ZPRAVODAJSTVÍ

Charita se neomrzí. Zájem pomáhat je stále velký

8. května 2018, 17:00, bav
Charita se neomrzí. Zájem pomáhat je stále velký Zábřeh, Mohelnice – Rekordní výtěžek vydala jarní charitní sbírka oblečení, lůžkovin a spotřebního materiálu. V uplynulém týdnu jich lidé v pytlích do střediska v Zábřeze a do svozového auta v Mohelnici nanosili více než šest tun. Podle pořadatelů je to zase o něco více než v uplynulých letech. 

 „Potěšilo nás větší zapojení mohelnických obyvatel a mile překvapila ČEZ distribuce ze Zábřeha, v jehož darech se dokonce objevila dvě nádherná dětská kola. Ihned poputovala do Písařova k malým dětem,“ okomentoval letošní průběh sbírky vedoucí dobrovolnického centra Tomáš Orehek.  
A dobrovolníci se nenudili. S odnosem přivezených věcí nejenže dárcům pomohli, ale také je ihned na místě třídili. Nové a nenošené věci poslouží pro sociálně potřebné, zachovalé zamířily do charitního šatníku nebo do zásobního skladu.   
„Mám mladou rodinu, kde každým dnem čekají přírůstek.  Tyto věci se jim budou určitě hodit,“ rozplývala se nad miminkovskou výbavou dobrovolnice Kristina Hrozová, která je zároveň předsedkyní šumperského klubu Čtyřlístek pro zdravotně postižené děti. Pro své další klienty pak v darech našla spoustu jiných užitečných věcí.  
Zábřežská Charita dříve sbírku pořádala pro Diakonii Broumov. Posledních několik let se organizace i zpracování ujala sama. Řadě lidí v regionu tak dvakrát v roce pomáhá vyřešit otázku, kam s věcmi, které už nepotřebují, ale jež mohou stále někomu posloužit.


Foto: bav

Do materiální sbírky se sešly věci o hmotnosti několika tun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.