ZPRAVODAJSTVÍ

Charita v podání studentů sklidila obrovský úspěch

10. ledna 2017, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Praha, Zábřeh - Studentský projekt Gympláci pro Kubíka, jehož prostřednictvím vloni zábřežští gymnazisté shromažďovali peníze na asistenta pro hendikepovaného chlapce z dětského domova, byl vyhlášen nejlepší humanitární sbírkou roku a získal cenu Nadačního fondu pomoci Karla Janečka. Projekt byl zajímavý hlavně tím, že se jednalo o spontánní nápad žáků, který sklidil obrovský zájem. Studentům se podařilo získat pětkrát více peněz, než původně plánovali.

 Komise letos vybírala z více než 170 přihlášených projektů. Gympláci pro Kubíka ji ale jednoznačně zaujali, a to zejména obdivuhodnou pílí a vytrvalostí studentů. „Podařilo se jim pro svůj cíl získat jak podporu veřejnosti, tak zázemí a finance od nadačního fondu. A výsledek je fenomenální,“ uvedla Klára Šplíchalová, ředitelka Fóra dárců.
V projektu vybírali studenti finance na autistického chlapce ze Zábřeha. Jejich původní meta byla 30 tisíc korun, nakonec ale vybrali téměř 150 tisíc. „Studenti si sami připravili harmonogram celé akce, PR plán i video. Svým nasazením a přístupem dokázali spojit celý Zábřeh, takže projekt měl obrovský dosah a dozvěděl se o nich kraj i místní média,“ říká Čestmír Horký, ředitel Nadačního fondu pomoci.
„Pokud by se jednalo o pomoc konkrétní osobě našeho regionu, šli bychom do toho znovu,“ okomentovala prestižní republikové ocenění jedna z organizátorek projektu Natálie Ziková. Sbírka podle ní studenty prověřila nejen v organizačních a marketingových dovednostech, byla ale také dobrou průpravou pro práci v oblasti, jejíž cestou se většina zapojených chce po studiu dát. Projekty navyšuje Karel Janeček takzvaným zlatým řezem, takže se každý finanční příspěvek zvyšuje zhruba 1,6násobkem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.