Chlapák pokračuje

Chlapák pokračuje Zábřeh - Dalším během Chlapáckého seriálu byl Běh AC, který se konal v Zábřeze pod patronací Apoštolské církve. Hlavním pořadatelem byl Jan Fleischamnn, který taky patří mezi běžce. Dnes se ale věnoval tomu, aby závodníci byli spokojeni.
Trať vedla netradičně mimo lesní prostředí mezi polními pozemky. Zdánlivě lehká trať však byla pro mnohé naopak náročná svými změnami sklonu a tedy  neustálou změnou  tempa. Ale ne všichni ji vnímali jako těžkou. Pro mužskou část to byla trať spíše snazší. Ostřílení běžci ji zaběhli  ve vysokém tempu. "Svou skvělou formu potvrdil Přemek Hnilica, který předběhl i Marka Procházku a stal se tak absolutním vítězem celého závodu. I když je Přemek  ještě v kategorii dorostenců, je třeba s ním v měření sil počítat jako s výkonným běžcem. Přejme mu, aby mu tato skvělá forma dlouho vydržela. Určitě si zaslouží obdiv," přeje Majka Chmelařová.

Otakar Srovnal, zvaný často Oťák, za ním běží Křivohlávek (aktivní učitel ze 3.ZŠ Šumperk)

Milým překvapením bylo, že se Chlapáku zúčastnilo 69 běžců, z toho 14 těch hezčích, tedy žen.  "Závodníci byli spokojeni, protože počasí jim natolik přálo, že trať od pondělního vydatného deště dostatečně vyschla, aby  blátem museli jen výjimečně a zase za sebou neměli oblaka prachu z totálně vyschlé cesty (pro případ nepříznivého počasí měli pořadatelé připravenu alternativní trať)," popisuje Majka.

Chlapák se prostě vydařil a nezbývá než poděkovat pořadatelům, kteří rozhodně připravili příjemný závod, a těšit se na dalšího Chlapáka, který je už  17.dubna  a již sám název napovídá, co se bude dít…. Bude to Běh Na honěnou.  A nebude chybět ani Prcek. Chlapák se běží za finanční podpory města Šumperka.

5. Na honěnou (18. ročník)

• Datum: 16. dubna, středa
  • Místo: Šumperk - restaurace Koliba
  • Pořadatel: KVS Šumperk – Jaromír Šrámek ( jaromir.sramek@email.cz,                737 215 233       )
  • Start : 17:00 hodin
  • Popis: lesní dvoukolový běh, zvlněný profil, 9 km
  • Intervalový start
  • Vložený závod: 5. Šumperský prcek – 2,5 km (start v 16:55)