ZPRÁVY

Cestující v motoráčku zavzpomínají na staré časy

25. března 2014, 15:27, BH
Cestující v motoráčku zavzpomínají na staré časy Hanušovice - Po roce vyjede z Hanušovic do Králík Sněžnický motoráček. Fanoušky starých časů a dráhy čekají v sobotu 29. března dvě jízdy s programem, na které je nutná místenka, další čtyři spoje vyjedou bez nutnosti mít místenku.

První motorák vyrazí po trati ve směru na Dolní lipku v 8.52 hodin. Zájemci ze Šumperka vyjedou vlakem v 7.52 hodin. Na peróně v Hanušovicích bude cestující vítat vystoupení žáků základní školy, přehlídka veteránů, písničkáři z vagónů a také řezbářská show Jaroslava Pecháčka. V Králíkách se představí dechový orchestr, taneční vystoupení, přehlídka dobových vozítek a nostalgii podtrhne výstava fotografií ze 60. let.

První místenková jízda vyjede ve 12.20 z nádraží v Hanušovicích, z Králík zpět vyrazí ve 13.32 hodin. Druhá jízda odjede z Hanušovic v 14.59 a zpět z Králík je plánovaný odjezd na 16.15 hodin. Program v Hanušovicích začíná v 15 hodin.

Akci pořádají města Hanušovice a Králíky společně s Klubem železničních cestovatelů a Turistickým informačním centrem v Hanušovicích, kde mohou zájemci zakoupit speciální památeční jízdenku s místenkou k proštípnutí.


Více zde


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.