KULTURA

Svatba mezi květinami

21. srpna 2002, 12:20, Rejdakce
  OLOMOUC - Brány olomouckého výstaviště Flora se ve čtvrtek 22. srpna otevřou mezinárodní výstavě květin Flora Olomouc 2002. Na největším zahradnickém veletrhu v ČR se letos představí na 250 pěstitelů a prodejců květin, okrasných dřevin, výrobců potřeb a pomůcek pro zahradníky a zahradkáře. Mottem floristické expozice je "Svatba mezi květinami".
  OLOMOUC - Brány olomouckého výstaviště Flora se ve čtvrtek 22. srpna otevřou mezinárodní výstavě květin Flora Olomouc 2002. Na největším zahradnickém veletrhu v ČR se letos představí na 250 pěstitelů a prodejců květin, okrasných dřevin, výrobců potřeb a pomůcek pro zahradníky a zahradkáře. Mottem floristické expozice je "Svatba mezi květinami".

   Letní Flora je určena milovníkům jiřinek, gladiol, fuchsií, a zejména růží, jimž je v rámci letošního Mezinárodního roku růže věnována vstupní expozice hlavního výstavního pavilonu A. Růže doplní mezinárodní výstava jiřinek, přehlídka gladiol a paleta školkařských výpěstků. Po muškátech, které přilákaly davy návštěvníků na jarní květinovou Floru, vsadili pořadatelé letní výstavy i na další z oblíbených květin našich babiček. Tentokrát jde o fuchsie, které budou k vidění v téměř 60 odrůdách.

   Mottem floristické expozice je "Svatba mezi květinami". Na její návštěvníky čekají nádherné svatební kytice, přehlídka svatebních šatů, slavnostně nazdobených tabulí i naaranžovaných vozidel. Největší překvapení je připraveno na sobotu dopoledne, kdy se v pavilonu H odehraje nefalšovaná, a to hned dvojnásobná svatba. Jde v pořadí pouze o třetí svatbu, kterou výstaviště ve své historii pamatuje, dvojnásobný obřad mezi květinami se však na Floře uskuteční vůbec poprvé.

   Návštěva letní Flory potěší také zahradníky a zahrádkáře, na které čeká bohatá nabídka Letních zahradnických trhů. Chvíle oddechu zpestří bohatý program se zábavnými soutěžemi, ukázkami aranžování, spoustou hudby a zajímavých zážitků. O jeden z nejzajímavějších se postarají muzikanti Stadtkapelle z německého Nördlingenu, kteří vystoupí v historických kostýmech svých předchůdců z 18. století.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru