ZPRAVODAJSTVÍ

Charita se neomrzí. Zájem pomáhat je stále velký

8. května 2018, 17:00, bav
Charita se neomrzí. Zájem pomáhat je stále velký Zábřeh, Mohelnice – Rekordní výtěžek vydala jarní charitní sbírka oblečení, lůžkovin a spotřebního materiálu. V uplynulém týdnu jich lidé v pytlích do střediska v Zábřeze a do svozového auta v Mohelnici nanosili více než šest tun. Podle pořadatelů je to zase o něco více než v uplynulých letech. 

 „Potěšilo nás větší zapojení mohelnických obyvatel a mile překvapila ČEZ distribuce ze Zábřeha, v jehož darech se dokonce objevila dvě nádherná dětská kola. Ihned poputovala do Písařova k malým dětem,“ okomentoval letošní průběh sbírky vedoucí dobrovolnického centra Tomáš Orehek.  
A dobrovolníci se nenudili. S odnosem přivezených věcí nejenže dárcům pomohli, ale také je ihned na místě třídili. Nové a nenošené věci poslouží pro sociálně potřebné, zachovalé zamířily do charitního šatníku nebo do zásobního skladu.   
„Mám mladou rodinu, kde každým dnem čekají přírůstek.  Tyto věci se jim budou určitě hodit,“ rozplývala se nad miminkovskou výbavou dobrovolnice Kristina Hrozová, která je zároveň předsedkyní šumperského klubu Čtyřlístek pro zdravotně postižené děti. Pro své další klienty pak v darech našla spoustu jiných užitečných věcí.  
Zábřežská Charita dříve sbírku pořádala pro Diakonii Broumov. Posledních několik let se organizace i zpracování ujala sama. Řadě lidí v regionu tak dvakrát v roce pomáhá vyřešit otázku, kam s věcmi, které už nepotřebují, ale jež mohou stále někomu posloužit.


Foto: bav

Do materiální sbírky se sešly věci o hmotnosti několika tun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.