KULTURA

Začíná Losinské kulturní léto 2002

2. července 2002, 05:31, Rejdakce
Začíná Losinské kulturní léto 2002   VELKÉ LOSINY - V letošním roce se uskuteční již druhý ročník přehlídky divadelní a hudební tvorby na zámku Velké Losiny. V minulém roce zhlédlo šest divadelních představení a jeden folkový koncert téměř 1800 diváků, což byl na premiérovou akci úctyhodný počet. Vzhledem k velkému zájmu návštěvníků se organizátoři rozhodli na loňský úspěch navázat i letos.
  VELKÉ LOSINY - V letošním roce se uskuteční již druhý ročník přehlídky divadelní a hudební tvorby na zámku Velké Losiny. V minulém roce zhlédlo šest divadelních představení a jeden folkový koncert téměř 1800 diváků, což byl na premiérovou akci úctyhodný počet. Vzhledem k velkému zájmu návštěvníků se organizátoři rozhodli na loňský úspěch navázat i letos.

   Stěžejním (a dnes již téměř kultovním) představením je divadelní drama Ďábel proti bohu, které popisuje období inkvizičních procesů na losinském panství. Před diváky se v autentickém a stylovém prostředí odvíjejí osudy hlavních akterů a obětí těchto procesů. Téma posloužilo známé literární předloze k neméně známému stejnojmennému filmu Kladivo na čarodějnice. Představení nastudovalo SM divadlo Šumperk a minulý rok se v hlavní roli Bobliga z Edelstadtu představil člen činohry Národního divadla v Praze Alexej Pyško. V tomto roce jej nahradí Igor Bareš, člena Národního divadla v Brně.

   Další divadelní hrou, kterou Losinské kulturní léto potěší své diváky, bude známá a oblíbená hudební komedie Noc na Karlštejně - exteriéry losinského zámku jí dodají bezpochyby na romantičnosti a zajímavosti. Hudební žánr dále zastoupí světově proslulý muzikál HAIR, ve kterém se představí všichni účinkující z úspěšné pražské muzikálové verze. Třešničkou na dortu (již podle názvu) se patrně stane divadelní komedie Po všem hovno a po včelách med. Inspiračním vzorem byla v tomto případě kniha Slovácko sa sůdí - diváci tak mohou očekávat hru plnou humoru, hudby a lidové moudrosti. Komedii nastudovalo Ořechovské divadlo v režii Vlastimila Pešky.

   Jako doprovodný program vystoupí v rámci divadelních představení mušketýrská skupina Magna Moravia a diváci budou mít možnost zhlédnout mj. historické vojenské ležení se vším, co k němu patří.

Termíny představení:
5.7., 6.7., 2.8., 3.8. - Ďábel proti bohu
(začátek ve 20.30 hod.)

13.7. - Noc na Karlštejně
(20.30 hod.)

20.7. - Muzikál HAIR
(18.30 hod.)

10.8 - Po všem hovno a po včelách med
(20.30 hod.)

Předprodej vstupenek od 1. července 2002:
Zámek Velké Losiny 0649/248380
Informační centrum Velké Losiny 0649/394202

Webová prezentace - obec Velké Losiny.

Skutečnou raritou obce je nejstarší provozovaná ruční papírna v Evropě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru