ZPRAVODAJSTVÍ

Civilní ochrana rozprodává majetek. Někteří zastupitelé nesouhlasí

27. března 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Civilní ochrana, kterou zřizuje město Šumperk, se začala zbavovat vybavení, jako jsou například elektrocentrály nebo vozidla. Podle některých komunálních politiků je to chyba a nekoncepční řešení.

 „Původní strategie civilní ochrany se osvědčila při povodních a počítala právě s materiálem, který měla ve skladech a jenž je teď rozprodáván,“ uvedl například šumperský zastupitel Jiří Gonda.
Podle vedení radnice však existují k prodeji majetku pádné důvody. Třeba zmiňované elektrocentrály jsou zastaralé a nedokážou dodávat proud počítačům. Prodané náklaďáky V3S zase byly ve špatném technickém stavu a město na ně nemělo vyškolené řidiče ani techniky. „Kdysi jsme měli dokonce i vyprošťovací tank, což už někde vyvolávalo úsměvy, a myslím, že úsměvy už pomalu budily i ty vétřiesky a jejich množství,“ řekl během posledního jednání šumperského zastupitelstva starosta Zdeněk Brož.
Civilní ochrana má v Šumperku pomáhat obyvatelům v případě nouze. V době klidu se ale věnuje především osvětové činnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.3.2018 00:07
Titulek: Chca, nechca, kdybych mlčel, popřel bych sám sebe.
Autor: Jiří Skrbek
82
Nic není černé nebo bílé.

Neprodává Civilní ochrana, prodává Město Šumperk.Většina toho, co Město Šumperk prodává, mu bylo předáno zadarmo.

Řidiči možná nejsou, protože je potřebné se o ně starat. Do jedné skříňové PV3S se vejde 900 bochníků chleba.Až bude blátivo, nebo třeba 50 cm vody či sněhu, bylo by dobré změřit, kam dojela PV3S a kam hasičská SCANIA. PVS3 měly vždy STK a VŽDY, podotýkám že VŽDY, dojely podle plánu, z bodu A do bodu B. VŽDY byly v dobrém technickém stavu. Pokud problém výjimečně nastal, nemuselo se volat do Švédska.

Elektrocentrály ? To už vše v životě lidí rozhoduje PC ? Jedna z elektrocentrál byla připravena pro Domov důchodců v Šumperku.

Vyřazení „starého“ ? Co to je „starý“ ? A co bude místo „starého“ či „vyřazeného“ ? „Moudří“ kdysi zrušili pracovní výchovu (dílny, pozemky) ve školách. A dnes ? „Prozíraví“ kdysi rušili jesle a mateřské školy. A dnes ? Kvazivlastenci kdysi zrušili brannou výchovu. A dnes ? A že by se mohlo pokračovat. Kterýsi skutečně moudrý pronesl, „dvakrát měř a jednou řež“.

Teď už to „moderní krizové řízení“ asi nezná, protože dnes je IN žádat okolo zeměkoule o pomoc či o dotace, a čekat. Ale ve „staré civilní obraně“ se uvažovalo s pojmy „svépomoc“ a „záloha“. Možná jsou tyto pojmy a imaginace pro „moderní“ úředníky španělskou country. Věřím však, že lidičky v krásném Šumperku a ve skvělých okolních moravských country ví, vo co jde. Zvláště třeba při vzpomínce na rok 1997.
Reagovat
Datum: 29.3.2018 09:01
Titulek: Re: Chca, nechca, kdybych mlčel, popřel bych sám sebe.
Autor: Martin Pelnář
77
Dobrý den,

plně se stavím za slova pplk. v.z. Ing. Skrbka, před lety jsme tento materiál v zastupitelstvu odsouhlasili k převodu z bývalého okresu na Město a věděli jsem proč. Kdo zažil povodně v roce 1997 může jen kroutit hlavou nad současnou koncepcí krizového řízení. V případě krizové situace bude úplně jedno, zda centrála dokáže napájet PC, ale zda dokáže zabezpečit provoz např. pekárny, osvětlení evakuačního střediska atd. A že nejsou řidiči pro V3S ?? Spíše není vůle a pracovní nasazení je najít a zapojit do systému krizového řízení. A krizové manažerce Města Šumperka jen krátkou vojenskou poučku...."kdo je připraven, není překvapen" Martin Pelnář
Reagovat
Datum: 29.3.2018 14:44
Titulek: Re: Chca, nechca, kdybych mlčel, popřel bych sám sebe.
Autor: Pavel
63
Máte naprostou pravdu, pro krizové situace, jako byly povodně je Pragovka stále to nejlepší. Ta se dala opravit kladivem, maximálně šroubovákem a kleštěmi. Moderní auto, včetně osobních dne nikdo, kdo není specializovaný, neopraví. A to většinou k tomu potřebuje servis a drahou diagnostiku. Chápu, že někteří známí, potřebují koupit sice nepotřebné auto, ale nezmara.
Reagovat
Datum: 30.3.2018 00:14
Titulek: Re: Chca, nechca, kdybych mlčel, popřel bych sám sebe.
Autor: Jiří Skrbek
61
Vážený pane. Kdysi jste ve funkci předsedy komise Rady města pro prevenci kriminality a bezpečnost ve městě s nateklými žílami na krku řval, že Město Šumperk se nemůže chovat coby hloupý osel. Název a statut komise je Váš nápad, a zaplať pán Bůh to vydrželo !!! Vysoce postavený úředník radnice Vám totiž na základě pokynu tehdejšího starosty města tvrdil, že plán evakuace je tajný. Krizová manažerka Města Šumperka je trendy a plove. Bůhví, kdo ji řídí. Někdo se jí záměrně nevšímá, ať někam jde, a hlavně, nechť nevymejšlí problémy a vyhovuje. Protože, dnes jsou hlavní dotace a rozlévat okolo sebe ciment. A po nás, může se klidně třeba všechno po …t .
Reagovat
Datum: 1.4.2018 11:29
Titulek: Re: Chca, nechca, kdybych mlčel, popřel bych sám
Autor: DEBLOKÁTOR
58
Typické poraženecké kvílení staromilce, který se ještě neprobudil ze zeleného hávu. Krizová manažerka je v obraze a stále ve střehu a dokáže se v krizových situacích orientovat lépe než mechem obrostlý zelenáč. Dnešní moderní postupy řešení krize fozilie neznají a nedokáží pochopit.
Reagovat
Datum: 1.4.2018 15:53
Titulek: kdybych mlčel, popřel bych sám sebe
Autor: Praga V3S
38
Ve kterých krizových situaci se paní in krizová manažerka ocitla? Jmenuj konkrétně.
Rozvážení obřích květináčů ke Kulaťáku coby zátarasy proti zlým atentátníkům ve zradikalizovaných automobilech se nepočítají, to je příliš komické ...
Reagovat
Datum: 3.4.2018 11:27
Titulek: Re: Chca, nechca, kdybych mlčel, popřel bych sám
Autor: bezdomovec
61
Františku,ani na Apríla si nedáš pokoj.
Reagovat
Datum: 8.4.2018 14:45
Titulek: Re: Chca, nechca, kdybych mlčel, popřel bych
Autor: HEHE
52
Až budeš mít odvahu se zeptat nové krizové manažerky proč to tak je tak se ozvi. Zatím si podvaž nohavice.
Reagovat
Datum: 28.3.2018 22:37
Titulek: Virtualita expanduje
Autor: Jarda
67
Některé výroky starosty lze hodnotit asi tak, že virtuální realita pohltí veškerý svět, jak jsme ho znávali. Díky generační obměně postačí nasadit brýle s virtuální realitou a všechny pohromy budou zažehnány. Každý trochu znalý motorista ví, co V3S svede a jaké je to nenáročné (včetně údržby) a odolné nákl. auto do terénu, proč by jinak bylo až doposud ve výzbroji AČR. I řidiči bez nároku na honorář byli. Nemluvě o dalším vybavení CO. Co všechno z něho proteče mezi prsty pryč jako ta voda, která byla zaprodána žabožroutům ze Suezu.
Reagovat
Datum: 3.4.2018 11:45
Titulek: Jsou i nové věci
Autor: Nešumperák
51
,ale kdo těch několik milionů zaplatí?Město?Kraj?

Ceník na požádání.
http://www.jcb-power.com/standardni-rada-8-730kva/
Reagovat
Datum: 30.3.2018 08:28
Titulek: A sakra-staromilci v akci.
Autor: Tumpach udatný
43
Nám zde tlučou do hlavy staré totalitní rachotiny. Nějak se zasekli v roce NULA. A chtějí si hrát na totalitní vojáky. A spolu si notují do kroku, vyrojili se z totalitních hlubin. O nové technice, postupech a řešení krizových situací nemají ani potuchy. Šumperk je garda staromilců nechápajících novou dobu. Už na to nemají.
Reagovat
Datum: 31.3.2018 05:06
Titulek: Re: A sakra-staromilci v akci.
Autor: Tak to PRRRR!!!
48
Totáčová civilní byla mnohem propracovanější a spolehlivější než dnešní ve všech aspektech.
Vše bylo zjištěné a nachystané, mělo to pevně danou strukturu a postupy včetně koordinace a spojení mezi složkami. Dnes je to všechno v luftě a všechno se shání nahonem, chaoticky kde se dá. Má to strukturu rozvařeného bramboru a nikdo za nic nemůže.
Reagovat
Datum: 31.3.2018 07:24
Titulek: Re: A sakra-staromilci v akci.
Autor: aNONYM
55
I ty igelitové pytlíky na nohy a ruce byly tak nějak uvědomělejší.
Reagovat
Datum: 2.4.2018 19:19
Titulek: co a sex nebo keks
Autor: jan
44
Šprndy jsou lepší-potom se každý na CO moc těší!
Reagovat
Datum: 31.3.2018 00:54
Titulek: Kyselý úsměv
Autor: Šumperák
44
"Kdysi jsme měli dokonce i vyprošťovací tank, což už někde vyvolávalo úsměvy" Kdy viděl ten tank v akci, vyvolávalo to u něj spíše respekt, a co se V3S týče, v regionu je firma, co dělá rizikové kácení stromů pouze s flotilou těchto strojů. Zastaralý je především Zdeněk Brož, ten Vás z bahna nevytáhne, to se vsaďte. Ale možná ty prodané věci koupil nějaký blázen, nebo ne?!
Reagovat
Datum: 31.3.2018 05:07
Titulek: Re: Kyselý úsměv
Autor: Truchloš
45
Spíš zatáhne !!!
Reagovat
Datum: 5.4.2018 20:43
Titulek: Re: Kyselý úsměv
Autor: PV3S
50
Reagovat
Datum: 3.4.2018 12:40
Titulek: Civilní ochrana je nezbytná
Autor: Občan
50
Je mi smutno z toho, jak tzv. demokratická (j)elita (Brož a spol.) likviduje vše, co v tomto státě fungovalo.
Pokud se někdo naváží do vejtřasky, tak je to jedinec bez absolutní zkušenosti z praxe. Vejtřasky jsou dodnes nenahraditelné stroje a parametrově je skoro nic nepřekoná.
Opravit se dají za pomocí kladiva a kleští. Průchodnost terénem na jedničku.
Ale chápu, že dnešní mladá a střední generace nemá sílu nato řídit auto bez posilovače řízení.
Reagovat
Datum: 8.4.2018 15:02
Titulek: Re: Civilní ochrana je nezbytná
Autor: Mladý Mozek
30
Dožívající komunističtí renegáti a jejich nohsledi kolem sebe zuřivě kopou nohama. Brzdí všechno nové, moderní a perspektivní. Krásný příklad souboje nové digitální doby se strejci-provozovateli koňských potahů s žebřiňáky. Kdyby tam neměli nějaký osobní zájem tak by tak nekňučeli. Sebrali jim hračku-vyprošťovací tank a teď s tím nemůžou machrovat. Staré háže klacky pod nohy novému.
Reagovat
Datum: 9.4.2018 19:02
Titulek: ochrana před mladými mozky je nezbytná
Autor: Praga V3S
29
Co to má znamenat? "Dožívající komunističtí renegáti a jejich nohsledi kolem sebe zuřivě kopou nohama."
Jízdní vlasnosti terénního vozu Praga V3S jsou všeobecně známé, průchodnost v terénu netřekonatelná, že je to starší vůz na tom nic nemění. Jen ignorant a neználek může plodit podobné příspěvky jaké zde jsou, může si dupat nožičkou, na věci to nic nemění.
Až bude nedejbože někdy potřeba v době záplav někam podravit chléb vodu pro lidi dejme tomu v nouzi, je téměř jistota že V3S-ka dojede. U moderních vozů s spoustou choulostivé elektorniky, která je na vodu hodně alegrická se to podařit nemusí. O to prosím pěkně jde, milé mladé mozky. Pan Skrbek má pravdu, to je realita.
Reagovat
Datum: 9.4.2018 19:07
Titulek: Re: ochrana před mladými mozky je nezbytná
Autor: aNONYM
65
Jen ten rejd je u vétřasky velkej průser :-(
Reagovat
Datum: 8.4.2018 14:49
Titulek: Nová krizová manažerka
Autor: ALE
49
zvládne krizové situace 100 krát lépe než Skrbek s věrným HaHákem a vejtřaskama. STOP foziliím a starému železu!!!
Reagovat
Datum: 9.4.2018 18:37
Titulek: Reakce na pana Skrbka
Autor: Generace Y
36
Milý pane Skrbku. Nebuďte závistivý starý dědek, který nemůže překousnout, že jej nahradila mladá perspektivní slečna, která přinesla inovativní myšlenky. Nezlobte se, ale názor Vás, který se snažíte nalákat novou mladou krev do civilní ochrany komunistickými letáky s trapným textem, nemůže brát inteligentní člověk v produktivním věku v potaz. Zapšklým důchodcům zdar!
Reagovat