ZPRÁVY

Charita pošle vánoční balíčky na Ukrajinu

10. listopadu 2015, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Charita pošle vánoční balíčky na Ukrajinu Šumperk - Tradiční darovací akci pro děti z dětských domovů chystá šumperská Charita. Balíčky i tentokrát poletí až na Ukrajinu a obsahovat budou sportovní a školní potřeby i vysněné hračky. Přispět do dárkové akce mohou také občané ze Šumperska, čas mají do 30. listopadu. Na Ukrajině se slaví Vánoce 6. ledna. Pro mnohé z tamních dětí jsou balíčky z Česka prvními dárky, které kdy dostaly.

  „V roce 2012 jsme ze Šumperka posílali první balíčky,“ řekla k předvánoční akci, do které se pravidelně zapojuje v rámci Arcidiecézní charity Olomouc, Marie Vychopeňová, ředitelka šumperské Charity. „Radost udělaly dětem z celkem čtyř dětských domovů a sociálně slabých rodin,“ zhodnotila Vychopeňová a dodala: „Máme seznam stálých dárců, které k nadělování pravidelně oslovujeme. Dnes už víme, že sedm dětí své vánoční balíčky ze Šumperka opět dostane. Nebráníme se ale ani novým zájemcům, určitě pro ně vhodného příjemce najdeme.“ Informace o obdarovaném dítěti obdrží zájemci na e-mailu: info@sumperk.charita.cz nebo telefonu 583 216 747.

Obdarovaných přibývá


Celá akce je podle olomoucké Charity zacílena na dětské domovy v Bortnikách, Kolomyji, Lopatynu a Termopilu. „I když tuto akci pořádáme každoročně, stále nacházíme děti, pro které to bývá vůbec první dárek v jejich životě,“ řekl k právě zahájené akci Rostislav Strojvus, vedoucí humanitárních projektů na Ukrajině. Zatímco v loňském roce bylo tímto způsobem obdarováno 120 dětí, letos bude na své vánoční balíčky čekat 250 malých Ukrajinců.Foto: red

Charita rozdává radost. Dárky pořízené lidmi ze Šumperska potěší děti v těžce zkoušené Ukrajině.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.11.2015 17:52
Titulek: Kolomyja, Bortniki, Lopatyn a Termopil se nacházejí
Autor: Jiřina
123
123
v Haliči (ZÁPADNÍ Ukrajina). U Lvova...
Vaše dárky tedy nebude Charita Šumperk posílat chudákům dětem na Donbas (VÝCHODNÍ Ukrajina), kde je každý druhý dům poškozený dělostřeleckými granáty ukrajinské armády pod velením prezidenta-oligarchy Porošenka a soukromými neonacistickými prapory oligarchy Ihora Kolomojského.

"Situace po komunálních volbách, které na Ukrajině proběhly koncem října (v neděli 25. října 2015), se rychle dramatizuje. Volby, které se konaly v atmosféře blížícího se ekonomického bankrotu země ukázaly, jak hluboce je ukrajinská společnost rozdělena. Zatímco v západní části posílili Banderovci na kandidátkách Svobody a Pravého sektoru, ve východních regionech (těch pod kontrolou Kyjeva) slavily úspěch proruské strany navazující na bývalou Stranu regionů svrženého prezidenta Janukovyče a nedávno "demokraticky" zakázanou Komunistickou stranu Ukrajiny."

Přečtěte si:
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2050-sobotka-si-hraje-na-merkelovou-vitejte-ukrajinci-co-mame-vedet-nez-se-spusti-imigracni-vlna-z-vychodu-propad-vladnich-stran-zisky-banderovcu-valka-oligarchu-jako-noc-dlouhych-nozu-breznev-by-mel-radost.htm
Reagovat
Datum: 12.11.2015 12:33
Titulek: Re: Kolomyja, Bortniki, Lopatyn a Termopil se nacházejí
Autor: Rostislav
65
120
Pomoc Charit olomoucké arcidiecéze do těchto míst začala už před 8 lety. Do seznamu dětí jsou zahrnuti i utečenci z Donbasu, kteří zde našli utočiště. Na Donbasu pomáháme také přímo v Doněcku a v těchto dnech jsme raelizovali projekt "Potravinová pomoc" v Mariupoli v hodnotě 500 tis. Kč. Byla by velká škoda tuto akci, která je pro nás již jistou tradicí, zatahovat do politických názorových debat. Přejeme pěkný den. Arcidiecézní charita Olomouc
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).