SPORT

Aleš Valenta je v průběžném pořadí Světového poháru po závodech v Kanadě na 4. místě

16. ledna 2002, 08:13, Rejdakce
Aleš Valenta je v průběžném pořadí Světového poháru po závodech v Kanadě na 4. místě    MT. TREMBLANT - Hostujícím střediskem dvou závodů Světového poháru, které se uskutečnily 12. a 13. ledna, se stalo kanadské středisko Mt. Tremblant. V těchto dvou a dalších max. dvou závodech jde skoro všem závodníkům o kvalifikaci na olympijské hry v Salt Lake City. Mezi těmito závodníky, již se splněnou olympijskou kvalifikací, závodil také Aleš Valenta.
   MT. TREMBLANT - Hostujícím střediskem dvou závodů Světového poháru, které se uskutečnily 12. a 13. ledna, se stalo kanadské středisko Mt. Tremblant. V těchto dvou a dalších max. dvou závodech jde skoro všem závodníkům o kvalifikaci na olympijské hry v Salt Lake City. Mezi těmito závodníky, již se splněnou olympijskou kvalifikací, závodil také Aleš Valenta.

   V prvním závodě se Aleš umístil na vynikajícím 3. místě, ve druhém na 17. místě, takže v průběžném hodnocení Světového poháru se ze sobotní druhé dostal v neděli na čtvrtou příčku. "Celý týden jsem se potýkal se zdravotními problémy. Jedná se o zranění kotníku, které jsem si pořídil při posledním závodě Evropského poháru v rakouském Soldenu. I když to již bylo před 13 dny, stále cítím velkou bolest při dopadu a krátce po něm. Celý týden jsem skákal jen dva až čtyři skoky denně, jen abych tomu více neublížil," vysvětlil Aleš.

   Závod ze soboty 12. ledna okomentoval český reprezentant takto: "V obou závodních skocích jsem měl velice dobré dopady a provedení bylo také dobré. Po prvním skoku jsem byl na 8. místě a dostal se tak do dvanáctičlenné skupiny finalistů. Druhým skokem jsem si polepšil a nakonec skončil na 3. místě." Aleš se tak po sobotním závodě posunul na 2. příčku v průběžném hodnocení Světového poháru, což je jeho dosavadní nejvyšší postavení ve Světovém poháru.

   V neděli 13. ledna skákal Aleš opět trojné salto se čtyřmi vruty stejně jako v sobotu a umístil se na 17. místě, se závodem byl však spokojen. "V závodě jsem měl dobrý dopad, ale při nájezdu jsem měl protivítr a tím jsem měl menší nájezdovou rychlost. Znamenalo to, že jsem ve vzduchu neměl dostačující provedení a tak dostal jen 108 bodu," zhodnotil. Formát závodu byl takový, že jenom jeden skok rozhodl o finálovém umístění. "Kdyby byl závod klasicky na dva skoky, mohl jsem ztrátu z prvního kola dohnat v kole druhém a tím se umístit v první desítce," dodal Aleš.

   Další dva závody proběhnou v pátek a neděli v americkém Lake Placid.

* sledujte rubriku: Akrobatické lyžování
* podívejte se také na www strany Aleše Valenty


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.