SPORT

Českou špičku akrobatického lyžování už nepředstavuje jen Aleš Valenta

17. prosince 2001, 19:57, Tomáš Suda, rejdakce
Českou špičku akrobatického lyžování už nepředstavuje jen Aleš Valenta    TIGNES - Juniorská vicemistryně světa Nikola Sudová z DUKLY Liberec se o prvním prosincovém víkendu postarala o senzaci v akrobatickém lyžování - boulích. V úvodním závodě Světového poháru ve francouzském Tignes postoupila do finále
z pátého místa a v rapidně se zhoršujícím počasí na hranici regulérnosti nakonec ve finále obsadila 9. místo. Jde o historicky nejlepší umístění v této disciplíně, neboť se zatím nikdo neprobojoval ani do finále!
   TIGNES - Juniorská vicemistryně světa Nikola Sudová z DUKLY Liberec se o prvním prosincovém víkendu postarala o senzaci v akrobatickém lyžování - boulích. V úvodním závodě Světového poháru ve francouzském Tignes postoupila do finále
z pátého místa a v rapidně se zhoršujícím počasí na hranici regulérnosti nakonec ve finále obsadila 9. místo. Jde o historicky nejlepší umístění v této disciplíně, neboť se zatím nikdo neprobojoval ani do finále!

   "Jestliže jsme si v přípravě nesměle plánovali jako cíl sezóny postup do finále na Zimní olympijské hry, dnes si troufám reálně uvažovat o umístění do 5. místa a ani medailové místo není nereálné," řekl Nikolin trenér Radek Herot po závodě v Tignes. Její výsledek je o to cennější, neboť úvodního závodu se zúčastnili všichni akrobaté, kteří se nominovali do světového poháru pro sezónu 2001-2002 (t.j. 60 mužů a 40 žen) a na nadcházející ZOH.

   Nikola v závodě v Tignes při konfrontaci s kompletní světovou elitou v tomto sportu prokázala, že několikaletá náročná příprava pod vedením trenéra Radka Herota byla správně směrována. Od svých šestnácti let tato nadějná reprezentantka každou sezónu dobývá cennější umístění v závodech EC, MSJ a WC. Loňským kralováním v EC, bodovaným umístěním ve WC a druhým místem na MSJ si Nikola zajistila místo ve jmenovité nominaci na ZOH 2002.

   "Je pouze škoda, že velmi dobře naplánovanou a rozjetou přípravu narušuje postoj SLČR k úseku Akrobatického lyžování. Náš úsek má v posledních letech jedny z nejlepších výsledků z lyžařských disciplín. Administrativní chybou sekretariátu SLČR však přišel úsek o statisíce korun, které těsně před olympiádou, kdy má příprava vrcholit, citelně chybí. A dnes si již nejen přípravu, ale i účast na závodech světového poháru budou muset závodníci finančně zajišťovat sami," nastínil nelehkou situaci předseda úseku Akrobatického lyžování Kamil Opletal.

*Rozhovor s Nikolou Sudovou:
"Cítím obrovskou zodpovědnost," říká boulařka Nikola Sudová o své účasti na OH 2002.

Rejdakce Nikole gratuluje a přeje mnoho dalších úspěchů!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).