SPORT

Nejsem legenda, říká František Musil

3. dubna 2002, 11:05, Miroslav Pergl
   ŠUMPERK - Nesmlouvavý obránce, dlouholetý hráč zámořské NHL a hokejový mistr světa z roku 1985 František Musil strávil uplynulý víkend v Šumperku, kde navštívil turnaj žáků čtvrtých tříd. Velmi intenzivně poté prožíval především zápasy jihlavské Dukly, za kterou na tomto klání nastupoval jeho syn.
   ŠUMPERK - Nesmlouvavý obránce, dlouholetý hráč zámořské NHL a hokejový mistr světa z roku 1985 František Musil strávil uplynulý víkend v Šumperku, kde navštívil turnaj žáků čtvrtých tříd. Velmi intenzivně poté prožíval především zápasy jihlavské Dukly, za kterou na tomto klání nastupoval jeho syn.

   "V Šumperku jsem byl v minulosti několikrát s národním týmem, neboť sem dříve juniorské reprezentace pravidelně jezdily na tréninkové srazy. Odehrál jsem tady i několik přátelských utkání a s Pardubicemi jsme v Šumperku vyhráli žákovský přebor republiky," odpověděl Musil úvodem na otázku, zda již někdy navštívil Šumperk. Zřejmě poprvé coby divák se poté přijel do Šumperka podívat na svého syna a také na hru ostatních soupeřů. "Je radost na takový hokej koukat," ocenil šumperské klání zkušený obránce. "Člověk se mnohdy uzavře do svého prostředí, kde bydlí a soustředí se pouze na své soupeře. Mnohdy si možná i mylně myslí, že má doma hokejistu a poté, když přijede do jiného města, tak zjistí, jaký pěkný hokej se hraje také jinde," uvedl dále hráč, který se nyní snaží předávat své zkušenosti a být vzorem pro svého potomka.

   "Rodina a děti pro mě byly vždycky vším a synovi se snažím udávat správný směr nejen v hokeji, ale i v běžném životě. Všeobecně je potřeba děti naučit sport pořádně. Pokud se jednou prosadí, je to perfektní. Když to nevyjde, naučí se ve sportu přinejmenším plno věcí pro život," řekl Musil, který ve své bohaté kariéře nastupoval v naší nejvyšší soutěži za Pardubice, Jihlavu a také Spartu. Řadu let následně působil ve slavné NHL, kde vystřídal postupně dresy Minnesoty, Calgary a Edmontonu. V národním týmu byl pro Musila vrcholem zisk titulu mistra světa v roce 1985. Přesto samotný hráč hodnotí svou hokejovou kariéru s nadhledem.

   "Média ze mě udělala legendu, za kterou jsem se nikdy nepovažoval. Hrál jsem hokej tak, jak jsem ho hrál. Snažil jsem se ho dělat poctivě a jak nejlépe jsem uměl. Hokej mám strašně rád, protože to je krásná hra. Měl jsem štěstí, ale také vůli a hokej mi hodně mi dal. Proto se budu nyní snažit mu něco vrátit zpátky. Tak jako se nám kdysi věnovali trenéři, musíme se nyní my věnovat mladým hráčům, aby mohli výkonnostně růst. Je potřeba zkrátka předávat zkušenosti z generace na generaci," dodal závěrem František Musil, který svou hráčskou kariéru ukončil na sklonku letošní sezony, kdy vypomáhal v play-off první ligy Dukle Jihlava.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.