ZPRAVODAJSTVÍ

Cestou k rozvoji regionu je doprava

11. října 2017, 08:45, redakce, placená reklama
Cestou k rozvoji regionu je doprava V první části rozhovoru s lídrem okresu za ČSSD Radovanem Vrbou nám byli představeni kandidáti z našeho regionu. Nejen z diskuse k článku bylo zřejmé, že čtenáře zajímá také, co by ČSSD v parlamentu prosazovala prostřednictvím svých zástupců z našeho regionu. Na tyto otázky proto odpovídá lídr okresu.

 Zadavatel KVV ČSSD Olomouckého kraje | Zpracovatel Viventis media s.r.o.

CO JE NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKA, SE KTEROU SE SETKÁVÁTE PŘI SETKÁNÍ S OBČANY? CO VY A ČSSD POVAŽUJETE ZA PRIORITU PRO DALŠÍ ROZVOJ REGIONU?

Jednoznačně je to doprava. Na problém dopravy narážím téměř v každém rozhovoru. Já sám upozorňuji na nezbytnost rychlého napojení všemi směry. Našim životním zájmem musí být dostavba R 35. Obchvat Bludova je sice na dobré cestě, ale zatím se nijak neřeší obchvat Zábřehu. Nezbytností je znovuotevření diskuse k dopravnímu napojení Jesenicka. Chybí i spojení z Uničova na D 35 pro větší vozidla. Kamiony jsou nuceny z důvodu nepřekonatelného železničního koridoru využívat objízdné trasy přes malé obce. Řešení by nebylo příliš nákladné. Co se týká železniční dopravy, prioritou je elektrifikace uničovské trati a zkvalitnění dopravy na Olomouc a dále na Brno. I veřejná doprava má své rezervy. Zejména mezikrajová spojení je třeba řešit na celonárodní úrovni.

V CELOREPUBLIKOVÉ KAMPANI VYHLAŠUJE ČSSD VÁLKU LEVNÉ PRÁCI. NENÍ SNAD NEDOSTATEK DOBŘE PLACENÉ PRÁCE V REGIONU PROBLÉMEM ČÍSLO 1 SEVERNÍCH OKRESŮ KRAJE?

Bez dostatku dobře placených míst se tento region rozvíjet nebude. To je jasné. A co víc, je to často důvod odchodu lidí do větších center. ČSSD navrhuje několik řešení jako třeba navýšení minimální mzdy, regulace agenturního zaměstnávání a jiné. Zároveň zde postrádáme větší podporu nově vznikajících pracovních míst, jako je tomu v jiných strukturálně postižených regionech. Například po zániku papíren v Jindřichově a skláren v Rapotíně pracovní místa v těchto obcích chybí. Bez podpory nových či stávajících podnikatelských subjektů k jejich rozvoji nedojde.


S PROBLEMATIKOU NÍZKÝCH MEZD SOUVISÍ PROBLEMATIKA BYDLENÍ. JAK SE DÍVÁTE NA TUTO ZÁLEŽITOST?

Ze zkušeností vím, že většina měst a obcí má jen omezený počet nájemních bytů. O výstavbě jakýchkoliv bytů v regionu se nedá takřka mluvit. Městům již nezbývají volné prostředky na tyto investice. Proto je zapotřebí podpořit všechny kroky vedoucí k nastartování nové výstavby. A to nejen výstavby realizované obcemi či městy, ale i soukromými subjekty. Obyvatelé nájemních či jiných domů, velmi často řeší problémy se sousedem, který si řádně neplní své povinnosti. Rád bych těmto lidem v boji s dlužníky pomohl. Prací na bytovém družstvu v Šumperku jsem poznal, že to je možné pouze změnou zákonů.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.