Šumperský SKI klub si přivezl ze Slovenska další úspěchy

11. dubna 2002, 10:50, kew
Šumperský SKI klub si přivezl ze Slovenska další úspěchy    ŠTRBSKÉ PLESO, ŠUMPERK - O prvním dubnovém víkendu akrobaté-boulaři ze SKI KLUBU Šumperk vybojovali na slovenském Štrbském plese cenné medaile. V nepříjemném větrnosněhovém počasí se v sobotu jelo Mistrovství Slovenské republiky za účasti olympioničky Nikoli Sudové, slovenské a české reprezentace. V neděli pak proběhl závod FIS a závěrečný podnik Slovenského poháru.
   ŠTRBSKÉ PLESO, ŠUMPERK - O prvním dubnovém víkendu akrobaté-boulaři ze SKI KLUBU Šumperk vybojovali na slovenském Štrbském plese cenné medaile. V nepříjemném větrnosněhovém počasí se v sobotu jelo Mistrovství Slovenské republiky za účasti olympioničky Nikoli Sudové, slovenské a české reprezentace. V neděli pak proběhl závod FIS a závěrečný podnik Slovenského poháru.

V sobotu na závodníky čekala velmi obtížná, ledová, 170 metrů dlouhá trať, dále dva můstky a průměrný sklon 38 stupňů. Náročnost tratě prověřila kvality každého boulaře a důkladně vyselektovala závodní pole. Aleš Jerry Bílek zakončil letošní sezónu triumfem a v těchto těžkých podmínkách vybojoval zlatou medaili v kategorii juniorů. Petr Plšek postoupil do prestižního finále mužů ze šesté příčky. Zde se poměřil se slovenskou špičkou a pro české barvy SKI KLUBu Šumperk získal stříbrnou medaili. Mladší žák Filip Taraba si vyjel sedmou příčku. Jan Skoupil skončil taktéž sedmý a Petras Čulík devátý, oba v kategorii starší žáci. Mates Kotek závod smolně nedojel.

V neděli závodníky čekala ještě ledovější a záludnější trať než v předešlém mistrovství Slovenské republiky. V mezinárodním závodě FIS obsadil Aleš Bílek 7. místo, hned za letošním Mistrem ČR z Petříkova Radkem Herotem. Jan Skoupil dosáhl na další bodovanou, devátou příčku. Petr Plšek po nepříjemném pádě nedojel.

Žáci získávali body ve Slovenském poháru a výsledková listina vypadala v cíli takto: Filip Taraba 6. místo, Petr Čulík si vyjel pozici osmou. Mates Kotek postupoval do finále z druhého místa, ve finále však neměl dost štěstí stálo a skončil pátý. Česká reprezentantka a olympionička Nikola Sudová získala v závodech MSR a FIS zlato a nedala nikomu v ženské kategorii šanci.

* Internetová prezentace SKI KLUBU Šumperk

* Vše o akrobatickém lyžování

NA DYMYTRY ZADARMO

Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).