KULTURA

V pátek se Šumperk dočká koncertu skupiny Kryštof

1. dubna 2002, 02:36, ok
V pátek se Šumperk dočká koncertu skupiny Kryštof    ŠUMPERK - Tento týden v pátek proběhne v šumperském Domě kultury akce s názvem Holba Minijam, jejíž hlavní hvězdou bude populární skupina Kryštof. Kromě hudebního seskupení kolem herce a moderátora Richarda Krajča vystoupí na pódiu velkého sálu šumperští Gandhars, skupina Kryštofovy staré věci ze Žďáru nad Sázavou, o5&Radeček ze Šumperka a Jack si udělat hračku z Děčína.
   ŠUMPERK - Tento týden v pátek proběhne v šumperském Domě kultury akce s názvem Holba Minijam, jejíž hlavní hvězdou bude populární skupina Kryštof. Kromě hudebního seskupení kolem herce a moderátora Richarda Krajča vystoupí na pódiu velkého sálu šumperští Gandhars, skupina Kryštofovy staré věci ze Žďáru nad Sázavou, o5&Radeček ze Šumperka a Jack si udělat hračku z Děčína.

   "Loni jsme už podruhé zkusili udělat v Šumperku bigbítový festival pro mladé a zjistili jsme, že o podobnou akci zde je zájem. Doufáme, že hudební příznivce potěší i tato jarní verze Jamfestu a přijdou se bavit," řekl pořadatel Oto Ještěrka. "Stejně jako při Jamfestu, také tentokrát se mohou návštěvníci těšit na zajímavé hudební dění i mimo hlavní scénu. Po Loštické veselce a Junior Big Bandu vystoupí letos ve foyer olomoucká skupina Black Ladies. Bude hrát během zvukových zkoušek. Na své si přijdou pánové, dominantou Black Ladies je totiž dámský sextet příčných fléten," dodal pořadatel.

   Ostravský Kryštof, držitel pěti nominací na letošní Cenu Akademie populární hudby, vystoupí s kompletním koncertním programem, který prezentuje debutové album Magnetické pole v rámci současného turné. "Nebudeme prozrazovat podrobnosti koncertní show Kryštofů, ale určitě se diváci se dočkají všech hitů včetně Kosmoshopu, Žen, a Lolity," podotkl Oto Ještěrka.

   Šumperská čtveřice Gandhars koncertuje v okolí zřídka, proto lze očekávat o jejich vystoupení nemalý zájem fanoušků elektronické muziky. Žďárskou formaci Kryštofovy staré věci vede ve stopách valmezácké rockové scény kytarista a zpěvák Kryštof Ženatý. Přestože jeho tvorba lehce evokuje Mňágu a Žďorp, je osobitá a dravá. Kryštofovy staré věci jsou mladí a ve východních Čechách populární. Stejně tak jako u nás skupina o5&Radeček. Ti v našem kraji patří mezi nejvytíženější kapely, což si lze ověřit na jejich webových stránkách; Bezprostředně po Minijamu je čekají koncerty v Aši, Mostě, Praze, Brně, Ostravě a Třinci. Až z Děčína přijede do Šumperka skupina Jack si udělat hračku hrající směsici žánrů ve výsledku znamenající styl "folkpunk". Jack si udělat hračku patří na Děčínsku mezi špičku zdejší rockové scény, pravidelně se s jejich koncerty setkávají lidé po celých Čechách.

   Festiválek Minijam začne v pátek 5. dubna ve dvacet hodin v Domě kultury v Šumperku. Vstupenky jsou stále v prodeji v pokladně DK.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.