KULTURA

Šestý ročník festivalu BLUES ALIVE se blíží

1. listopadu 2001, 08:46, připravila zuj
Šestý ročník festivalu BLUES ALIVE se blíží    ŠUMPERK - Bluesová událost roku je takřka za dveřmi: šestý ročník festivalu BLUES ALIVE, který dnes patří k nejvýznamnějším hudebním počinům v Evropě, startuje letos ve čtvrtek 15. listopadu. Nabízíme vám podrobný program, přinášíme podstatné informace pro přespolní, během festivalu budeme samozřejmě mapovat aktuální dění. Nejdůležitější informaci příznivcům bluesové muziky můžeme poskytnout už teď: nezapomeňte si včas zakoupit vstupenku.
   ŠUMPERK - Bluesová událost roku je takřka za dveřmi: šestý ročník festivalu BLUES ALIVE, který dnes patří k nejvýznamnějším hudebním počinům v Evropě, startuje letos ve čtvrtek 15. listopadu. Nabízíme vám podrobný program, přinášíme podstatné informace pro přespolní, během festivalu budeme samozřejmě mapovat aktuální dění. Nejdůležitější informaci příznivcům bluesové muziky můžeme poskytnout už teď: nezapomeňte si včas zakoupit vstupenku.

   Loňský ročník festivalu by se z mnoha důvodů dal označit jako přelomový. Byl pátý, tedy výroční a každé podobné jubileum nutně vede k otázce, kam dál, aby se z tradice nestala setrvalost bez nápadů. Organizátoři si to však, zdá se, plně uvědomili a tak přicházejí s několika novinkami. "Letošní ročník jsme rozšířili o koncerty v Olomouci, Jeseníku a polské Nyse. V tom by mohlo spočívat jakési další směřování Blues Alive," uvedl Vladimír Rybička, ředitel šumperského Domu kultury.

   Už loňský ročník byl obohacen o čtvrteční koncert v kostele sv. Jana Křtitele (vloni posluchače nadchl Sváťa Karásek s Pozdravpánbů, letos slibuje podobně zajímavý zážitek vystoupení Ireny Budweiserové) a večerní bluesovou tancovačku. Kvůli útěku Jiřího Kajínka se vloni nekonal závěrečný Koncert pro věznici Mírov, letos se do programu festivalu vrací a je stejně jako dříve veřejnosti nepřístupný. Skvělou vězeňskou kapelu Mírov Boys a Walkin´ Blues Band (jeden z vítězů letošního předprázdninového Blues Aperitivu) uslyší tedy jen několik vyvolených novinářů a tradičně i "nejhodnější" vězni.

   Novinkou je letos také Bluesová antidiskotéka Jiřího Černého, na niž naváže hlavní páteční festivalový koncert. Dle pořadatele by měli být největšími hvězdami pátečního večera Holmes Brothers, kteří letos aspirují na americkou cenu Grammy. Jistě však nezklame ani brněnský Hoochie Coochie Band, který festivalové publikum uchvátil už před dvěma roky, či Jan Spálený a ASPM. Po odpoledním "Severočeském bluesovém bujónu" na pódiu šumperského Domu kultury v sobotu během druhého festivalového večera vystoupí například australský kytarista a zpěvák Hugo Race, David Murphy Band (USA/ČR) či varhaník Jan Kořínek and Groove featuring LORENZO THOMPSON.

   Zajímavostí letošního ročníku budou i čtyři křty desek: výběrového CD z loňského Blues Alive, nových desek Hoochie Coochie Bandu a Petera Lipy, dvojalba Blues Bujónu, které je retrospektivou produkce kapely v letech 1984 - 1994.

   Permanentka na oba hlavní koncerty a "Severočeský bluesový bujón" letos stojí 490 Kč a je v ní zahrnuto i CD z loňského ročníku. Pokud by vás zajímaly pouze hlavní festivalové koncerty, pak za lístek zaplatíte 320 korun. Čtvrteční koncert v Olomouci (vystoupí Blues Angels, Mother´s Follow Chairs, Hugo Race, slovenští Boboš a Frozen Dozen) vás přijde na 150 Kč. V jesenické kapli vystoupí v neděli od 17 hodin Černý mosty, Hugo Race a taktéž Boboš a Frozen Dozen a vstupné je 70 korun.

Těšte se na podrobnosti o účinkujících, soutěž o permanentky na Blues Alive VI. a sledujte Rej, neboť listopad je MĚSÍCEM BLUES!.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru