SPORT

Aleš Valenta skončil v prvním závodě SP na 6. místě

11. září 2001, 06:29, Rejdakce
Aleš Valenta skončil v prvním závodě SP na 6. místě    MT. BUTLER - Aleš Valenta zahájil sezónu Světového poháru tradičně v australském středisku Mt. Buller, kde obsadil 6. místo. Po náročné přípravě, kterou Aleš absolvoval převážně v zahraničí, odletěl v neděli 2. září na první závody letošního Světového poháru v lyžařské akrobacii, které proběhly ve dnech 8. a 9. září.
   MT. BUTLER - Aleš Valenta zahájil sezónu Světového poháru tradičně v australském středisku Mt. Buller, kde obsadil 6. místo. Po náročné přípravě, kterou Aleš absolvoval převážně v zahraničí, odletěl v neděli 2. září na první závody letošního Světového poháru v lyžařské akrobacii, které proběhly ve dnech 8. a 9. září.

   Počasí v australském Mt. Bulleru víkendovým závodům nepřálo. V náročném počasí za hustého sněžení a v silném větru se uskutečnil v sobotu 8. září tzv. "One Jump" závod. Jedná se o závod, kdy každý závodník předvede jen jeden skok a ten rozhodne o vítězi. Pořadatelé zašli kvůli nepřízni počasí až tak daleko, že museli ještě limitovat obtížnost skoků a tak se skákaly jen dvojnásobná salta.

   Aleš si vybral nejobtížnější možný skok: dvojné salto se třemi vruty. "Dnešní den byl strašně dlouhý a obtížný. Vítr se točil stále dokola a nebylo vůbec lehké najít tu správnou rychlost pro nájezd," komentuje sobotní situaci akrobat. Skok se mu vydařil a bez problému dopadl. Nakonec se podařilo skočit podobný skok lépe jen dalším pěti závodníkům a tak si Aleš odnesl vynikající 6. místo.

   Podle jeho slov nebyly tréningové podmínky dobré a v několika momentech se dokonce mluvilo o zrušení závodu s ohledem na povětrnostní podmínky. "Bylo těžké si udržet koncentraci. S šestým místem jsem spokojený, ale věřím, že budu ještě lepší," dodává Aleš.

   Nedělní závod se pro nepřízeň počasí neuskutečnil vůbec. Aleš momentálně zůstává v Austrálii, kde bude ještě týden trénovat na sněhu. Poté ho čeká další část letní přípravy na vodních můstcích ve švýcarském Mettmenstettenu.

   Aleš Valenta je stále platným držitelem světového rekordu v počtu bodů za předvedený skok a tak je i favoritem pro první závod SP olympijské sezóny 2001-2002. Další závody SP pak pokračují v listopadu, vrcholem letošní sezóny budou pak Olympijské hry v Salt Lake City, které se uskuteční v únoru 2002.

* Veškeré články o Aleši Valentovi najdete na Reji ZDE.

* Navštívit můžete také internetové stránky Aleše Valenty.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).