KULTURA

Začíná Losinské kulturní léto 2002

2. července 2002, 05:31, Rejdakce
Začíná Losinské kulturní léto 2002   VELKÉ LOSINY - V letošním roce se uskuteční již druhý ročník přehlídky divadelní a hudební tvorby na zámku Velké Losiny. V minulém roce zhlédlo šest divadelních představení a jeden folkový koncert téměř 1800 diváků, což byl na premiérovou akci úctyhodný počet. Vzhledem k velkému zájmu návštěvníků se organizátoři rozhodli na loňský úspěch navázat i letos.
  VELKÉ LOSINY - V letošním roce se uskuteční již druhý ročník přehlídky divadelní a hudební tvorby na zámku Velké Losiny. V minulém roce zhlédlo šest divadelních představení a jeden folkový koncert téměř 1800 diváků, což byl na premiérovou akci úctyhodný počet. Vzhledem k velkému zájmu návštěvníků se organizátoři rozhodli na loňský úspěch navázat i letos.

   Stěžejním (a dnes již téměř kultovním) představením je divadelní drama Ďábel proti bohu, které popisuje období inkvizičních procesů na losinském panství. Před diváky se v autentickém a stylovém prostředí odvíjejí osudy hlavních akterů a obětí těchto procesů. Téma posloužilo známé literární předloze k neméně známému stejnojmennému filmu Kladivo na čarodějnice. Představení nastudovalo SM divadlo Šumperk a minulý rok se v hlavní roli Bobliga z Edelstadtu představil člen činohry Národního divadla v Praze Alexej Pyško. V tomto roce jej nahradí Igor Bareš, člena Národního divadla v Brně.

   Další divadelní hrou, kterou Losinské kulturní léto potěší své diváky, bude známá a oblíbená hudební komedie Noc na Karlštejně - exteriéry losinského zámku jí dodají bezpochyby na romantičnosti a zajímavosti. Hudební žánr dále zastoupí světově proslulý muzikál HAIR, ve kterém se představí všichni účinkující z úspěšné pražské muzikálové verze. Třešničkou na dortu (již podle názvu) se patrně stane divadelní komedie Po všem hovno a po včelách med. Inspiračním vzorem byla v tomto případě kniha Slovácko sa sůdí - diváci tak mohou očekávat hru plnou humoru, hudby a lidové moudrosti. Komedii nastudovalo Ořechovské divadlo v režii Vlastimila Pešky.

   Jako doprovodný program vystoupí v rámci divadelních představení mušketýrská skupina Magna Moravia a diváci budou mít možnost zhlédnout mj. historické vojenské ležení se vším, co k němu patří.

Termíny představení:
5.7., 6.7., 2.8., 3.8. - Ďábel proti bohu
(začátek ve 20.30 hod.)

13.7. - Noc na Karlštejně
(20.30 hod.)

20.7. - Muzikál HAIR
(18.30 hod.)

10.8 - Po všem hovno a po včelách med
(20.30 hod.)

Předprodej vstupenek od 1. července 2002:
Zámek Velké Losiny 0649/248380
Informační centrum Velké Losiny 0649/394202

Webová prezentace - obec Velké Losiny.

Skutečnou raritou obce je nejstarší provozovaná ruční papírna v Evropě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).