola 3. Ročník Šumperské florbalové ligy (ŠFL). V letošním roce jsou za favority soutěže považovány zejména týmy Lazy Swines, VPO Blaha, Chmelařů, Včelek Medulek a Spádové legie. Boje v play-off by neměly také uniknout týmům No Names Zábřeh a Jesenickým Orlům. Ztrpčovat život favoritům budou jistě i týmy Sbroné Lukavice, Icemani a Beerboys. Od mladičkých Hunters a Dogs Bollocks by byl postup mezi elitní osmičku překvapením.

Zápasy 1. kola

Lazy Swines : VPO Blaha 1:3 (1:1)
V zápase dvou favoritů mohli diváci v ochozech Obchodní akademie vidět vyrovnaný a rychlý florbal, ve kterém o vítězi nakonec rozhodla větší kompaktnost VPO Blaha, kteří rozhodující třetí gól dali v posledních sekundách zápasu do sítě Lazy Swines při power-play.

Spádová legie : Chmelaři 2:7 (1:4)
Zcela jednoznačný průběh měl překvapivě zápas dvou velkých rivalů. Chmelaři využili téměř na sto procent chyby Legie v rozehrávce a postupně zvyšovali nad bezradnou Legii svůj náskok a konec zápasu nakonec Chmelaři odehráli téměř v exhibičním tempu.

Sborná Lukavice : Hunters 10:0 (6:0)
Již od první minuty drželi otěže v rukou hráči Lukavice, kteří mladičký tým Hunters přehrávali ve všech herních činnostech a zcela po zásluze porazili o třídu horšího soupeře, kterému na úvod soutěže „nadělili desítku“.

Orlové Jeseník : No Names Zábřeh 3:3 (1:2)
Svoji premiéru v ŠFL si odbyli i jeseničtí hráči, kteří hned na úvod inkasovali dva rychlé góly. Tyto branky však jesenické nesrazily a jeseničtí svou kombinační hrou postupně otočili průběh zápasu a i skóre. Až v samém závěru No Names připravili nováčka o dva body, když remízový gól dal za minutu dvanáct Pur.

ICEMANI : Dogs Bollocks 8:2 (2:2)
Pouze v prvním poločase měli ICEMANI problémy s nováčkem Dogs Bollocks. Dogs Bollocks dokonce dvakrát vedli, ale Icemani dokázali vždy rychle odpovědět. Ve druhé půli již na hřišti kralovalo jedno mužstvo a Icemani postupně zvyšovali svůj náskok až na konečných 8:2.

Včelky Medulky : Beerboys Libina 5:5 (4:1)
Pouze v první půli plnily Včelky roli favorita, když získaly rychlé vedení 4:0. Libinští však nehodili flintu života a v druhém poločase po heroickém výkonu a hatricku Navrátila vyrovnali na 5:5 a připsali si jistě na své konto neplánovaný první bod.