SPORT

Světový pohár pokračoval závodem v Lake Placid, Aleš Valenta je zatím třetí

21. ledna 2002, 13:16, Rejdakce
Světový pohár pokračoval závodem v Lake Placid, Aleš Valenta je zatím třetí    LAKE PLACID (USA) - V pátek 18. ledna proběhl další závod Světového poháru v akrobatickém lyžování, tentokrát v americkém olympijském městečku Lake Placid. Český reprezentant Aleš Valenta skončil na 2. místě a tím se posunul v průběžném hodnocení SP na třetí příčku. (Vše o akrobatickém lyžování a průběžných vysledcích Aleše Valenty ve Světovém poháru se dozvíte v tématu Akrobatické lyžování.
   LAKE PLACID (USA) - V pátek 18. ledna proběhl další závod Světového poháru v akrobatickém lyžování, tentokrát v americkém olympijském městečku Lake Placid. Český reprezentant Aleš Valenta skončil na 2. místě a tím se posunul v průběžném hodnocení SP na třetí příčku. (Vše o akrobatickém lyžování a průběžných vysledcích Aleše Valenty ve Světovém poháru se dozvíte v tématu Akrobatické lyžování.

   Navzdory tomu, že pro závod bylo v pátek velice špatné počasí - již od rána foukal střídavý vítr a hustě sněžilo, organizátoři rozmary počasí zvládali velice dobře a tak závod proběhl bez větších problémů či zdržení. I v tak nepříjemném počasí se Aleši Valentovi, který si hlavně zásluhou druhého skoku doskočil znovu na stupeň vítězů, dařilo. Oproti předchozímu závodu si tak polepšil o jednu příčku a umístil se na vynikajícím 2. místě.

   Po prvním kole, kdy se mu nepodařil optimálně odraz, byl Aleš na 6. místě. "V prvním skoku jsem na nájezdu ucítil čelní vítr a tím jsem trochu minul odraz. Stále to bylo dobrý na to, abych skok skočil a hlavně z něho po dopadu odjel," hodnotí svůj výkon akrobat. Jako poslední skokan závodu měl všechny soupeře již dole na dojezdu a tak byl poslední, kdo ještě mohl nějakým způsobem zasáhnout do předních pořadí. "Druhý skok byl hodně o štěstí. Těsně před ním se totiž hodně zhoršila viditelnost. Ale díky trenérům jsem měl dobrou nájezdovou rychlost a tak vše proběhlo dobře," vysvětluje Aleš, jemuž se druhý skok povedl hodně dobře. Ve vzduchu měl vynikající provedení a dopad byl bez chyb.

* sledujte rubriku: Akrobatické lyžování
* podívejte se také na www strany Aleše Valenty


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru