SPORT

Českou špičku akrobatického lyžování už nepředstavuje jen Aleš Valenta

17. prosince 2001, 19:57, Tomáš Suda, rejdakce
Českou špičku akrobatického lyžování už nepředstavuje jen Aleš Valenta    TIGNES - Juniorská vicemistryně světa Nikola Sudová z DUKLY Liberec se o prvním prosincovém víkendu postarala o senzaci v akrobatickém lyžování - boulích. V úvodním závodě Světového poháru ve francouzském Tignes postoupila do finále
z pátého místa a v rapidně se zhoršujícím počasí na hranici regulérnosti nakonec ve finále obsadila 9. místo. Jde o historicky nejlepší umístění v této disciplíně, neboť se zatím nikdo neprobojoval ani do finále!
   TIGNES - Juniorská vicemistryně světa Nikola Sudová z DUKLY Liberec se o prvním prosincovém víkendu postarala o senzaci v akrobatickém lyžování - boulích. V úvodním závodě Světového poháru ve francouzském Tignes postoupila do finále
z pátého místa a v rapidně se zhoršujícím počasí na hranici regulérnosti nakonec ve finále obsadila 9. místo. Jde o historicky nejlepší umístění v této disciplíně, neboť se zatím nikdo neprobojoval ani do finále!

   "Jestliže jsme si v přípravě nesměle plánovali jako cíl sezóny postup do finále na Zimní olympijské hry, dnes si troufám reálně uvažovat o umístění do 5. místa a ani medailové místo není nereálné," řekl Nikolin trenér Radek Herot po závodě v Tignes. Její výsledek je o to cennější, neboť úvodního závodu se zúčastnili všichni akrobaté, kteří se nominovali do světového poháru pro sezónu 2001-2002 (t.j. 60 mužů a 40 žen) a na nadcházející ZOH.

   Nikola v závodě v Tignes při konfrontaci s kompletní světovou elitou v tomto sportu prokázala, že několikaletá náročná příprava pod vedením trenéra Radka Herota byla správně směrována. Od svých šestnácti let tato nadějná reprezentantka každou sezónu dobývá cennější umístění v závodech EC, MSJ a WC. Loňským kralováním v EC, bodovaným umístěním ve WC a druhým místem na MSJ si Nikola zajistila místo ve jmenovité nominaci na ZOH 2002.

   "Je pouze škoda, že velmi dobře naplánovanou a rozjetou přípravu narušuje postoj SLČR k úseku Akrobatického lyžování. Náš úsek má v posledních letech jedny z nejlepších výsledků z lyžařských disciplín. Administrativní chybou sekretariátu SLČR však přišel úsek o statisíce korun, které těsně před olympiádou, kdy má příprava vrcholit, citelně chybí. A dnes si již nejen přípravu, ale i účast na závodech světového poháru budou muset závodníci finančně zajišťovat sami," nastínil nelehkou situaci předseda úseku Akrobatického lyžování Kamil Opletal.

*Rozhovor s Nikolou Sudovou:
"Cítím obrovskou zodpovědnost," říká boulařka Nikola Sudová o své účasti na OH 2002.

Rejdakce Nikole gratuluje a přeje mnoho dalších úspěchů!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).