KULTURA

Od soboty do úterý bude znít v Šumperku jazz

25. dubna 2002, 08:46, jas
Od soboty do úterý bude znít v Šumperku jazz   ŠUMPERK - Pryč s tradicemi! Jazz Pramet Šumperk se po létech oblékl do nového kabátu – dramaturgie festivalu nabídne letos čtyři koncipované večery. Návštěvníci každoročního šumperského svátku jazzu se mohou těšit na Jazz Dance, Jazz Piano, Jazz Vocal a Jazz night. Hvězdou letošního ročníku bude Jiří Suchý.
  ŠUMPERK - Pryč s tradicemi! Jazz Pramet Šumperk se po létech oblékl do nového kabátu – dramaturgie festivalu nabídne letos čtyři koncipované večery. Návštěvníci každoročního šumperského svátku jazzu se mohou těšit na Jazz Dance, Jazz Piano, Jazz Vocal a Jazz night. Hvězdou letošního ročníku bude Jiří Suchý.

  „Tradiční návštěvníci byli zvyklí, že se jazzový festival konal jeden den. Po zkušenostech z listopadové bluesové Blues Alive přehlídky jsme se rozhodli vyzkoušet tento model i na jazzu,“ uvedl ředitel Domu kultury v Šumperku Vladimír Rybička.

  Sobotní noc roztančí česká kapela Tony Blues Band s černou zpěvačkou, Američankou Juwanou Jenkins. Hudební těleso Tubabu sestávájící se z šesti bicích nástrojů rozproudí publikum západoafrickými rytmy. S muzikanty přijede do Šumperka tmavá tanečnice Habi Djabaté. Zbyvající část sobotní jazzové tancovačky vyplní mixované rytmy a skladby DJ Liquid A a DJ Faxe.

  Nedělní program se už ponese v komornějším duchu. Ve výstavní síni Okresního vlastivědného muzea v Šumperku se rozezní klavírní reciál Emila Viklického. Druhým účinkujícím večera bude bubeník a perkurista Pavel Fajt. Další jazzový pořad se uskuteční v pondělí opět ve výstavní síni muzea. Návštěvníci se mohou těšit na jazzové úpravy známých skladeb v podání Smíšeného pěveckého sboru gymnázia Hejčín.

  Jazzová přehlídka vyvrcholí v úterý 30. dubna. Poslední dubnová noc patří v Šumperku neodmyslitelně jazzu. Pódium velkého sálu zdejšího kulturáku bude patřit krnovskému Hospital Dixie Band či Junior Big Bandu ze Zábřeha. Pořadatelé festivalu letos pozvali jako hosta letošního ročníku Jiřího Suchého. Toho doprovodí Hot and Swing Orchestra. Kytarové umění předvede chorvatský umělec Darko Jurkovič, který vystoupí společně s Triem F. Uhlíře. Letošní Jazz Pramet Šumperk uzavře kapela mladých jazzmanů z Olomouce Jazzkygna.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).