ZPRAVODAJSTVÍ

Cesta zpět do práce a podnikání

19. března 2020, 09:05, redakce, placená reklama
Cesta zpět do práce a podnikání Na Šumpersku se rozjíždí nový projekt pro nezaměstnané, který bude zahájen v březnu tohoto roku. „Cesta zpět do práce a podnikání“ nabízí spektrum aktivit, vedoucí k získání zaměstnání nebo podpory při zahájení podnikání.


Projekt umožní 30 osobám pečujícím o malé děti a jiné závislé osoby v Olomouckém a Moravskoslezském kraji plynulý návrat na trh práce po ukončení rodičovské dovolené. Prostřednictvím finanční podpory z Evropské unie projekt nabízí řadu aktivit, vedoucí k získání zaměstnání dle představ účastníků projektu nebo podpory při zahájení vlastní podnikatelské činnosti.

Účastníkům projektu bude nabídnuto pracovní poradenství, odborné vzdělávací kurzy, motivační workshopy a rekvalifikace na míru. Cílem projektu je, pomoci nalézt účastníkům vhodné a udržitelné zaměstnání, které mohou zkombinovat s péčí o malé děti nebo jinou závislou osobu (např. zkrácený pracovní úvazek, pružná pracovní doba apod.)Účastníci projektu mají možnost využít dotované pracovní místo na šest až dvanáct měsíců. Účastníci, kteří ovšem nechtějí vstoupit do zaměstnaneckého poměru a touží po samostatně výdělečné činnosti a zatím neměli odvahu či možnost se do podnikání pustit, bude umožněna podpora metodou podnikatelsko-zaměstnaneckého družstva. To znamená, že jako zaměstnanci družstva si budou moci vyzkoušet vlastní podnikání v reálném tržním prostředí.
Podrobnější informace naleznete v letáku ZDE.

BEC družstvo - Business and Employment Co-operative
M. R. Štefánika 318/1
787 01 Šumperk
Tel: 775 760 348, 777 606 368
E-mail: kancelar@bec-coop.cz
E-mail: info@bec-coop.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.