SPORT

Titul mistra ČR 2002 v boulích i na BIG AIRu putuje do Šumperka

22. března 2002, 09:58, kew
Titul mistra ČR 2002 v boulích i na BIG AIRu putuje do Šumperka   PETŘÍKOV - O víkendu 16. a 17. března se do lyžařského střediska Petříkov sjela celá česká i slovenská akrobatická špička. Program na plakátech sliboval Mistrovství ČR 2002 v akční jízdě v boulích, exkluzivní skoky na Big Airu a závěrečný závod Českého poháru. Na startu se objevila i olympionička ze Salt Lake City Nikola Sudová a její trenér Radek Herot. V cíli oba vystoupili na místa nejvyšší a po zásluze získali titul Mistra ČR 2002 v ženské a mužské kategorii.
  PETŘÍKOV - O víkendu 16. a 17. března se do lyžařského střediska Petříkov sjela celá česká i slovenská akrobatická špička. Program na plakátech sliboval Mistrovství ČR 2002 v akční jízdě v boulích, exkluzivní skoky na Big Airu a závěrečný závod Českého poháru. Na startu se objevila i olympionička ze Salt Lake City Nikola Sudová a její trenér Radek Herot. V cíli oba vystoupili na místa nejvyšší a po zásluze získali titul Mistra ČR 2002 v ženské a mužské kategorii.

   Šumperští akrobaté potvrdili roli favoritů a připsali si na konto hned dva tituly Mistra ČR pro rok 2002 v boulích. Bezchybnou jízdu předvedl Filip Taraba a po zásluze získal titul Mistra v kategorii mladších žáků. Skvělou jízdu na rozbředlé a náročné trati zajel také starší žák Matěj Kotek. Získal tak pro SKI KLUB Šumperk titul pro rok 2002 a kov nejcennější.

   Pátou příčku obsadil žákovský talent šumperských akrobatů Petr Čulík, junior Aleš Bílek skončil šestý a Jan Skoupil sedmý. Jediným závodem v sezóně si v ženách pro bronz dojela Daniela Krstková a v prestižní mužské kategorii zazářil Petr Plšek, který získal velmi skvělé "bramborové" 4.místo.

   Po skončení závodu v boulích se uskutečnil Mistrovský závod ČR v BIG AIRu. Zde závodníci předváděli mohutné, několikanásobné skoky na velkém můstku. Titul Mistra a zlato si odvezl Jan Skoupil. Titul Vicemistra ČR a stříbro, si "vyskákal" Filip Taraba. Petr Čulík byl opět pátý.

   Šumperský triumf skončil vyhlášením Českého poháru 2001/2002. Matěj Kotek se stal celkovým vítězem Českého poháru pro sezónu 2001/2002 a kraluje letošním boulovým tratím. Jan Skoupil skončil třetí a získal tak bronz v celkovém pořadí. Konečné páté místo získala Kateřina Maixnerova, přestože poslední závody (kvůli zranění kolene) již neabsolvovala.

   Závěrečné klání sezóny čeká akrobaty ze SKI KLUBU ŠUMPERK na Štrbském Plese. Poslední březnový víkend se zde představí na Mistrovství Slovenské republiky a na Slovenském poháru.

Poděkování úseku akrobatického lyžování, SKI KLUB Šumperk:
Děkujeme firmám FIMAX a Krámek za ceny, RESKO - Petr Skoupil za vytvořené zázemí a TJ Lokomotivě Petříkov za zapůjčení svahu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.