ZPRAVODAJSTVÍ

Charita se neomrzí. Zájem pomáhat je stále velký

8. května 2018, 17:00, bav
Charita se neomrzí. Zájem pomáhat je stále velký Zábřeh, Mohelnice – Rekordní výtěžek vydala jarní charitní sbírka oblečení, lůžkovin a spotřebního materiálu. V uplynulém týdnu jich lidé v pytlích do střediska v Zábřeze a do svozového auta v Mohelnici nanosili více než šest tun. Podle pořadatelů je to zase o něco více než v uplynulých letech. 

 „Potěšilo nás větší zapojení mohelnických obyvatel a mile překvapila ČEZ distribuce ze Zábřeha, v jehož darech se dokonce objevila dvě nádherná dětská kola. Ihned poputovala do Písařova k malým dětem,“ okomentoval letošní průběh sbírky vedoucí dobrovolnického centra Tomáš Orehek.  
A dobrovolníci se nenudili. S odnosem přivezených věcí nejenže dárcům pomohli, ale také je ihned na místě třídili. Nové a nenošené věci poslouží pro sociálně potřebné, zachovalé zamířily do charitního šatníku nebo do zásobního skladu.   
„Mám mladou rodinu, kde každým dnem čekají přírůstek.  Tyto věci se jim budou určitě hodit,“ rozplývala se nad miminkovskou výbavou dobrovolnice Kristina Hrozová, která je zároveň předsedkyní šumperského klubu Čtyřlístek pro zdravotně postižené děti. Pro své další klienty pak v darech našla spoustu jiných užitečných věcí.  
Zábřežská Charita dříve sbírku pořádala pro Diakonii Broumov. Posledních několik let se organizace i zpracování ujala sama. Řadě lidí v regionu tak dvakrát v roce pomáhá vyřešit otázku, kam s věcmi, které už nepotřebují, ale jež mohou stále někomu posloužit.


Foto: bav

Do materiální sbírky se sešly věci o hmotnosti několika tun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky v hodnotě 390 korun na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářek, které půjdou na festival zadarmo.


Soutěžní otázka:

Kolikátý roční festivalu Být ženou se letos v Šumperku koná?

A) druhý
B) třetí
C) čtvrtý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert hanácké kapely STRACENÉ RÁJ, který se uskuteční v pátek 18. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Marcel Krmíček ze Zábřeha, Martin Petřek z Libiny, Alena Zbíralová z Leštiny, Zdeněk Vavřiník ze Šumperka a Jitka Klaclová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).