KULTURA

Kulturní dům zve na Preludium

7. února 2002, 10:38, jas
   POZVÁNKA - Dům kultury Šumperk upozorňuje, že 29.ročník festivalu Šumperské Preludium začíná již v pondělí 11.února 2002. Začátek prvního koncertu je v 18 hodin, ostatní koncerty zahájí vždy v 19 hodin. Program festivalu i s fotografiemi interpretů naleznete na: www.dksumperk.cz.
   POZVÁNKA - Hudbou mladých interpretů ožije již po devětadvacáté Šumperk. Šumperské Preludium zahájí již v pondělí 11. února. První koncert bude patřit sborovému zpěvu. Ve výstavní síni Okresního vlastivědného muzea vystoupí Šumperský dětský sbor a soubor Ondrášek z Nového Jičína.

   Domácí sbor, který vede Tomáš Motýl sdružuje v současné době v pěti odděleních 270 dětí. Reprezentační sbor působící doma i v zahraničí pod jménem Motýli Šumperk patří mezi evropskou sborovou špičku, copž dokládá řada ocenění v domácích i mezinárodních soutěžích a bezpočet koncertních turné po celé Evropě i mimo ni.

   V druhé části koncertu zazpívá soubor Ondrášek. Ten založil v roce 1967 profesor Václav Ptáček, který snad chtěl vtisknout do názvu něco svobodného a nespoutaného z legendy o valašském zbojníkovi Ondrášovi. Ptáček vedl sbor plných pětadvacet let a za tu dobu sklidil se svými svěřenci mnoho úspěchů a ocenění.

   O roku 1992 přichází do sboru nový sbormistr Josef Zajíček. Stále častěji se Ondrášek objevuje v programech mezinárodních festivalů a soutěží, sbor koncertuje takřka po celé Evropě, získává první zámořské zkušenosti v Japonsku a Jižní Africe.

   Šumperské Preludium začíná v pondělí v 18 hodin. Průvodního slova se ujme Milan Uherek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru