SPORT

Chrochtejte! V sobotu štítecký Rampušák, v neděli Buldočí časovka

18. června 2014, 15:35, téma CYKLO, Petr Fišer
Chrochtejte! V sobotu štítecký Rampušák, v neděli Buldočí časovka Štíty, Rapotín - Milovníci cyklistiky, ať už klasické nebo horské, se o víkendu nejspíš uchrochtají blahem. Zkušení harcovníci z řad uznávaných organizátorů pro ně připravují dvě lahůdky, které každoročně vzbuzují velkou pozornost. Zvláště Cyklomaraton Rampušák ve Štítech patří k nejmasovějším sportovním událostem nejen v širokém okolí, ale i v celé republice.

RAMPUŠÁK 2014

Vládce Orlických hor se znovu hlásí o slovo. V historii jedinečného podniku už poosmnácté. Na štíteckém náměstí bude v sobotu 21. června pořádně rušno, úvodní masa závodníků se pustí do boje v 8.30 hodin. Aktéři silničního dobrodružství budou zdolávat 130 a 180 kilometrů, vyznavači horských kol se poperou na třicítce a šedesátce. Nabitý den vyvrcholí velkou diskotékou rádia Evropa 2. „Pokrok nezastavíme a jak praví klasik, vše se zkracuje. A protože jdeme s dobou, zkrátili jsme alespoň delší bikovou trať na 60 kilometrů. Silničářům taky něco zkrátíme a nejspíš to budou svaly a šlachy na závěrečném dvojitém překonávání hřebenu Jeřábu. To nejdůležitější ale necháváme při starém: srdíčko + humor + pohodu. Zapomeňte na stresy a přijeďte si to užít do Štítů,“ lákal za tým sehraných organizátorů Marek Rýznar.
BLIŽŠÍ INFORMACE: rampusak-stity.cz

BULDOČÍ ČASOVKA

Cyklistický závod v Rapotíně si odkroutí jedenácté pokračování. I tentokrát proběhne v tradičním termínu, bude jím neděle 22. června. Novinkou je rozšíření programu o dětské kategorie, které jsou zařazeny do seriálu Jesenický šneček. Nejmenší benjamínci budou soupeřit na stometrovém úseku, ti o něco starší si to rozdají na rovinatém okruhu v délce 1,3 km. A to od 10 hodin.
Zázemí celé akce bude umístěno v prostorách rapotínské restaurace U Pomněnky. Starší žáci až po nejzkušenější matadory pojedou silniční časovku jednotlivců na obvyklém okruhu vedoucím obcemi Rapotín, Petrov nad Desnou a Vikýřovice. Spolkne šest kilometrů. „Na start rychlé a zároveň technické trati se může postavit každý, kdo má kolo a nechybí mu chuť poměřit se s kamarády a dosud neznámými protivníky,“ prozradili pořadatelé. Žáci budou absolvovat dva okruhy, zbytek se utká v tříkolovém zápolení. Úvodní startovní výstřel zazní úderem jedenácté hodiny, vyhlášení je předběžně naplánováno na půl druhou.
Prezentace na oba závody bude otevřena od devíti ráno v restauraci U Pomněnky, kde bude pro všechny účastníky připraveno bohaté občerstvení. Akce je určena všem příznivcům zdravého pohybu a stejného zájmu, kterým je kolo.

BLIŽŠÍ INFORMACE: jesenickysnek.com


Štíty budou v sobotu patřit výhradně cyklistice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).