SPORT

Světový pohár pokračoval závodem v Lake Placid, Aleš Valenta je zatím třetí

21. ledna 2002, 13:16, Rejdakce
Světový pohár pokračoval závodem v Lake Placid, Aleš Valenta je zatím třetí    LAKE PLACID (USA) - V pátek 18. ledna proběhl další závod Světového poháru v akrobatickém lyžování, tentokrát v americkém olympijském městečku Lake Placid. Český reprezentant Aleš Valenta skončil na 2. místě a tím se posunul v průběžném hodnocení SP na třetí příčku. (Vše o akrobatickém lyžování a průběžných vysledcích Aleše Valenty ve Světovém poháru se dozvíte v tématu Akrobatické lyžování.
   LAKE PLACID (USA) - V pátek 18. ledna proběhl další závod Světového poháru v akrobatickém lyžování, tentokrát v americkém olympijském městečku Lake Placid. Český reprezentant Aleš Valenta skončil na 2. místě a tím se posunul v průběžném hodnocení SP na třetí příčku. (Vše o akrobatickém lyžování a průběžných vysledcích Aleše Valenty ve Světovém poháru se dozvíte v tématu Akrobatické lyžování.

   Navzdory tomu, že pro závod bylo v pátek velice špatné počasí - již od rána foukal střídavý vítr a hustě sněžilo, organizátoři rozmary počasí zvládali velice dobře a tak závod proběhl bez větších problémů či zdržení. I v tak nepříjemném počasí se Aleši Valentovi, který si hlavně zásluhou druhého skoku doskočil znovu na stupeň vítězů, dařilo. Oproti předchozímu závodu si tak polepšil o jednu příčku a umístil se na vynikajícím 2. místě.

   Po prvním kole, kdy se mu nepodařil optimálně odraz, byl Aleš na 6. místě. "V prvním skoku jsem na nájezdu ucítil čelní vítr a tím jsem trochu minul odraz. Stále to bylo dobrý na to, abych skok skočil a hlavně z něho po dopadu odjel," hodnotí svůj výkon akrobat. Jako poslední skokan závodu měl všechny soupeře již dole na dojezdu a tak byl poslední, kdo ještě mohl nějakým způsobem zasáhnout do předních pořadí. "Druhý skok byl hodně o štěstí. Těsně před ním se totiž hodně zhoršila viditelnost. Ale díky trenérům jsem měl dobrou nájezdovou rychlost a tak vše proběhlo dobře," vysvětluje Aleš, jemuž se druhý skok povedl hodně dobře. Ve vzduchu měl vynikající provedení a dopad byl bez chyb.

* sledujte rubriku: Akrobatické lyžování
* podívejte se také na www strany Aleše Valenty


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).