ZPRÁVY

Charita posbírala šatstvo a spotřebiče

11. dubna 2013, 08:25, téma CHARITA, SBÍRKY, mošo
Charita posbírala šatstvo a spotřebiče Zábřeh, Mohelnice – Nevlídné počasí minulého týdne se podepsalo na výsledku letošní jarní sbírky šatstva a spotřebičů, kterou uspořádala Charita Zábřeh. Oproti rekordním třiceti tunám materiálu z loňského roku se tentokrát podařilo vybrat pouhých dvanáct tun. Potřeby pro Diakonii Broumov se již tradičně shromažďovaly v Zábřeze a v Mohelnici.
„Teploty minulého týdne přípomínaly spíše vrcholící listopad než jaro. I proto na sběrná místa v Zábřehu a v Mohelnici přijelo méně lidí, než tomu obvykle bývá," uvedla koordinátorka Dobrovolnického centra Charity Zábřeh Ludmila Macáková. Lidé přiváželi nejčastěji pánské a dámské oděvy a obuv. Sešlo se také množství dětského oblečení, lůžkovin, ručníků, přikrývek a hraček. Charita sbírala i nevyužité elektrospotřebiče. Na sběrných místech se nakupily mikrovlnky, vařiče, pračky, rádia, televize, ledničky a další zařízení. „Funkční elektrospotřebiče nabídneme lidem, kteří si nemohou dovolit koupit nové. Zbývající předáme k ekologické likvidaci,“ vysvětlila Macáková.

S organizací sbírky pomáhali již tradičně dobrovolníci, většinou lidé v hmotné nouzi. Od středy do soboty se jich zapojilo téměř třicet, společně odpracovali více než 250 hodin. Charita Zábřeh oslovila veřejnost také s prosbou o finanční podporu, potřebnou pro pokrytí nákladů sbírky. Za jeden kilogram věcí je nutné zaplatit zhruba jednu korunu. „Podařilo se nám vybrat čtyři a půl tisíce korun. Setkali jsme se dokonce s tím, že lidé přijeli na sběrné místo jen proto, aby vhodili příspěvek do pokladničky,“ sdělila Macáková.

Jarní charitní sbírku šatstva, obuvi, domácích potřeb a elektrospotřebičů podpořilo město Zábřeh již potřinácté, Mohelnice pak podesáté v řadě. Nově se k nim připojily také Loštice, Štíty, Brníčko a Lukavice. Další sbírka proběhne na podzim letošního roku. foto: Charita Zábřeh


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.