KULTURA

Flora Olomouc uspěla na mezinárodním veletrhu v Pécsi

3. července 2002, 05:11, Tisková zpráva
Flora Olomouc uspěla na mezinárodním veletrhu v Pécsi   OLOMOUC, PÉCS - Mezinárodní úspěch zaznamenalo Výstaviště Flora Olomouc na 23. veletrhu Pécs Expo 2002, který probíhal od 26. do  30. června v maďarské Pécsi. Úspěšná olomoucká prezentace, na níž se podílelo také město a Olomoucký kraj, byla součástí mezinárodního projektu na podporu rozvoje kultury a ekonomiky zemí Visegrádské čtyřky – ČR, Maďarska, Polska a Slovenska.
  OLOMOUC, PÉCS - Mezinárodní úspěch zaznamenalo Výstaviště Flora Olomouc na 23. veletrhu Pécs Expo 2002, který probíhal od 26. do 30. června v maďarské Pécsi. Úspěšná olomoucká prezentace, na níž se podílelo také město a Olomoucký kraj, byla součástí mezinárodního projektu na podporu rozvoje kultury a ekonomiky zemí Visegrádské čtyřky – ČR, Maďarska, Polska a Slovenska.

   Návštěvníci české části expozice V4 měli možnost seznámit se zejména s produkty charakterizujícími kulturní tradice olomouckého regionu - od kulinářských specialit, kterými jsou litovelské pivo, tvarůžky, hanácké koláčky i whisky, až po tradiční řemesla. Flora Olomouc, která byla také garantem programu Národního dne ČR, na němž mj. vystoupily folklorní soubory z Hané, se představila expozicí aranžérských výrobků.

   Ředitele výstaviště Vladimíra Pokorného těší úspěch o to více, že prezentace zemí V4 byla klíčovou událostí celé veletržní akce, která se konala v jednom z hlavním středisek maďarské kultury a umění. "Zájem o olomouckou expozici, který by mohl přispět k rozvoji přeshraničního turismu, je proto velmi povzbudivý," uvedl Pokorný.

   Podobná kulturní prezentace se v blízké budoucnosti může uskutečnit i v Olomouci. "Musíme najít v programu výstaviště vhodnou akci a uspět s projektem u Mezinárodního visegrádského fondu," potvrdil Pokorný. Účast na veletrhu v Pécsi má podle něj i první komerční výsledek – o prezentaci na podzimním Hortikomplexu projevily zájem potravinářské firmy z oblasti Pécse.

   Olomoucké výstaviště se nyní usilovně připravuje na letní etapu nejvýznamnější akce – mezinárodní výstavy květin Flora Olomouc 2002, která se uskuteční 22. až 25. srpna.

Oficiální webovou prezentaci Flory Olomouc s aktuálním programem a dalšími informacemi naleznete zde.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru