SPORT

ČISTÝ HATTRICK aneb losinské hlavy setnul šumperský kat Jan KřepelkaVIDEO

22. října 2014, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
ČISTÝ HATTRICK aneb losinské hlavy setnul šumperský kat Jan Křepelka Velké Losiny - Soupeř s názvem Velké Losiny mu svědčí asi jako málokomu. Jan Křepelka potřeboval pouhých padesát minut hry na to, aby natěšeného protivníka uzemnil čistým hattrickem. Ostře sledované fotbalové derby tak mělo jednoznačného hrdinu. Šumperský útočník řádil v nedělním odpoledni jako černá ruka. Krajský přebor
VELKÉ LOSINY – ŠUMPERK 2:3 (1:2)
Hosté odehráli velmi dobrou první půli. Pod taktovkou hlavního zloděje míčů Lukáše Reichla brzdili losinské akce už v zárodku. A to účinným odebíráním balónů, které získávali velmi často a docela snadno.
Blonďatý stožár kraloval i ve vzduchu. V 11. minutě si naskočil na rohový kop a jeho gólové zakončení zastavil k velké klice brankáře Hataly šťastně postavený zachránce Mičunda.
Z dalšího rohu už uhodilo. Mackova nabídka vyvolala ve vápně zmatky, které ukončil duchapřítomným doklepnutím nejzdatněji se orientující kat Křepelka.
Stačilo uběhnout jen několik vteřin a skóre se měnilo podruhé ve prospěch lepšího Šumperka. Dravec Hruda pronikl středem hřiště, posunul míč na Horáka, ten jej vzdušným způsobem báječně přenesl na Křepelku a jeho rána bez přípravy byla parádní. Ukázková souhra neměla chybu.
Těžkopádně, nepřesně a bez kloudného nápadu hrající Losiny spasilo políbení od fotbalové slečny Štěstěny. Střelu vypuštěnou na hranici velkého vápna zastavila Křepelkova ruka a přestože ji měl u těla, rozhodčí ukázal na penaltový bod. Důležitou dávku zodpovědnosti si naložil na svá bedra zkušený snajpr Petr Navrátil a znovu bylo o co hrát. Brankáře Šaba totiž poslal přesně do opačného koutu, než do kterého se rozhodl zamířit.
Gól naděje domácí povzbudil, do druhé části vletěli s daleko větší útočnou odvahou. Při plnění defenzivních úkolů ale stále připomínali děravý ementál. Po uvolnění od Vývody je uchránilo od gólové pohromy těsné ofsajdové postavení Lukáše Horáka.
Z důkladného varování se ale zjevně nepoučili. O minutu později se Vývoda opět převtělil do role režisérského tvůrce a slavící Jan Křepelka mohl triumfálně vztyčit tři prsty. Za nefungující obrannou linií protivníka se do míče znovu opřel nechytatelným způsobem – 1:3.
Diváci se v Losinách nenudili. Hra se rychle přelévala z jedné strany na druhou, domácí nic nevzdávali ani za nepříznivého stavu. Napínavému dramatu nechyběla ani nová zápletka. Dvacet minut před koncem ji vyvolal Matěj Šinogl. Po přímočarém výpadu Mičundy, který obešel Skopala, udeřil s pomocí teče.
Hostitelé se k remízovému přístavu plnohodnotně přiblížili jen dvakrát. A sice díky přízemním pokusům Mičundy a Uvízla, oba dostali příležitost pálit z výhodné pozice. V dobrých šancích je vychytal dlouhán Šabo, jenž vykopl své nohy ve správný čas.
„Náš výkon z prvního poločasu se mi moc nelíbil. Šumperk byl všude dřív, v jeho prospěch mluvila i větší agresivita a rychlost. Na rozdíl od nás se nebál balónu. Zlepšili jsme se až po přestávce, kdy nás k naší smůle hned několikrát zarmoutil brankář Šabo. I když jsme prohráli, jsem moc rád, že se hrál atraktivní fotbal ve férovém duchu. Zhruba tisícovka diváků se dočkala za svoji přízeň pětigólové odměny,“ bilancoval trenér Losin Jiří Mika.
Na krajský přebor obdivuhodná kulisa i návštěva se zamlouvaly také jeho protějšku Zdeňkovi Strouhalovi. „Atmosféra byla perfektní a na danou soutěž až unikátní,“ uznale pokyvoval hlavou. „Do pauzy jsme utkání zvládali skvěle takticky. Rozhodila nás pouze penalta za nastřelenou ruku. Od 60. minuty nás soupeř zatlačil, a to i proto, že nám docházely síly. Naštěstí nás podržel gólman Šabo. V závěru jsme to spíš ubojovali, než uhráli. Hráče musím pochválit za přístup, nasazení a snahu,“ prohlásil spokojenější Strouhal.

VELKÉ LOSINY

Hatala – Tejkl (M. Gargulák), Kupčík, J. Gargulák (L. Kováč), J. Zatloukal – Mičunda, Šinogl (D. Šimák), M. Smrž, Nýdecký – J. Uvízl, P. Navrátil (Linet).

FK ŠUMPERK

L. Šabo – Jurásek (Rýznar), Skopal, Herynek, M. Macek – Vývoda, L. Reichl – Hruda, L. Horák, Bajger (Mi. Kocourek) – Křepelka (Podhorný).

První derby sezóny nedopadlo pro fotbalové Losiny slavně. Další regionální řežba je čeká v neděli v Mohelnici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).