SPORT

Šumperský SKI klub si přivezl ze Slovenska další úspěchy

11. dubna 2002, 10:50, kew
Šumperský SKI klub si přivezl ze Slovenska další úspěchy    ŠTRBSKÉ PLESO, ŠUMPERK - O prvním dubnovém víkendu akrobaté-boulaři ze SKI KLUBU Šumperk vybojovali na slovenském Štrbském plese cenné medaile. V nepříjemném větrnosněhovém počasí se v sobotu jelo Mistrovství Slovenské republiky za účasti olympioničky Nikoli Sudové, slovenské a české reprezentace. V neděli pak proběhl závod FIS a závěrečný podnik Slovenského poháru.
   ŠTRBSKÉ PLESO, ŠUMPERK - O prvním dubnovém víkendu akrobaté-boulaři ze SKI KLUBU Šumperk vybojovali na slovenském Štrbském plese cenné medaile. V nepříjemném větrnosněhovém počasí se v sobotu jelo Mistrovství Slovenské republiky za účasti olympioničky Nikoli Sudové, slovenské a české reprezentace. V neděli pak proběhl závod FIS a závěrečný podnik Slovenského poháru.

   V sobotu na závodníky čekala velmi obtížná, ledová, 170 metrů dlouhá trať, dále dva můstky a průměrný sklon 38 stupňů. Náročnost tratě prověřila kvality každého boulaře a důkladně vyselektovala závodní pole. Aleš Jerry Bílek zakončil letošní sezónu triumfem a v těchto těžkých podmínkách vybojoval zlatou medaili v kategorii juniorů. Petr Plšek postoupil do prestižního finále mužů ze šesté příčky. Zde se poměřil se slovenskou špičkou a pro české barvy SKI KLUBu Šumperk získal stříbrnou medaili. Mladší žák Filip Taraba si vyjel sedmou příčku. Jan Skoupil skončil taktéž sedmý a Petras Čulík devátý, oba v kategorii starší žáci. Mates Kotek závod smolně nedojel.

   V neděli závodníky čekala ještě ledovější a záludnější trať než v předešlém mistrovství Slovenské republiky. V mezinárodním závodě FIS obsadil Aleš Bílek 7. místo, hned za letošním Mistrem ČR z Petříkova Radkem Herotem. Jan Skoupil dosáhl na další bodovanou, devátou příčku. Petr Plšek po nepříjemném pádě nedojel.

   Žáci získávali body ve Slovenském poháru a výsledková listina vypadala v cíli takto: Filip Taraba 6. místo, Petr Čulík si vyjel pozici osmou. Mates Kotek postupoval do finále z druhého místa, ve finále však neměl dost štěstí stálo a skončil pátý. Česká reprezentantka a olympionička Nikola Sudová získala v závodech MSR a FIS zlato a nedala nikomu v ženské kategorii šanci.

* Internetová prezentace SKI KLUBU Šumperk

* Vše o akrobatickém lyžování


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).