SPORT

Českou špičku akrobatického lyžování už nepředstavuje jen Aleš Valenta

17. prosince 2001, 19:57, Tomáš Suda, rejdakce
Českou špičku akrobatického lyžování už nepředstavuje jen Aleš Valenta    TIGNES - Juniorská vicemistryně světa Nikola Sudová z DUKLY Liberec se o prvním prosincovém víkendu postarala o senzaci v akrobatickém lyžování - boulích. V úvodním závodě Světového poháru ve francouzském Tignes postoupila do finále
z pátého místa a v rapidně se zhoršujícím počasí na hranici regulérnosti nakonec ve finále obsadila 9. místo. Jde o historicky nejlepší umístění v této disciplíně, neboť se zatím nikdo neprobojoval ani do finále!
   TIGNES - Juniorská vicemistryně světa Nikola Sudová z DUKLY Liberec se o prvním prosincovém víkendu postarala o senzaci v akrobatickém lyžování - boulích. V úvodním závodě Světového poháru ve francouzském Tignes postoupila do finále
z pátého místa a v rapidně se zhoršujícím počasí na hranici regulérnosti nakonec ve finále obsadila 9. místo. Jde o historicky nejlepší umístění v této disciplíně, neboť se zatím nikdo neprobojoval ani do finále!

   "Jestliže jsme si v přípravě nesměle plánovali jako cíl sezóny postup do finále na Zimní olympijské hry, dnes si troufám reálně uvažovat o umístění do 5. místa a ani medailové místo není nereálné," řekl Nikolin trenér Radek Herot po závodě v Tignes. Její výsledek je o to cennější, neboť úvodního závodu se zúčastnili všichni akrobaté, kteří se nominovali do světového poháru pro sezónu 2001-2002 (t.j. 60 mužů a 40 žen) a na nadcházející ZOH.

   Nikola v závodě v Tignes při konfrontaci s kompletní světovou elitou v tomto sportu prokázala, že několikaletá náročná příprava pod vedením trenéra Radka Herota byla správně směrována. Od svých šestnácti let tato nadějná reprezentantka každou sezónu dobývá cennější umístění v závodech EC, MSJ a WC. Loňským kralováním v EC, bodovaným umístěním ve WC a druhým místem na MSJ si Nikola zajistila místo ve jmenovité nominaci na ZOH 2002.

   "Je pouze škoda, že velmi dobře naplánovanou a rozjetou přípravu narušuje postoj SLČR k úseku Akrobatického lyžování. Náš úsek má v posledních letech jedny z nejlepších výsledků z lyžařských disciplín. Administrativní chybou sekretariátu SLČR však přišel úsek o statisíce korun, které těsně před olympiádou, kdy má příprava vrcholit, citelně chybí. A dnes si již nejen přípravu, ale i účast na závodech světového poháru budou muset závodníci finančně zajišťovat sami," nastínil nelehkou situaci předseda úseku Akrobatického lyžování Kamil Opletal.

*Rozhovor s Nikolou Sudovou:
"Cítím obrovskou zodpovědnost," říká boulařka Nikola Sudová o své účasti na OH 2002.

Rejdakce Nikole gratuluje a přeje mnoho dalších úspěchů!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru