ZPRAVODAJSTVÍ

Charita v podání studentů sklidila obrovský úspěch

10. ledna 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Praha, Zábřeh - Studentský projekt Gympláci pro Kubíka, jehož prostřednictvím vloni zábřežští gymnazisté shromažďovali peníze na asistenta pro hendikepovaného chlapce z dětského domova, byl vyhlášen nejlepší humanitární sbírkou roku a získal cenu Nadačního fondu pomoci Karla Janečka. Projekt byl zajímavý hlavně tím, že se jednalo o spontánní nápad žáků, který sklidil obrovský zájem. Studentům se podařilo získat pětkrát více peněz, než původně plánovali.

 Komise letos vybírala z více než 170 přihlášených projektů. Gympláci pro Kubíka ji ale jednoznačně zaujali, a to zejména obdivuhodnou pílí a vytrvalostí studentů. „Podařilo se jim pro svůj cíl získat jak podporu veřejnosti, tak zázemí a finance od nadačního fondu. A výsledek je fenomenální,“ uvedla Klára Šplíchalová, ředitelka Fóra dárců.
V projektu vybírali studenti finance na autistického chlapce ze Zábřeha. Jejich původní meta byla 30 tisíc korun, nakonec ale vybrali téměř 150 tisíc. „Studenti si sami připravili harmonogram celé akce, PR plán i video. Svým nasazením a přístupem dokázali spojit celý Zábřeh, takže projekt měl obrovský dosah a dozvěděl se o nich kraj i místní média,“ říká Čestmír Horký, ředitel Nadačního fondu pomoci.
„Pokud by se jednalo o pomoc konkrétní osobě našeho regionu, šli bychom do toho znovu,“ okomentovala prestižní republikové ocenění jedna z organizátorek projektu Natálie Ziková. Sbírka podle ní studenty prověřila nejen v organizačních a marketingových dovednostech, byla ale také dobrou průpravou pro práci v oblasti, jejíž cestou se většina zapojených chce po studiu dát. Projekty navyšuje Karel Janeček takzvaným zlatým řezem, takže se každý finanční příspěvek zvyšuje zhruba 1,6násobkem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.