SPORT

Cíl je jasný: POSTUP! Florbalisté touží po národní lize

20. září 2017, 15:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Cíl je jasný: POSTUP! Florbalisté touží po národní lize Šumperk - Žádné troškaření od šumperských florbalistů nečekejte. Po minulé sezóně, kdy jim o fous unikla velká barážová možnost, dospěli k názoru, že nastal čas, aby se na konci nového divizního ročníku posunuli o level výš. „Cíl je jasný. Hrát nahoře a postoupit do národní ligy,“ potvrdil odvážné plány pro nadcházející soutěžní období elitní týmový útočník Jiří Trávníček.

 Není to žádné přehnané chvástání. Pro Asper mluví fakta. K poslednímu umístění s medailovým podtextem se dopracoval i přes skutečnost, že se musel obejít bez několika dlouhodobých marodů. Teď vyrukuje na své konkurenty v nejsilnějším složení včetně zahraničního navrátilce Petra Matěje. Chybět nebude ani Michal Vařeka, který se po krátkém rozmýšlení rozhodl, že si florbalovou kariéru minimálně o rok prodlouží. „Momentálně jsme kompletní a plní odhodlání. Silnější a lepší tým poskládat nemůžeme. Chceme toho využít,“ ujišťoval Trávníček.
Šumperk bude mít v úvodních dvou zápasech výhodu domácího prostředí. Ve sportovní hale na gymnáziu jej prověří dva protivníci s rozdílnými ambicemi. „V Přerově si vychovávají novou generaci a sází na čerstvou krev, z ní by v budoucnu mohli těžit. Mužstvo postaví z juniorů a mladíků, kteří budou v mužské kategorii prvním rokem. Nejvyšší příčky tak nejspíš vyhlížet nebudou. Hranice představují přesný opak. V divizi jsou sice nováčkem, ale s pořádně našlapaným mančaftem. Mezi značnými letními posilami dokonce figuruje jeden borec s extraligovou minulostí prodělanou v Ostravě. V tomto případě nás čeká hodně těžký soupeř,“ přemítal nahlas Jiří Trávníček.
Že by se hranická parta mohla proměnit v rychle cválajícího černého koně, potvrzuje její pohárové putování. Stopku mimo jiné vystavila Krnovu, jenž je zaběhlým divizním mužstvem oplývajícím stabilní kvalitou.
V Českém poháru se daří i Šímovi a spol. V šesti zápasech ani jednou nezaváhali a bezpečně si proklestili cestu do třetího kola. Potom, co před vlastním publikem deklasovali Uničov, narazí v dalším pokračování na Opavu. V úterý 26. září nepůjde o první vzájemnou konfrontaci. Slezané už v Šumperku jednou narazili a vyzyvatelem z nižšího patra se nechali vyřadit. Hrát se bude od osmi hodin večer. „Na Uničov nás přišel podpořit slušný počet diváků. Moc o jejich přízeň stojíme. Florbal neděláme jen kvůli sobě, ale i pro ně. Chceme je bavit atraktivní hrou a dělat jim co možná největší radost. Byla by pecka, kdy by nás hnalo za postupem plné hlediště. Nic lepšího bychom si nemohli přát,“ zasnil se vytáhlý forvard s osvědčeným instinktem gólového zabijáka.


ČESKÝ POHÁR

ASPER ŠUMPERK – FBC UNIČOV 13:3 (2:0, 6:2, 5:1). Branky: 2. Matěj (Šíma), 7. Matěj (Šíma), 21. Vařeka, 31. Kamler (Trávníček), 33. Trávníček (Mrázek), 34. Šíma (Matěj), 35. Mrázek (Trávníček), 36. Kamler (Mrázek), 47. Jáně, 49. Matěj (Šíma), 57. Kamler (Paloušek), 57. Paloušek (Kamler), 59. Hruban (Matěj) – 26. Jemelka, 36. Šalda, 43. Jemelka. Vyloučení 4:6, využití 3:0, v oslabení 1:0, střely na branku 35:22.
ASPER ŠUMPERK: Byvan (41. Vašíček) – Šíma, Paloušek, Hruban, Dohnal, Mrázek, Mondek, Trávníček, Kamler, Zapletal, Maixner, Matěj, Jáně, Vařeka.

VÍKENDOVÉ DUELY

1. KOLO – 23. září: 18.00 Šumperk – Přerov. 2. KOLO – 24. září: 14.00 Šumperk – Hranice.


Foto: Petr Fišer
Asper má vyvážený tým na všech postech. Na brankářské pozici se může opřít o výkony Martina Vašíčka.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).