ZPRAVODAJSTVÍ

Chatař připravil šest obcí na Zábřežsku o elektřinu

10. října 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Hoštejn - Opravdový pech měl v pondělí 2. října sedmašedesátiletý chatař v Hoštejně. Při ořezávání stromů se mu totiž podařilo přetrhnout dráty elektrického vedení. Stovky domácností si tak v pondělí večer „užily“ černou hodinku.

 „Muž chtěl ořezat větve na smrku blízko sloupu s dráty vysokého napětí. Při řezání mu prasklo lano, na kterém byla jedna z uřezaných větví přivázána. Ta se pak vymrštila a spadla na dráty, které strhla,“ popsala průběh události mluvčí policie Tereza Neubauerová.
Muže teď vyšetřovatelé podezřívají z trestného činu poškození provozu obecně prospěšného zařízení.

Stovky domácností bez proudu

„Výpadek elektřiny postihl zhruba sedm set odběratelů. Jednalo se o obce Hněvkov, Hoštejn, Hynčina, Hynčina-Zejfy, Kosov, Křižanov a Dlouhá Ves,“ uvedl mluvčí ČEZ Vladislav Sobol. Odstraňování závady trvalo technikům přes tři hodiny, lampy se opět rozsvítily o čtvrt na osm večer. Při vymezování místa poruchy museli energetici na čas vypnout elektřinu také v Nemili, Lupěném a na bazénu v Zábřeze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.