SPORT

dual.bmx.cz Rapotín

22. srpna 2002, 20:21, Marek Černý
dual.bmx.cz Rapotín    RAPOTÍN - V sobotu 17.8.2002 se na nově vybudované dráze v Rapotíně sešli závodníci na poslední dvouzávod série dual.bmx.cz - DBC 2002. Krásné počasí přilákalo 19 jezdců té nejvyšší třídy. O trati většina mluvila pouze v superlativech a hlavně cílovy skok dlouhý 12 metrů vzbuzoval respekt.
   RAPOTÍN - V sobotu 17.8.2002 se na nově vybudované dráze v Rapotíně sešli závodníci na poslední dvouzávod série dual.bmx.cz - DBC 2002. Krásné počasí přilákalo 19 jezdců té nejvyšší třídy. O trati většina mluvila pouze v superlativech a hlavně cílovy skok dlouhý 12 metrů vzbuzoval respekt.

   Už v kvalifikaci bohužel ukončil své vystoupení šumperský Martin Eda Sehnal. Pozdější vyšetření potvrdilo výron kotníku a Eda je nyní na 3 týdny ozdoben sádrovou botičkou. Bohužel mnohem hůře dopadl Luky Tamme z Prahy (třetí z letošního mistrovství Evropy), jehož mírně řečeno nebezpečný styl skákání se mu stal na tomto skoku osudným a upadl. Výsledkem je "naštěstí jen" otřes mozku.

   Ale k vlastním závodům. Kvalifikaci v kategorii BMX jasně vyhrál Michal Prokop a v kategorii horských kol Michal Mároši. Ti nakonec po bezchybných výkonech prošli do finále a tam zvítězili. V bikrosu byl druhý brněnský Radim Kvaček a třetím pražský Jirka Holub. V horkých kolech vyžil domácího prostředí Jarda Peškar a pěkně proháněl profíka Márošiho, za což mu je odměnou 2. místo. Třetí pak dojel Robin Šimeček z Brna. V příštím roce se 11.5. uskuteční na této dráze první závod Českého poháru ve four crossu horských kol.


Dvanáctimetrový cílový skok vzbuzoval respekt


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.