SPORT

Šumperský SKI klub si přivezl ze Slovenska další úspěchy

11. dubna 2002, 10:50, kew
Šumperský SKI klub si přivezl ze Slovenska další úspěchy    ŠTRBSKÉ PLESO, ŠUMPERK - O prvním dubnovém víkendu akrobaté-boulaři ze SKI KLUBU Šumperk vybojovali na slovenském Štrbském plese cenné medaile. V nepříjemném větrnosněhovém počasí se v sobotu jelo Mistrovství Slovenské republiky za účasti olympioničky Nikoli Sudové, slovenské a české reprezentace. V neděli pak proběhl závod FIS a závěrečný podnik Slovenského poháru.
   ŠTRBSKÉ PLESO, ŠUMPERK - O prvním dubnovém víkendu akrobaté-boulaři ze SKI KLUBU Šumperk vybojovali na slovenském Štrbském plese cenné medaile. V nepříjemném větrnosněhovém počasí se v sobotu jelo Mistrovství Slovenské republiky za účasti olympioničky Nikoli Sudové, slovenské a české reprezentace. V neděli pak proběhl závod FIS a závěrečný podnik Slovenského poháru.

   V sobotu na závodníky čekala velmi obtížná, ledová, 170 metrů dlouhá trať, dále dva můstky a průměrný sklon 38 stupňů. Náročnost tratě prověřila kvality každého boulaře a důkladně vyselektovala závodní pole. Aleš Jerry Bílek zakončil letošní sezónu triumfem a v těchto těžkých podmínkách vybojoval zlatou medaili v kategorii juniorů. Petr Plšek postoupil do prestižního finále mužů ze šesté příčky. Zde se poměřil se slovenskou špičkou a pro české barvy SKI KLUBu Šumperk získal stříbrnou medaili. Mladší žák Filip Taraba si vyjel sedmou příčku. Jan Skoupil skončil taktéž sedmý a Petras Čulík devátý, oba v kategorii starší žáci. Mates Kotek závod smolně nedojel.

   V neděli závodníky čekala ještě ledovější a záludnější trať než v předešlém mistrovství Slovenské republiky. V mezinárodním závodě FIS obsadil Aleš Bílek 7. místo, hned za letošním Mistrem ČR z Petříkova Radkem Herotem. Jan Skoupil dosáhl na další bodovanou, devátou příčku. Petr Plšek po nepříjemném pádě nedojel.

   Žáci získávali body ve Slovenském poháru a výsledková listina vypadala v cíli takto: Filip Taraba 6. místo, Petr Čulík si vyjel pozici osmou. Mates Kotek postupoval do finále z druhého místa, ve finále však neměl dost štěstí stálo a skončil pátý. Česká reprezentantka a olympionička Nikola Sudová získala v závodech MSR a FIS zlato a nedala nikomu v ženské kategorii šanci.

* Internetová prezentace SKI KLUBU Šumperk

* Vše o akrobatickém lyžování


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru