KULTURA

Flora Olomouc uspěla na mezinárodním veletrhu v Pécsi

3. července 2002, 05:11, Tisková zpráva
Flora Olomouc uspěla na mezinárodním veletrhu v Pécsi   OLOMOUC, PÉCS - Mezinárodní úspěch zaznamenalo Výstaviště Flora Olomouc na 23. veletrhu Pécs Expo 2002, který probíhal od 26. do  30. června v maďarské Pécsi. Úspěšná olomoucká prezentace, na níž se podílelo také město a Olomoucký kraj, byla součástí mezinárodního projektu na podporu rozvoje kultury a ekonomiky zemí Visegrádské čtyřky – ČR, Maďarska, Polska a Slovenska.
  OLOMOUC, PÉCS - Mezinárodní úspěch zaznamenalo Výstaviště Flora Olomouc na 23. veletrhu Pécs Expo 2002, který probíhal od 26. do 30. června v maďarské Pécsi. Úspěšná olomoucká prezentace, na níž se podílelo také město a Olomoucký kraj, byla součástí mezinárodního projektu na podporu rozvoje kultury a ekonomiky zemí Visegrádské čtyřky – ČR, Maďarska, Polska a Slovenska.

   Návštěvníci české části expozice V4 měli možnost seznámit se zejména s produkty charakterizujícími kulturní tradice olomouckého regionu - od kulinářských specialit, kterými jsou litovelské pivo, tvarůžky, hanácké koláčky i whisky, až po tradiční řemesla. Flora Olomouc, která byla také garantem programu Národního dne ČR, na němž mj. vystoupily folklorní soubory z Hané, se představila expozicí aranžérských výrobků.

   Ředitele výstaviště Vladimíra Pokorného těší úspěch o to více, že prezentace zemí V4 byla klíčovou událostí celé veletržní akce, která se konala v jednom z hlavním středisek maďarské kultury a umění. "Zájem o olomouckou expozici, který by mohl přispět k rozvoji přeshraničního turismu, je proto velmi povzbudivý," uvedl Pokorný.

   Podobná kulturní prezentace se v blízké budoucnosti může uskutečnit i v Olomouci. "Musíme najít v programu výstaviště vhodnou akci a uspět s projektem u Mezinárodního visegrádského fondu," potvrdil Pokorný. Účast na veletrhu v Pécsi má podle něj i první komerční výsledek – o prezentaci na podzimním Hortikomplexu projevily zájem potravinářské firmy z oblasti Pécse.

   Olomoucké výstaviště se nyní usilovně připravuje na letní etapu nejvýznamnější akce – mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc 2002, která se uskuteční 22. až 25. srpna.

Oficiální webovou prezentaci Flory Olomouc s aktuálním programem a dalšími informacemi naleznete zde.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).