SPORT

Jeden pád na lyžích odsunul šance boulařky Maixnerové až na příští rok

22. února 2002, 07:57, kew
   ROZHOVOR - Kdo nic nedělá, ten nic nepokazí. Jak jdou dohromady boule, skoky, crasy freestyle a poraněné kolení vazy - na to jsme se ptali mistryně ČR v jízdě v boulích, členky SKI KLUBU Šumperk, Kateřiny Maixnerové.
   ROZHOVOR - Kdo nic nedělá, ten nic nepokazí. Jak jdou dohromady boule, skoky, crasy freestyle a poraněné kolení vazy - na to jsme se ptali mistryně ČR v jízdě v boulích, členky SKI KLUBU Šumperk, Kateřiny Maixnerové.

*Závodní sezóna je v plném proudu a ty o berlích. Jak se ti to přihodilo?

"Mám dojem, že se vždy něco přihodí při blbnutí nebo lehkém tréninku. Koleno jsem si poranila na Červenohorském sedle při ranním tréninkovém rozježdění. Na dolním padáku se mi při sjezdu chytla hrana lyže a já letěla kotrmelci do rokliny. Po dopadu jsem už cítila bolest v pravém koleni, duchapřítomně jsem ještě po jedné lyži sjela k chatě k vleku a tam už o sobě nevěděla."

*Takže proběhne operace?

"Chystám se na altroskopii do Olomouce. Tam se uvidí, co vlastně s kolenem je. Určitě mám utržený meniskus. Jak to dopadne s vazy, se nechám překvapit."

*To znamená, že je konec letošním nadějím i mistrovskému titulu?

"Je to tak. Letošní sezóna mi skončila, titul obhajovat nebudu. Zranění je to nejhorší, co může sportovce potkat. Letošní trénink byl, díky trenérům a podmínkám ve SKI KLUBU Šumperk, velmi kvalitní. Zranění mě opravdu mrzí, ale díky bohu, že je to jen koleno. Ten můj pád mohl dopadnout mnohem hůř."

*Co tvá pozice v reprezentačním družstvu ČR, nebude tím ohrožena?

"Na tuto otázku nedokáži odpovědět, to nejlépe ví a zváží reprezentační trenér Radek Herot. Jistěže mi zranění pozici v repre týmu nijak neulehčilo. Ale na letní přípravné období budu už zase fit a začnu opět trénovat naplno."

*Jak prožíváš zimní olympijské hry?

"Olympiáda je opravu sportovní svátek. Díky zranění mám možnost sledovat TV přenosy mnohem četněji. Zahájení a "olympijské boule" Nikol Sudové jsme sledovali s akrobaty na Červenohorském sedle. Alešovi jsme fandili u nás doma spolu s akrobaty, dětmi z přípravky, trenéry a přáteli. Drželi jsme pěsti. Věděli jsme, že Aleš bude bojovat. Při jeho druhém skoku jsme se všichni drželi za ruce. Když skok dal, všechna energie a napětí se uvolnily. Propukla bouřlivá radost, byly i slzy, objímání a plácání. Naprostá euforie. V tu chvíli bylo jedno, jak nakonec dopadne, hlavně, že "pateráka" skočil. A kdyby se to náhodou nepovedlo? Vždyť je to sport a Aleš pro něj dělá maximum. Nesl vlajku při zahájení, skáče exkluzivní skok s nejvyšší obtížností, staví areál, založil Euroteam. Pro nás je osobnost a je nejlepší."

*Jak hodnotíš umístění Nikol Sudové na olympiádě. Opravdu ji podle tebe rozhodčí poškodili?

"Tak to je těžká otázka. Po bitvě je každý generál a nemám ráda takové to "co kdyby" a že ji rozhodčí zařízli. Je možné, že opravdu nasadili níž, než by si Nikolina jízda zasloužila. Je pravda, že tomu druhému skoku - dvojný twist- by se dalo ledacos vytknout, ale jízda byla velmi dobrá, i když patřila k těm pomalejším. Nicméně - body jsou napsány. Pro Nikolu je to i tak obrovský úspěch, má ještě všechno před sebou. Věřím, že následující olympiáda bude vypadat úplně jinak."

*Co plánuješ na léto?

"Trénink bude zaměřen na regeneraci kolena. Už se na něj těším. Čeká mě horské kolo a plavání. A pak už trénink v areálu Aleše Valenty, Acrobat parka ve Štítech. Trénovat se bude také na Červenohorském sedle, chybět nebudou ani in-line, trampolína s lyžemi, soustředění s repre, závody horských kol. Je toho hodně a už aby to bylo!"

* Vše o akrobatickém lyžování

*www strany šumperského SKI klubu


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru