KULTURA

Od soboty do úterý bude znít v Šumperku jazz

25. dubna 2002, 08:46, jas
Od soboty do úterý bude znít v Šumperku jazz   ŠUMPERK - Pryč s tradicemi! Jazz Pramet Šumperk se po létech oblékl do nového kabátu – dramaturgie festivalu nabídne letos čtyři koncipované večery. Návštěvníci každoročního šumperského svátku jazzu se mohou těšit na Jazz Dance, Jazz Piano, Jazz Vocal a Jazz night. Hvězdou letošního ročníku bude Jiří Suchý.
  ŠUMPERK - Pryč s tradicemi! Jazz Pramet Šumperk se po létech oblékl do nového kabátu – dramaturgie festivalu nabídne letos čtyři koncipované večery. Návštěvníci každoročního šumperského svátku jazzu se mohou těšit na Jazz Dance, Jazz Piano, Jazz Vocal a Jazz night. Hvězdou letošního ročníku bude Jiří Suchý.

  „Tradiční návštěvníci byli zvyklí, že se jazzový festival konal jeden den. Po zkušenostech z listopadové bluesové Blues Alive přehlídky jsme se rozhodli vyzkoušet tento model i na jazzu,“ uvedl ředitel Domu kultury v Šumperku Vladimír Rybička.

  Sobotní noc roztančí česká kapela Tony Blues Band s černou zpěvačkou, Američankou Juwanou Jenkins. Hudební těleso Tubabu sestávájící se z šesti bicích nástrojů rozproudí publikum západoafrickými rytmy. S muzikanty přijede do Šumperka tmavá tanečnice Habi Djabaté. Zbyvající část sobotní jazzové tancovačky vyplní mixované rytmy a skladby DJ Liquid A a DJ Faxe.

  Nedělní program se už ponese v komornějším duchu. Ve výstavní síni Okresního vlastivědného muzea v Šumperku se rozezní klavírní reciál Emila Viklického. Druhým účinkujícím večera bude bubeník a perkurista Pavel Fajt. Další jazzový pořad se uskuteční v pondělí opět ve výstavní síni muzea. Návštěvníci se mohou těšit na jazzové úpravy známých skladeb v podání Smíšeného pěveckého sboru gymnázia Hejčín.

  Jazzová přehlídka vyvrcholí v úterý 30. dubna. Poslední dubnová noc patří v Šumperku neodmyslitelně jazzu. Pódium velkého sálu zdejšího kulturáku bude patřit krnovskému Hospital Dixie Band či Junior Big Bandu ze Zábřeha. Pořadatelé festivalu letos pozvali jako hosta letošního ročníku Jiřího Suchého. Toho doprovodí Hot and Swing Orchestra. Kytarové umění předvede chorvatský umělec Darko Jurkovič, který vystoupí společně s Triem F. Uhlíře. Letošní Jazz Pramet Šumperk uzavře kapela mladých jazzmanů z Olomouce Jazzkygna.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.