KULTURA

Flora Olomouc uspěla na mezinárodním veletrhu v Pécsi

3. července 2002, 05:11, Tisková zpráva
Flora Olomouc uspěla na mezinárodním veletrhu v Pécsi   OLOMOUC, PÉCS - Mezinárodní úspěch zaznamenalo Výstaviště Flora Olomouc na 23. veletrhu Pécs Expo 2002, který probíhal od 26. do  30. června v maďarské Pécsi. Úspěšná olomoucká prezentace, na níž se podílelo také město a Olomoucký kraj, byla součástí mezinárodního projektu na podporu rozvoje kultury a ekonomiky zemí Visegrádské čtyřky – ČR, Maďarska, Polska a Slovenska.
  OLOMOUC, PÉCS - Mezinárodní úspěch zaznamenalo Výstaviště Flora Olomouc na 23. veletrhu Pécs Expo 2002, který probíhal od 26. do 30. června v maďarské Pécsi. Úspěšná olomoucká prezentace, na níž se podílelo také město a Olomoucký kraj, byla součástí mezinárodního projektu na podporu rozvoje kultury a ekonomiky zemí Visegrádské čtyřky – ČR, Maďarska, Polska a Slovenska.

   Návštěvníci české části expozice V4 měli možnost seznámit se zejména s produkty charakterizujícími kulturní tradice olomouckého regionu - od kulinářských specialit, kterými jsou litovelské pivo, tvarůžky, hanácké koláčky i whisky, až po tradiční řemesla. Flora Olomouc, která byla také garantem programu Národního dne ČR, na němž mj. vystoupily folklorní soubory z Hané, se představila expozicí aranžérských výrobků.

   Ředitele výstaviště Vladimíra Pokorného těší úspěch o to více, že prezentace zemí V4 byla klíčovou událostí celé veletržní akce, která se konala v jednom z hlavním středisek maďarské kultury a umění. "Zájem o olomouckou expozici, který by mohl přispět k rozvoji přeshraničního turismu, je proto velmi povzbudivý," uvedl Pokorný.

   Podobná kulturní prezentace se v blízké budoucnosti může uskutečnit i v Olomouci. "Musíme najít v programu výstaviště vhodnou akci a uspět s projektem u Mezinárodního visegrádského fondu," potvrdil Pokorný. Účast na veletrhu v Pécsi má podle něj i první komerční výsledek – o prezentaci na podzimním Hortikomplexu projevily zájem potravinářské firmy z oblasti Pécse.

   Olomoucké výstaviště se nyní usilovně připravuje na letní etapu nejvýznamnější akce – mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc 2002, která se uskuteční 22. až 25. srpna.

Oficiální webovou prezentaci Flory Olomouc s aktuálním programem a dalšími informacemi naleznete zde.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).