KULTURA

Chcete vidět Hobita mezi prvními na světě? Přijďte do kina o půlnoci

8. prosince 2014, 15:00, Roman Tyčka
Chcete vidět Hobita mezi prvními na světě?  Přijďte do kina o půlnoci Šumperk, Zábřeh - Ve čtvrtek 11. prosince má světovou premiéru třetí díl výpravné filmové ságy Hobit, a protože fanoušci Tolkienova díla bývají netrpěliví, šumperské i zábřežské kino jim vychází vstříc a promítnou film v nejbližším možném čase, tedy hned po půlnoci ze středy na čtvrtek.

 „Půlnoční premiéru Hobita jsme si vyzkoušeli už při prvních dvou dílech a vždy přišla více než stovka diváků, která sledovala do tří do rána nové dobrodružství Bilba a jeho přátel. Někteří diváci navíc přišli v Tolkienovských kostýmech, což projekci dodalo stylovou atmosféru,“ uvedl ředitel kina Oko Kamil Navrátil.
Půlnoční premiéru Hobita chystá také zábřežské Retro. „Půlnoční diváky přivítá originální výzdoba včetně vchodu do hobitího domu,“ prozradila vedoucí biografu Věra Smrčková. „Věřím, že diváci si stejně jako v loňském roce nenechají ujít možnost být mezi prvními na světě, kdo uvidí další díl Hobita v půlnoční premiéře. Promítat budeme 2D verzi v původním znění s českými titulky,“ doplnila Smrčková.

Revoluční ostrost obrazu

Zatímco v Zábřeze promítnou Hobita v klasickém formátu, šumperské Oko se připravuje na významnou technologickou událost. Film uvede v novém formátu HFR 3D.
„Oko patří mezi hrstku kin v Česku, které umožní divákům vychutnat si Hobita v jedinečné technologické kvalitě. A co HFR 3D vlastně znamená? Lidské oko dovede rozlišit přibližně deset různých po sobě jdoucích obrázků v jedné vteřině. Když je jich víc, u standardních filmů je to 24 snímků za vteřinu, vzniká dojem pohybu. Formát HFR promítá 48 snímků za vteřinu, což umožňuje lidskému oku vnímat pohyb plynuleji,“ vysvětluje ředitel kina Kamil Navrátil a dodává, že HFR 3D nabízí doposud nepoznanou ostrost obrazu a přirozenost bombastických digitálních triků.
Šumperské kino ovšem uvede snímek některé dny také v obvyklých formátech 2D a 3D, v českém znění i s titulky.

Ještě pompéznější

Třetí díl Hobita má podtitul Bitva pěti armád a během téměř tříhodinové projekce završí Bilbo a třináct trpaslíků pouť k Osamělé hoře. „Třetí Hobit kráčí ve šlépějích svých předchůdců a rozhodně má ambice je co do pompéznosti ještě trumfnout. Ostatně už název Bitva pěti armád mluví za vše. Každá epická fantasy musí skončit velkou bitvou a v tomhle případě to znamená boj armád skřetů a vrrků proti lidem, elfům a trpaslíkům,“ popisuje Věra Smrčková.
Kino Retro stejně jako Oko bude americký velkofilm promítat od 11. do 18. prosince.


Foto: archiv

Vyznavači Tolkienova kultu jsou jako na trní. Už za několik hodin budou sledovat závěr velké filmové ságy Hobit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 8.12.2014 21:24
Titulek: Na Hobita později
Autor: kinderman
Vzhledem k tomu, že 3D považuji za pouhou atrakci a slepou uličku, český dabing v kině u zahraničních filmů s věkovým omezením od 12+ za zvěrstvo a na další den mi nikdo omluvenku do práce nenapíše, vyčkám (stejně jako v předchozích letech) na projekci ve 2D, s titulky a v nějakém normálním čase. Navíc za rok touto dobou vyjde na BD verze prodloužená o další desítky minut, to se pak teprve divák zbičuje Jacksonovým opusem do totálního bezvědomí :-)
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.