KULTURA

Seznamte se: kapela DRRN

24. září 2001, 16:47, foto: Z. Ježková a Hanka Písková
   REJPORTÁŽ - Slíbili jsme, že v rámci ZÁŘÍ - MĚSÍCE REJE představíme také jednu z našich nejoblíbenějších kapel, kterou je brněnsko-šumperský DRRN. Jejími "duchovními otci" jsou šumperský hudebník a skladatel David Rotter a herec Radim Novák, který sice nyní působí v Brně, ale příznivci divadla si jej jistě pamatují také coby člena šumperského souboru. V našem článku se nejen dozvíte víc o DRRNu, ale můžete si poslechnout také ukázky z tvorby - v říjnu pak budete mít možnost soutěžit o jejich CD.
   REJPORTÁŽ - Slíbili jsme, že v rámci ZÁŘÍ - MĚSÍCE REJE představíme také jednu z našich nejoblíbenějších kapel, kterou je brněnsko-šumperský DRRN. Jejími "duchovními otci" jsou šumperský hudebník a skladatel David Rotter a herec Radim Novák, který sice nyní působí v Brně, ale příznivci divadla si jej jistě pamatují také coby člena šumperského souboru. V našem článku se nejen dozvíte víc o DRRNu, ale můžete si poslechnout také ukázky z tvorby - v říjnu pak budete mít možnost soutěžit o jejich CD.

   DRRN vznikl setkáním a spoluprací Radima Nováka a Davida Rottera na divadelně-hudebním představení "Kudlanka v ringu", kde Radim Novák učinkoval coby herec a David Rotter skládal hudbu. Od roku 1996 pak oba spolupracovali na několika divadelních představeních, na rozhlasovém pořadu "Mrtvej čas" i na dalších projektech. Samotná tvorba pro DRRN spočívala v autorské práci ve studiu a živá vystoupení probíhala s příležitostnými muzikanty. Od jara roku 2000 má DRRN novou stálejší sestavu a stává se z něj DRRN Revival.

   Jednu z posledních písní DRRNu si můžete v této chvíli poslechnout: Odkvetlý je bez.

A pokud vás kapela zajímá, pak si prohlédněte fotky ze dvou koncertů - z loňského v Brně a letošního z Vikýřovic, kde DRRN hrál u příležitosti přátelského volejbalového turnaje v hospodě Pod Trámkama. Mezi první a druhou fotoreportáží naleznete také další ukázky z hudební produkce DRRNu.

* Koncert DRRNu v Brně (červen 2000)

Nervozita před koncertem byla na místě, neboť DRRN byl předkapelou Michalu Pavlíčkovi a jeho Big Heads. Pohled do zákulisí: DAVID ROTTER a zády k objektivu kytarista ROBERT ANTONÍN, který je jedním z provozovatelů Jazzové kavárny nacházející se v areálu Moravské galerie v Brně, na jejímž nádvoří se koncert konal.

Frontman kapely RADIM NOVÁK - autor většiny textů, kytara, zpěv. Povoláním herec v Divadle Bolka Polívky.

Na snímku zleva: RADIM NOVÁK, hostující moderátor ALEŠ NAVRÁTIL a baskytarista RADIM KOPECKÝ, který hrával např. v kapele Fibichův úlis. Žádná z fotografií nezachycuje v plné zbroji bubeníka DRRNu - VLADIMÍRA MAJORA, jenž mimo jiné působil i v legendární skupině Zeměžluč.

A vítězné gesto po koncertě - DAVID ROTTER: autor většiny hudby, klávesy, zpěv. Jinak ve svém vlastním nahrávacím studiu pilně komponuje filmovou, televizní a divadelní hudbu. Ve volných chvílích pro své přátele píše básně a natáčí reklamní spoty. (Ukázku spustíte zde.)

*UKÁZKY z tvorby DRRNu:

Létací
Malý Alois
Okradli mě
Řáholec
Sám sobě lhář
Sídliště

* Koncert DRRNu v hospodě Pod Trámkama po volejbalovém turnaji spřátelených družstev
(květen 2001)

Coby volejbalový tým skončil DRRN na krásném čtvrtém místě (pokud chcete o akci vědět víc, pak čtěte: Rej obhájil fantastické třetí místo). S o to větším nasazením však DRRNěl při svém večerním koncertu, což je zjevné už z výrazu Davida Rottera a Radima Nováka.

Nelze komentovat, viz. předchozí odstavec. (V pozadí kytarista Robert Antonín.)

Sólo pro Davida Rottera...

... a sólo pro skalní fanoušky DRRNu. Tyto tři už můžete znát z jiného článku - Rejový tým usedl do poroty Štěk roku 2001.

Jejich neklidné obličejové grimasy opravdu způsobila hudba DRRNu, takže si nezapomeňte poslechnout ukázky a těšte se na ŘÍJEN - MĚSÍC SOUTĚŽENÍ.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru