KULTURA

Jarní párty v režii Domu kultury

2. dubna 2002, 07:04, Tisková zpráva DK
Jarní párty v režii Domu kultury    POZVÁNKA - Po několika úspěšných festivalech agentury Jam promotion připravil pro mladé publikum akci i Dům kultury. Cože pro nás tedy šumperský stánek kultury připravil?
   POZVÁNKA - V pátek 12.dubna v 19.30 začíná ve velkém sále Domu kultury v Šumperku neobvyklá jarní party. Na své si přijdou zejména příznivci nefalšované živé muziky. Hrát se bude na dvou scénách. Ve foyer se můžete zaposlouchat do tónu skladeb nejnovějšího alba Blue Light, které nahrála čtyřčlenná šumperská formace Sioux.cz.

   Překvapením večera bude jistě i fakt,že Siouxové na koncertě představí svého kamaráda a spoluautora nové desky, zpěváka černé pleti pocházejícího z jihoamerického Surinamu, který si říká Mr. Black Hill 3 Stone. Posluchači se tedy mohou těšit na skvělou tanečně rytmickou muziku s prvky funky, reggae, ska a etna - tedy hudbu tak trochu "odjinud".

   Ryze česká muzika se bude hrát ve velkém sále. Kolem 20.00 nepochybně roztančí sál rocková formace Ready Kirken. Tato česká kapela na sebe upozornila v loňském roce "Hitem roku 2001" s názvem "Zejtra mám". O tom, že čtveřice rockerů neusnula na vavřínech svědčí i fakt, že v letošní únorové hitparádě zamíchal pořadím její nový klip s názvem "Je v mý hlavě".

   Zajímavou osobou na české hudební scéně současnosti, která se představí šumperskému publiku, je zpěvák a herec Petr Rajchert, jehož znají fanoušci především jako frontmana kapely Chinaski. Jelikož potřeboval svobodu pohybu a větší pocit volnosti, rozhodl se vydat na sólovou dráhu. Mezinárodní skupina s příznačným názvem Inter provází Petra Rajcherta na úspěšném jarním turné po českých a moravských městech. O tom, že Petr rozhodně ve své volbě nešlápnul vedle svědčí způsob, jakým převálcoval rádia a hitparády singlem "Já nevím, jak bych to řek".

   V závěru Spring party trošku přitvrdíme. Bude se totiž poslouchat řízný bigbít s prvky crossoveru. Rozhodně velmi pohodová česká kapela Walk Choc Ice za dobu působení na naší hudební scéně změnila rockové dějiny posledním albem "Rejdit", jehož producentem byl Radim Hladík. V podání frontmana Honzy Křížka můžete slyšet "Normal Day" nebo třeba hitovku "Co uděláš".

   A zatímco budou dámy házet očima po Petru Rajchertovi či Honzovi Křížkovi, pánové se mohou nechat potetovat, dát si uplést extravagantní afrocopánek nebo jít prostě na dobré pivo. Čepovat se bude to nejlepší.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.