KULTURA

Dva dárky v jednom balení jen od Reje!

10. prosince 2001, 19:54, Pepa Dastych
Dva dárky v jednom balení jen od Reje!    ŠUMPERK - Na 21. a 22. prosince jsme pro vás připravili opravdový vánoční bonbónek. Rej společně s reklamní agenturou RIO Čada a s divadelním spolkem Švitáž vás zve na večírek, v jehož rámci můžete zhlédnout představení Divadla Bolka Polívky a koncert skupiny DRRN. Sledujte Rej - nabídneme vám například exkluzivní rozhovor s frontmany DRRNu či možnost vyhrát lístky na tuto jedinečnou událost!
   ŠUMPERK - Na 21. a 22. prosince jsme pro vás připravili opravdový vánoční bonbónek. Rej společně s reklamní agenturou RIO Čada a s divadelním spolkem Švitáž vás zve na večírek, v jehož rámci můžete zhlédnout představení Divadla Bolka Polívky a koncert skupiny DRRN. Sledujte Rej - nabídneme vám například exkluzivní rozhovor s frontmany DRRNu či možnost vyhrát lístky na tuto jedinečnou událost!

   Členové Reje – regionálního zpravodajského a informačního serveru, reklamní agentura Rio Čada a Spolek Švitáž se rozhodli po určité době nečinnosti opět zasáhnout do kulturního dění v Šumperku, a to hned Dvěma dárky v jednom balení, jak pojmenovali předvánoční akci, která jistě na dlouhou dobu nebude mít v Šumperku obdobu.

   Spolek Švitáž vznikl před lety jako logické pokračování práce studentů Divadelního učiliště při Severomoravském divadle. Ve své produkci začal převzetím představení Venušin Chomout aneb Kudlanka v Ringu, jež - hráno ve vyhořelém divadle, v prostorách bývalé restaurace Opera - se stalo kultovní záležitostí, a pokračoval představením Trosečníci, které Švitáž hrála přímo na hladině nádrže Krásné. Ve svém působení se spolek neomezoval pouze na divadlo, ale připravoval i rozhlasový pořad Mrtvej Čas pro lokální stanici Rádio Prima.

   "Profesní i osobní cesty se ovšem postupně rozdělily a společná práce ustala," říká Aleš Navrátil coby zástupce Švitáže. "Akce Dva dárky v jednom balení má být částečně vzpomínkou na společnou práci a částečně pokusem naši práci v oblasti kultury obnovit," dodává. Spojnici můžeme hledat už v divadelním představení Sex, Drugs, Rock&Roll, ve kterém se před šumperské publikum po čtyřech letech vrací Radim Novák, jenž v současnosti působí na prknech Divadla Bolka Polívky v Brně. (Hraje v již jmenované inscenaci Sex, Drugs, Rock&Roll, dále v představení Variace na chlast a nově také ve hře s názvem Hospodská).


Radim Novák v tvůrčím zápalu bije kolegyni

   Druhým dárkem je v našem pomyslném vánočním balíčku koncert skupiny DRRN. Tato hudební formace zkouší v Brně, nicméně polovina z frontmanské dvojice - David Rotter - je opět jedním z jaderných členů spolku Švitáž. Byl členem skupin Senová a Brutální Big Band Džonyho Karáska. O DRRNu jste již na našich stranách mohli číst a poslechnout si ukázky: Seznamte se: kapela DRRN.

   Celý večer má svůj záměr. "Nechceme diváky jen pozvat na představení nebo na koncert, snažíme se vytvořit příležitost pro společenské setkání," objasnil Aleš Navrátil.
Do projektu se zapojila řada šumperských podnikatelů. "Jak je vidět z plakátů a dalších propagačních materiálů, myšlenka oslovila opravdu hodně firem, kterým právem patří dík,"dodal na závěr.

 • Program: Představení Sex, Drugs, Rock&Roll; Koncert skupiny DRRN
 • Termín konání: v pátek 21. a v sobotu 22. prosince 2001 vždy od 19 hodin
 • Místo konání: Divadlo Šumperk
 • Pořadatelé: Spolek Švitáž, Rio Čada a Rej.cz
 • Oficiální prezentace: http://www.rio.rej.cz
 • Vstupné: do 16.12. za 190,- Kč, do 20.12. za 230,- Kč, na místě za 250,- Kč.

 • Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  ZA KULTUROU ZADARMO

  Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

  Soutěžní otázka:

  Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

  A) Petr Zelenka
  B) Vilma Cibulková
  C) Aleš Cibulka

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
  BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.