ZPRAVODAJSTVÍ

Chatař připravil šest obcí na Zábřežsku o elektřinu

10. října 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Hoštejn - Opravdový pech měl v pondělí 2. října sedmašedesátiletý chatař v Hoštejně. Při ořezávání stromů se mu totiž podařilo přetrhnout dráty elektrického vedení. Stovky domácností si tak v pondělí večer „užily“ černou hodinku.

 „Muž chtěl ořezat větve na smrku blízko sloupu s dráty vysokého napětí. Při řezání mu prasklo lano, na kterém byla jedna z uřezaných větví přivázána. Ta se pak vymrštila a spadla na dráty, které strhla,“ popsala průběh události mluvčí policie Tereza Neubauerová.
Muže teď vyšetřovatelé podezřívají z trestného činu poškození provozu obecně prospěšného zařízení.

Stovky domácností bez proudu

„Výpadek elektřiny postihl zhruba sedm set odběratelů. Jednalo se o obce Hněvkov, Hoštejn, Hynčina, Hynčina-Zejfy, Kosov, Křižanov a Dlouhá Ves,“ uvedl mluvčí ČEZ Vladislav Sobol. Odstraňování závady trvalo technikům přes tři hodiny, lampy se opět rozsvítily o čtvrt na osm večer. Při vymezování místa poruchy museli energetici na čas vypnout elektřinu také v Nemili, Lupěném a na bazénu v Zábřeze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.