SPORT

Aleš Valenta skončil v prvním závodě SP na 6. místě

11. září 2001, 06:29, Rejdakce
Aleš Valenta skončil v prvním závodě SP na 6. místě    MT. BUTLER - Aleš Valenta zahájil sezónu Světového poháru tradičně v australském středisku Mt. Buller, kde obsadil 6. místo. Po náročné přípravě, kterou Aleš absolvoval převážně v zahraničí, odletěl v neděli 2. září na první závody letošního Světového poháru v lyžařské akrobacii, které proběhly ve dnech 8. a 9. září.
   MT. BUTLER - Aleš Valenta zahájil sezónu Světového poháru tradičně v australském středisku Mt. Buller, kde obsadil 6. místo. Po náročné přípravě, kterou Aleš absolvoval převážně v zahraničí, odletěl v neděli 2. září na první závody letošního Světového poháru v lyžařské akrobacii, které proběhly ve dnech 8. a 9. září.

   Počasí v australském Mt. Bulleru víkendovým závodům nepřálo. V náročném počasí za hustého sněžení a v silném větru se uskutečnil v sobotu 8. září tzv. "One Jump" závod. Jedná se o závod, kdy každý závodník předvede jen jeden skok a ten rozhodne o vítězi. Pořadatelé zašli kvůli nepřízni počasí až tak daleko, že museli ještě limitovat obtížnost skoků a tak se skákaly jen dvojnásobná salta.

   Aleš si vybral nejobtížnější možný skok: dvojné salto se třemi vruty. "Dnešní den byl strašně dlouhý a obtížný. Vítr se točil stále dokola a nebylo vůbec lehké najít tu správnou rychlost pro nájezd," komentuje sobotní situaci akrobat. Skok se mu vydařil a bez problému dopadl. Nakonec se podařilo skočit podobný skok lépe jen dalším pěti závodníkům a tak si Aleš odnesl vynikající 6. místo.

   Podle jeho slov nebyly tréningové podmínky dobré a v několika momentech se dokonce mluvilo o zrušení závodu s ohledem na povětrnostní podmínky. "Bylo těžké si udržet koncentraci. S šestým místem jsem spokojený, ale věřím, že budu ještě lepší," dodává Aleš.

   Nedělní závod se pro nepřízeň počasí neuskutečnil vůbec. Aleš momentálně zůstává v Austrálii, kde bude ještě týden trénovat na sněhu. Poté ho čeká další část letní přípravy na vodních můstcích ve švýcarském Mettmenstettenu.

   Aleš Valenta je stále platným držitelem světového rekordu v počtu bodů za předvedený skok a tak je i favoritem pro první závod SP olympijské sezóny 2001-2002. Další závody SP pak pokračují v listopadu, vrcholem letošní sezóny budou pak Olympijské hry v Salt Lake City, které se uskuteční v únoru 2002.

* Veškeré články o Aleši Valentovi najdete na Reji ZDE.

* Navštívit můžete také internetové stránky Aleše Valenty.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru