ZPRÁVY

Charita posbírala šatstvo a spotřebiče

11. dubna 2013, 08:25, téma CHARITA, SBÍRKY, mošo
Charita posbírala šatstvo a spotřebiče Zábřeh, Mohelnice – Nevlídné počasí minulého týdne se podepsalo na výsledku letošní jarní sbírky šatstva a spotřebičů, kterou uspořádala Charita Zábřeh. Oproti rekordním třiceti tunám materiálu z loňského roku se tentokrát podařilo vybrat pouhých dvanáct tun. Potřeby pro Diakonii Broumov se již tradičně shromažďovaly v Zábřeze a v Mohelnici.
„Teploty minulého týdne přípomínaly spíše vrcholící listopad než jaro. I proto na sběrná místa v Zábřehu a v Mohelnici přijelo méně lidí, než tomu obvykle bývá," uvedla koordinátorka Dobrovolnického centra Charity Zábřeh Ludmila Macáková. Lidé přiváželi nejčastěji pánské a dámské oděvy a obuv. Sešlo se také množství dětského oblečení, lůžkovin, ručníků, přikrývek a hraček. Charita sbírala i nevyužité elektrospotřebiče. Na sběrných místech se nakupily mikrovlnky, vařiče, pračky, rádia, televize, ledničky a další zařízení. „Funkční elektrospotřebiče nabídneme lidem, kteří si nemohou dovolit koupit nové. Zbývající předáme k ekologické likvidaci,“ vysvětlila Macáková.

S organizací sbírky pomáhali již tradičně dobrovolníci, většinou lidé v hmotné nouzi. Od středy do soboty se jich zapojilo téměř třicet, společně odpracovali více než 250 hodin. Charita Zábřeh oslovila veřejnost také s prosbou o finanční podporu, potřebnou pro pokrytí nákladů sbírky. Za jeden kilogram věcí je nutné zaplatit zhruba jednu korunu. „Podařilo se nám vybrat čtyři a půl tisíce korun. Setkali jsme se dokonce s tím, že lidé přijeli na sběrné místo jen proto, aby vhodili příspěvek do pokladničky,“ sdělila Macáková.

Jarní charitní sbírku šatstva, obuvi, domácích potřeb a elektrospotřebičů podpořilo město Zábřeh již potřinácté, Mohelnice pak podesáté v řadě. Nově se k nim připojily také Loštice, Štíty, Brníčko a Lukavice. Další sbírka proběhne na podzim letošního roku. foto: Charita Zábřeh


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.