KULTURA

Charismatická herečka pobaví Šumperk

26. září 2018, 13:00, Ondřej Polák
Charismatická herečka pobaví Šumperk Šumperk – Na poslední zářijové úterý připravil Dům kultury Šumperk skutečnou lahůdku pro příznivce Thálie. Přední česká herečka Vilma Cibulková zde uvede manželskou komedii Magická hodina. Divadelní fajnšmekři jistě ocení pikantérii, že Cibulková se sama chopila režie této úspěšné inscenace.

 Nově nastudovaná divadelní hra rakouského spisovatele a novináře Daniela Glattauera pojednává o vztazích mezi mužem a ženou, které mohou být (a většinou také jsou) nevyzpytatelné. Často připomínají jízdu na horské dráze, jindy zase bývají až pohádkově kouzelné. Jízlivá komedie popisuje manželský pár, který má lepší časy už za sebou - všední dny, děti a starosti je navzájem odcizily.
Proto se Valentýn a Joana rozhodli zajít společně k psychoterapeutovi. Ten okamžitě rozpozná, že se jedná o pár v pokročilém bojovém stádiu. Ve všem jdou proti sobě, pouze při jakékoli polemice fungují jako skvěle sehraný tým a nezůstávají si nic dlužni.

Citace: „Naděje na zlepšení ještě existuje.“

„Brilantně napsané slovní přestřelky však nutí diváky k smíchu, velké emoce slibují, že určitá naděje na zlepšení ještě existuje,“ popisuje hru produkční Domu kultury Michaela Horáková.
Divadelní představení Magická hodina si mohou diváci vychutnat v úterý 25. září od sedmi hodin večer. Vedle Cibulkové se v dalších rolích představí Stanislav Lehký a Rostislav Trtík.
Vstupné činí podle atraktivity pásma sedadel 200, 250 nebo 300 korun.


Foto: archiv

Vilma Cibulková v Magické hodině hraje hlavní roli, a navíc celou inscenaci také režírovala.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.9.2018 19:38
Titulek: cesta
Autor: První Šumperská kontroverzní
Jestli je Vilma Cibulková charismatická, tak já jsem kružítko, to je realita.
Reagovat
Datum: 26.9.2018 19:41
Titulek: Nechápu...
Autor: M
Dnes 26.9.děláte reklamu na hru, která byla 25.9. v 19 hod????
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.