KULTURA

Seznamte se: kapela DRRN

24. září 2001, 16:47, foto: Z. Ježková a Hanka Písková
   REJPORTÁŽ - Slíbili jsme, že v rámci ZÁŘÍ - MĚSÍCE REJE představíme také jednu z našich nejoblíbenějších kapel, kterou je brněnsko-šumperský DRRN. Jejími "duchovními otci" jsou šumperský hudebník a skladatel David Rotter a herec Radim Novák, který sice nyní působí v Brně, ale příznivci divadla si jej jistě pamatují také coby člena šumperského souboru. V našem článku se nejen dozvíte víc o DRRNu, ale můžete si poslechnout také ukázky z tvorby - v říjnu pak budete mít možnost soutěžit o jejich CD.
   REJPORTÁŽ - Slíbili jsme, že v rámci ZÁŘÍ - MĚSÍCE REJE představíme také jednu z našich nejoblíbenějších kapel, kterou je brněnsko-šumperský DRRN. Jejími "duchovními otci" jsou šumperský hudebník a skladatel David Rotter a herec Radim Novák, který sice nyní působí v Brně, ale příznivci divadla si jej jistě pamatují také coby člena šumperského souboru. V našem článku se nejen dozvíte víc o DRRNu, ale můžete si poslechnout také ukázky z tvorby - v říjnu pak budete mít možnost soutěžit o jejich CD.

   DRRN vznikl setkáním a spoluprací Radima Nováka a Davida Rottera na divadelně-hudebním představení "Kudlanka v ringu", kde Radim Novák učinkoval coby herec a David Rotter skládal hudbu. Od roku 1996 pak oba spolupracovali na několika divadelních představeních, na rozhlasovém pořadu "Mrtvej čas" i na dalších projektech. Samotná tvorba pro DRRN spočívala v autorské práci ve studiu a živá vystoupení probíhala s příležitostnými muzikanty. Od jara roku 2000 má DRRN novou stálejší sestavu a stává se z něj DRRN Revival.

   Jednu z posledních písní DRRNu si můžete v této chvíli poslechnout: Odkvetlý je bez.

A pokud vás kapela zajímá, pak si prohlédněte fotky ze dvou koncertů - z loňského v Brně a letošního z Vikýřovic, kde DRRN hrál u příležitosti přátelského volejbalového turnaje v hospodě Pod Trámkama. Mezi první a druhou fotoreportáží naleznete také další ukázky z hudební produkce DRRNu.

* Koncert DRRNu v Brně (červen 2000)

Nervozita před koncertem byla na místě, neboť DRRN byl předkapelou Michalu Pavlíčkovi a jeho Big Heads. Pohled do zákulisí: DAVID ROTTER a zády k objektivu kytarista ROBERT ANTONÍN, který je jedním z provozovatelů Jazzové kavárny nacházející se v areálu Moravské galerie v Brně, na jejímž nádvoří se koncert konal.

Frontman kapely RADIM NOVÁK - autor většiny textů, kytara, zpěv. Povoláním herec v Divadle Bolka Polívky.

Na snímku zleva: RADIM NOVÁK, hostující moderátor ALEŠ NAVRÁTIL a baskytarista RADIM KOPECKÝ, který hrával např. v kapele Fibichův úlis. Žádná z fotografií nezachycuje v plné zbroji bubeníka DRRNu - VLADIMÍRA MAJORA, jenž mimo jiné působil i v legendární skupině Zeměžluč.

A vítězné gesto po koncertě - DAVID ROTTER: autor většiny hudby, klávesy, zpěv. Jinak ve svém vlastním nahrávacím studiu pilně komponuje filmovou, televizní a divadelní hudbu. Ve volných chvílích pro své přátele píše básně a natáčí reklamní spoty. (Ukázku spustíte zde.)

*UKÁZKY z tvorby DRRNu:

Létací
Malý Alois
Okradli mě
Řáholec
Sám sobě lhář
Sídliště

* Koncert DRRNu v hospodě Pod Trámkama po volejbalovém turnaji spřátelených družstev
(květen 2001)

Coby volejbalový tým skončil DRRN na krásném čtvrtém místě (pokud chcete o akci vědět víc, pak čtěte: Rej obhájil fantastické třetí místo). S o to větším nasazením však DRRNěl při svém večerním koncertu, což je zjevné už z výrazu Davida Rottera a Radima Nováka.

Nelze komentovat, viz. předchozí odstavec. (V pozadí kytarista Robert Antonín.)

Sólo pro Davida Rottera...

... a sólo pro skalní fanoušky DRRNu. Tyto tři už můžete znát z jiného článku - Rejový tým usedl do poroty Štěk roku 2001.

Jejich neklidné obličejové grimasy opravdu způsobila hudba DRRNu, takže si nezapomeňte poslechnout ukázky a těšte se na ŘÍJEN - MĚSÍC SOUTĚŽENÍ.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.