ZPRÁVY

Cestující v motoráčku zavzpomínají na staré časy

25. března 2014, 15:27, BH
Cestující v motoráčku zavzpomínají na staré časy Hanušovice - Po roce vyjede z Hanušovic do Králík Sněžnický motoráček. Fanoušky starých časů a dráhy čekají v sobotu 29. března dvě jízdy s programem, na které je nutná místenka, další čtyři spoje vyjedou bez nutnosti mít místenku.

První motorák vyrazí po trati ve směru na Dolní lipku v 8.52 hodin. Zájemci ze Šumperka vyjedou vlakem v 7.52 hodin. Na peróně v Hanušovicích bude cestující vítat vystoupení žáků základní školy, přehlídka veteránů, písničkáři z vagónů a také řezbářská show Jaroslava Pecháčka. V Králíkách se představí dechový orchestr, taneční vystoupení, přehlídka dobových vozítek a nostalgii podtrhne výstava fotografií ze 60. let.

První místenková jízda vyjede ve 12.20 z nádraží v Hanušovicích, z Králík zpět vyrazí ve 13.32 hodin. Druhá jízda odjede z Hanušovic v 14.59 a zpět z Králík je plánovaný odjezd na 16.15 hodin. Program v Hanušovicích začíná v 15 hodin.

Akci pořádají města Hanušovice a Králíky společně s Klubem železničních cestovatelů a Turistickým informačním centrem v Hanušovicích, kde mohou zájemci zakoupit speciální památeční jízdenku s místenkou k proštípnutí.


Více zde


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.