KULTURA

Svatba mezi květinami

21. srpna 2002, 12:20, Rejdakce
  OLOMOUC - Brány olomouckého výstaviště Flora se ve čtvrtek 22. srpna otevřou mezinárodní výstavě květin Flora Olomouc 2002. Na největším zahradnickém veletrhu v ČR se letos představí na 250 pěstitelů a prodejců květin, okrasných dřevin, výrobců potřeb a pomůcek pro zahradníky a zahradkáře. Mottem floristické expozice je "Svatba mezi květinami".
  OLOMOUC - Brány olomouckého výstaviště Flora se ve čtvrtek 22. srpna otevřou mezinárodní výstavě květin Flora Olomouc 2002. Na největším zahradnickém veletrhu v ČR se letos představí na 250 pěstitelů a prodejců květin, okrasných dřevin, výrobců potřeb a pomůcek pro zahradníky a zahradkáře. Mottem floristické expozice je "Svatba mezi květinami".

   Letní Flora je určena milovníkům jiřinek, gladiol, fuchsií, a zejména růží, jimž je v rámci letošního Mezinárodního roku růže věnována vstupní expozice hlavního výstavního pavilonu A. Růže doplní mezinárodní výstava jiřinek, přehlídka gladiol a paleta školkařských výpěstků. Po muškátech, které přilákaly davy návštěvníků na jarní květinovou Floru, vsadili pořadatelé letní výstavy i na další z oblíbených květin našich babiček. Tentokrát jde o fuchsie, které budou k vidění v téměř 60 odrůdách.

   Mottem floristické expozice je "Svatba mezi květinami". Na její návštěvníky čekají nádherné svatební kytice, přehlídka svatebních šatů, slavnostně nazdobených tabulí i naaranžovaných vozidel. Největší překvapení je připraveno na sobotu dopoledne, kdy se v pavilonu H odehraje nefalšovaná, a to hned dvojnásobná svatba. Jde v pořadí pouze o třetí svatbu, kterou výstaviště ve své historii pamatuje, dvojnásobný obřad mezi květinami se však na Floře uskuteční vůbec poprvé.

   Návštěva letní Flory potěší také zahradníky a zahrádkáře, na které čeká bohatá nabídka Letních zahradnických trhů. Chvíle oddechu zpestří bohatý program se zábavnými soutěžemi, ukázkami aranžování, spoustou hudby a zajímavých zážitků. O jeden z nejzajímavějších se postarají muzikanti Stadtkapelle z německého Nördlingenu, kteří vystoupí v historických kostýmech svých předchůdců z 18. století.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.