SPORT

Šumperští akrobaté trénovali týden na Vrbici

23. srpna 2001, 08:58, kew
Šumperští akrobaté trénovali týden na Vrbici    ŠUMPERK, VRBICE - V týdnu od 13. do 19. srpna se členové šumperské lyžařské akrobacie účastnili skokanského soustředění na ostravské Vrbici. Celý team se připojil k tréninku boulové reprezentace ČR pod vedením reprezentačního trenéra Radka Herota. Přestože se teploty celý týden šplhaly přes třicítku, chuť oblékat se do neoprenu, lyží, helem a trénovat nikomu nechyběla. "Je to zřejmě poslední soustředění tady na Vrbici," prozradila Reji trenérka šumperského týmu Hanka Kalužíková ...
   ŠUMPERK, VRBICE - V týdnu od 13. do 19. srpna se členové šumperské lyžařské akrobacie účastnili skokanského soustředění na ostravské Vrbici. Celý team se připojil k tréninku boulové reprezentace ČR pod vedením reprezentačního trenéra Radka Herota. Přestože se teploty celý týden šplhaly přes třicítku, chuť oblékat se do neoprenu, lyží, helem a trénovat nikomu nechyběla.    "Je to zřejmě poslední soustředění tady na Vrbici. Pevně věříme tomu, že Alešovi Valentovi se podaří dostavět jeho Acrobat park ve Štítech, kde si snad už letos skočíme," plánuje trenérka šumperských akrobatů Hanka Kalužíková. "Team má za sebou kvalitní letní přípravu a na výkony všech jsem opravdu pyšná. Teď už si přejeme jen sníh, na závodech bodovat a přivést medaile," dodává.

   I reprezentační trenér Radek Herot byl s výkonem všech velmi spokojen. "Upřednostňuji trénování v teamu, které maximálně zkvalitňuje přípravu, motivuje a posiluje morálku. Šumperští trenéři tuto taktiku podporují a pravidelně se s celým závodním teamem zúčastňují reprezentačních soustředění i testů, jejich svěřenci tak mají možnost trénovat a porovnat se s těmi nejlepšími," zhodnotil Radek Herot.

   Svoje maximální úsilí nyní reprezentační trenér vkládá do přípravy reprezentantky Nikoly Sudové, která má otevřené dveře na ZOH 2002 v Salt Like City. "Málokdo ví, že olympijská sezóna vrcholí nejenom pro našeho vynikajícího skokana Aleše Valentu, ale i pro Nikolu Sudovou (boule) a Báru Karasovou (skoky). Již jen účast třech akrobatů na olympiádě 2002 lze považovat za historický úspěch," podotkl na závěr Herot.

* Související článek můžete číst ZDE.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru