SPORT

"Nechci nechat nic náhodě," říká Kateřina Maixnerová, mistryně ČR v jízdě v boulích

23. listopadu 2001, 07:35, kew
"Nechci nechat nic náhodě," říká Kateřina Maixnerová, mistryně ČR v jízdě v boulích   ROZHOVOR - Z mraků se snáší kapky deště. Stromy ještě mají svoje listy, pomalu je však ztrácí. Mlhavá rána a celodenní šero. Pro většinu smrtelníků období ponurých nálad a melancholie. Pro turisty - lyžaře je to však signál k "oprášení" lyžařské výbavy, radost z každé sněhové vločky a teploty pod nulou. Pro Kateřinu Maixnerovou, mistryni ČR 2001 v jízdě v boulích, je to období bilancování letní přípravy a plánování sezóny závodní.
   ROZHOVOR - Z mraků se snáší kapky deště. Stromy ještě mají svoje listy, pomalu je však ztrácí. Mlhavá rána a celodenní šero. Pro většinu smrtelníků období ponurých nálad a melancholie. Pro turisty - lyžaře je to však signál k "oprášení" lyžařské výbavy, radost z každé sněhové vločky a teploty pod nulou. Pro Kateřinu Maixnerovou, mistryni ČR 2001 v jízdě v boulích, je to období bilancování letní přípravy a plánování sezóny závodní.

Jak často vlastně akrobatický lyžař v létě trénuje a jak tedy hodnotíš letní přípravu?

   Letos jsem byla zařazena do reprezentace ČR, od toho se také odvíjel můj trénink. Trénuji jak s repre, tak v domácím SKI KLUBU Šumperk. Absolvovala jsem tři skokanská soustředění na Ostravské Vrbici, Camp Aleše Valenty a fyzický trénink na Kociánce. Dále pak prodloužené víkendy na Červenohorském sedle, kde máme díky SKI KLUBU kvalitní zázemí, velkou trampolínu a sestavu malých trampolín, kde simulujeme jízdu v boulích. Nyní trénuji pět krát týdně - jde hlavně o pilování techniky skoků na trampolíně, ale také o posilovnu, sprinty, plavání. Mám za sebou tři výjezdy na ledovec. Celkově jsem s přípravou velmi spokojená, ale výsledky se ukáží až při závodech.

Jak do toho všeho zapadá škola? Letos maturuješ...

   Ano, letos maturuji. Obavy mám, což je asi normální. Naštěstí mi ve škole všichni fandí a jsou maximálně vstřícní. Díky individuálnímu studiu mi profesoři tolerují moji nepřítomnost, nicméně látku musím zvládat jako každý jiný student, takže sešity i učebnice vozím i na ledovce. Maturita se blíží a nechci nechat nic náhodě.

Preferuješ ještě nějaké další sporty nebo to jsou jen lyže?

   Mám ráda všechny možné sporty a bývají součástí nebo doplňkem tréninku. Součástí je např. trénink na horských kolech, občas si zajedeme s týmem i závody - například G-Shock či Ski biker. Dále pak jezdíme na in-linech jak fyzičku, tak techniku i feestyle. V rámci regenerace i kondice hodně plavu, chodím na tenis, zahraji si třeba i baseball nebo fotbal.

Plánuješ svoji přípravu i ve vznikajícím areálu Aleše Valenty?

   Alešovi se povedl husarský kousek, přes všechny nesnáze vydržel a AKCROBAT PARK, středisko světového formátu, bude ve Štítech opravdu stát. V celé republice i Evropě chybí kvalitní zázemí pro skoky do vody, New Style i show. Náš oddíl už s Alešem částečně projednával podmínky tréninku v ACROBAT PARKU a není nejmenší důvod, proč tam celé léto netrénovat. Alešovi tedy patří náš dík.

Trénuješ i s Nikolou Sudovou, reprezentantkou ČR v jízdě v boulích na ZOH 2002 Salt Like City...

   Ano, máme společné některé výjezdy na ledovce, letní soustředění a také testy. Nikola má před sebou velmi těžký úkol, probojovat se do finále ZOH, k čemuž bude potřebovat takřka nadlidský výkon a životní jízdu. Přípravě podřizuje vše. Přes všechny tlaky z okolí zůstává pořád stejně usměvavá a kamarádská. Mám ji za to vše moc ráda. Všichni ji budeme držet pěsti a ze srdce přát štěstí.

Co tě čeká v letošní závodní sezóně?

   Celá sezóna mi končí již tradičně v Petříkově mistrovstvím ČR, kde se pokusím titul mistra obhájit. Dále pak pět závodů Českého poháru a čtyři FIS. Letos poprvé se chystám s reprezentací na sérii závodů evropského poháru. Jak však bude konečný kalendář závodů vypadat, rozhodnou až moje výkony, reprezentační trenér Radek Herot a také finance. Rýsuje se i účast na show a exhibicích, ale ani zde, prozatím, nechci předbíhat.

Jak strávíš letošní Vánoce a Silvestr?

   Vánoce mám ráda a strávím je v rodinném kruhu. Opravdu se na ně moc těším neboť se mi vrátí táta z "cestování" z Anglie. Po delší době budeme všichni dohromady a konečně spolu. Loňský Silvestr se mimořádně povedl, takže letos přelom roku opět s akrobaty oslavíme na Červenohorském sedle.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).