KULTURA

Ze světa hudby: Legenda americké alternativní scény se vrací

17. ledna 2002, 05:43, Rejdakce
Ze světa hudby: Legenda americké alternativní scény se vrací    REJ - Legenda americké "alternativní" scény, skupina The Walkabouts ze Seattlu, se vrací po více než dvou letech do Prahy. Stane se tak v rámci dvouměsíčního evropského turné spojeného s vydáním desky Ended Up A Stranger (vydává Glitterhouse Records, v České republice Mute CS). Tvorba The Walkabouts v sobě mísí to nejlepší, na čem stojí současný americký rock.
   REJ - Legenda americké "alternativní" scény, skupina The Walkabouts ze Seattlu, se vrací po více než dvou letech do Prahy. Stane se tak v rámci dvouměsíčního evropského turné spojeného s vydáním desky Ended Up A Stranger (vydává Glitterhouse Records, v České republice Mute CS).

   Tvorba The Walkabouts v sobě mísí to nejlepší, na čem stojí současný americký rock: kytarista a zpěvák Chris Eckman začínal jako rebelující rocker, zatímco zpěvačka Carla Torgerson jako jemná folkařka. Tyto dva směry se v osmnáctileté kariéře The Walkabouts vždy prolínaly, přičemž v posledních letech je tvorba skupiny stále více poznamenána i moderními vlivy: využívají samplů, tanečních rytmů, jsou ovlivněni evropskou lidovou hudbou.

   Po letech strávených na značce Sub Pop (v té době vydali například dodnes ceněné desky Setting The Woods On Fire nebo Satisfied Mind a hráli dvakrát i v Praze) vydali dvě alba (Devil's Road a Nighttown) u nadnárodního koncernu Virgin, aby se před třemi roky opět vrátili do světa nezávislé hudby a podepsali smlouvu s vydavatelstvím Glitterhouse Records.

   Nové album Ended Up A Stranger zatím sklízí chválu kritiků po celé Evropě. Ale pro důkaz kvality nemusíme chodit daleko: Ondřej Bezr mu v posledním čísle časopisu Rock & Pop udělil osm z deseti možných hvězdiček.

   Na koncert si můžete zajet do pražského Rock Café v úterý 22. ledna 2002, začátek je ve 20 hodin. V průběhu večera se na pódiu objeví také v Praze usazený Angličan James Harries, The Walkabouts přivezou svého hosta, Američanku Mary Gauthier. Vstupenky lze zakoupit přímo v Rock Café (v prodejně CD) za 290, v síti Ticketpro za 325 a na místě za 350 korun.

   Pokud se vám do takového výletu nechce, podnikněte alespoň výlet internetový.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.