KULTURA

Kulturní dům zve na Preludium

7. února 2002, 10:38, jas
   POZVÁNKA - Dům kultury Šumperk upozorňuje, že 29.ročník festivalu Šumperské Preludium začíná již v pondělí 11.února 2002. Začátek prvního koncertu je v 18 hodin, ostatní koncerty zahájí vždy v 19 hodin. Program festivalu i s fotografiemi interpretů naleznete na: www.dksumperk.cz.
   POZVÁNKA - Hudbou mladých interpretů ožije již po devětadvacáté Šumperk. Šumperské Preludium zahájí již v pondělí 11. února. První koncert bude patřit sborovému zpěvu. Ve výstavní síni Okresního vlastivědného muzea vystoupí Šumperský dětský sbor a soubor Ondrášek z Nového Jičína.

   Domácí sbor, který vede Tomáš Motýl sdružuje v současné době v pěti odděleních 270 dětí. Reprezentační sbor působící doma i v zahraničí pod jménem Motýli Šumperk patří mezi evropskou sborovou špičku, copž dokládá řada ocenění v domácích i mezinárodních soutěžích a bezpočet koncertních turné po celé Evropě i mimo ni.

   V druhé části koncertu zazpívá soubor Ondrášek. Ten založil v roce 1967 profesor Václav Ptáček, který snad chtěl vtisknout do názvu něco svobodného a nespoutaného z legendy o valašském zbojníkovi Ondrášovi. Ptáček vedl sbor plných pětadvacet let a za tu dobu sklidil se svými svěřenci mnoho úspěchů a ocenění.

   O roku 1992 přichází do sboru nový sbormistr Josef Zajíček. Stále častěji se Ondrášek objevuje v programech mezinárodních festivalů a soutěží, sbor koncertuje takřka po celé Evropě, získává první zámořské zkušenosti v Japonsku a Jižní Africe.

   Šumperské Preludium začíná v pondělí v 18 hodin. Průvodního slova se ujme Milan Uherek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).