ZPRAVODAJSTVÍ

Cestou k rozvoji regionu je doprava

11. října 2017, 08:45, redakce, placená reklama
Cestou k rozvoji regionu je doprava V první části rozhovoru s lídrem okresu za ČSSD Radovanem Vrbou nám byli představeni kandidáti z našeho regionu. Nejen z diskuse k článku bylo zřejmé, že čtenáře zajímá také, co by ČSSD v parlamentu prosazovala prostřednictvím svých zástupců z našeho regionu. Na tyto otázky proto odpovídá lídr okresu.

 Zadavatel KVV ČSSD Olomouckého kraje | Zpracovatel Viventis media s.r.o.

CO JE NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKA, SE KTEROU SE SETKÁVÁTE PŘI SETKÁNÍ S OBČANY? CO VY A ČSSD POVAŽUJETE ZA PRIORITU PRO DALŠÍ ROZVOJ REGIONU?

Jednoznačně je to doprava. Na problém dopravy narážím téměř v každém rozhovoru. Já sám upozorňuji na nezbytnost rychlého napojení všemi směry. Našim životním zájmem musí být dostavba R 35. Obchvat Bludova je sice na dobré cestě, ale zatím se nijak neřeší obchvat Zábřehu. Nezbytností je znovuotevření diskuse k dopravnímu napojení Jesenicka. Chybí i spojení z Uničova na D 35 pro větší vozidla. Kamiony jsou nuceny z důvodu nepřekonatelného železničního koridoru využívat objízdné trasy přes malé obce. Řešení by nebylo příliš nákladné. Co se týká železniční dopravy, prioritou je elektrifikace uničovské trati a zkvalitnění dopravy na Olomouc a dále na Brno. I veřejná doprava má své rezervy. Zejména mezikrajová spojení je třeba řešit na celonárodní úrovni.

V CELOREPUBLIKOVÉ KAMPANI VYHLAŠUJE ČSSD VÁLKU LEVNÉ PRÁCI. NENÍ SNAD NEDOSTATEK DOBŘE PLACENÉ PRÁCE V REGIONU PROBLÉMEM ČÍSLO 1 SEVERNÍCH OKRESŮ KRAJE?

Bez dostatku dobře placených míst se tento region rozvíjet nebude. To je jasné. A co víc, je to často důvod odchodu lidí do větších center. ČSSD navrhuje několik řešení jako třeba navýšení minimální mzdy, regulace agenturního zaměstnávání a jiné. Zároveň zde postrádáme větší podporu nově vznikajících pracovních míst, jako je tomu v jiných strukturálně postižených regionech. Například po zániku papíren v Jindřichově a skláren v Rapotíně pracovní místa v těchto obcích chybí. Bez podpory nových či stávajících podnikatelských subjektů k jejich rozvoji nedojde.


S PROBLEMATIKOU NÍZKÝCH MEZD SOUVISÍ PROBLEMATIKA BYDLENÍ. JAK SE DÍVÁTE NA TUTO ZÁLEŽITOST?

Ze zkušeností vím, že většina měst a obcí má jen omezený počet nájemních bytů. O výstavbě jakýchkoliv bytů v regionu se nedá takřka mluvit. Městům již nezbývají volné prostředky na tyto investice. Proto je zapotřebí podpořit všechny kroky vedoucí k nastartování nové výstavby. A to nejen výstavby realizované obcemi či městy, ale i soukromými subjekty. Obyvatelé nájemních či jiných domů, velmi často řeší problémy se sousedem, který si řádně neplní své povinnosti. Rád bych těmto lidem v boji s dlužníky pomohl. Prací na bytovém družstvu v Šumperku jsem poznal, že to je možné pouze změnou zákonů.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru