ZPRAVODAJSTVÍ

Charita se neomrzí. Zájem pomáhat je stále velký

8. května 2018, 17:00, bav
Charita se neomrzí. Zájem pomáhat je stále velký Zábřeh, Mohelnice – Rekordní výtěžek vydala jarní charitní sbírka oblečení, lůžkovin a spotřebního materiálu. V uplynulém týdnu jich lidé v pytlích do střediska v Zábřeze a do svozového auta v Mohelnici nanosili více než šest tun. Podle pořadatelů je to zase o něco více než v uplynulých letech. 

 „Potěšilo nás větší zapojení mohelnických obyvatel a mile překvapila ČEZ distribuce ze Zábřeha, v jehož darech se dokonce objevila dvě nádherná dětská kola. Ihned poputovala do Písařova k malým dětem,“ okomentoval letošní průběh sbírky vedoucí dobrovolnického centra Tomáš Orehek.  
A dobrovolníci se nenudili. S odnosem přivezených věcí nejenže dárcům pomohli, ale také je ihned na místě třídili. Nové a nenošené věci poslouží pro sociálně potřebné, zachovalé zamířily do charitního šatníku nebo do zásobního skladu.   
„Mám mladou rodinu, kde každým dnem čekají přírůstek.  Tyto věci se jim budou určitě hodit,“ rozplývala se nad miminkovskou výbavou dobrovolnice Kristina Hrozová, která je zároveň předsedkyní šumperského klubu Čtyřlístek pro zdravotně postižené děti. Pro své další klienty pak v darech našla spoustu jiných užitečných věcí.  
Zábřežská Charita dříve sbírku pořádala pro Diakonii Broumov. Posledních několik let se organizace i zpracování ujala sama. Řadě lidí v regionu tak dvakrát v roce pomáhá vyřešit otázku, kam s věcmi, které už nepotřebují, ale jež mohou stále někomu posloužit.


Foto: bav

Do materiální sbírky se sešly věci o hmotnosti několika tun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.