KULTURA

Cesta ke zdraví i k sobě

5. října 2016, 12:00, Roman Tyčka
Šumperk - V sobotu 8. října se dveře Domu kultury Šumperk otevřou mnoha možnostem, jak podpořit své zdraví. Pod jednou střechou se setkají přednášející, cvičitelé, lektoři, herci, prodejci zdravého jídla, pití a všeho, co je s naším zdravím spojené. Třetí ročník Dne zdraví začne v devět hodin ráno a skončí večer.

 Hlavní program festivalu se uskuteční ve velkém sále. Návštěvníci se mohou těšit na cestopis o banánové cestě po Kostarice a Panamě v podání nadšené propagátorky fairtradových obchodů Pavly Kotíkové. O významu dechu posluchačům poví Gultunga Ganjuur. Jak se obejít bez brýlí nebo si alespoň zlepšit zrak, poradí Jana Pozlovská. Úspěšný dokumentární film Hormonální akvárium představí režisérka a dokumentaristka Tereza Tara. Astrolog a vyznavač konspiračních teorií Antonín Baudyš přispěje do programu přednáškou Psychologie úspěchu. „To je jen střípek z bohatého programu, který na druhou říjnovou sobotu připravujeme. Věřím, že si každý u nás najde svou cestu ke zdraví i sám k sobě,“ láká na akci produkční Domu kultury Petra Zsáková.

Léčebné divadlo

Paralelně budou v klubovnách DK Šumperk probíhat další přednášky a praktické workshopy, které budou zaměřené například na zdravé vaření a na péči o děti.
Také pro nejmenší návštěvníky připravují pořadatelé vlastní program. „Děti mohou navštívit minidiskotéku, zkusit si pohádkovou dramatiku, čeká je lekce jógy nebo si mohou zahrát na bubny, fujarky, xylofony a zazpívat si,“ popisuje Zsáková.
V dalších prostorách Domu kultury si mohou zájemci zacvičit aerobic, shakti naam jógu, vinyasa jógu, jin jógu, trible dance, port de brase, zatančit si kruhové tance nebo zažít rodinné konstelace.
V předsálí vyroste také řada stánků s inspirativním sortimentem.
Originální bude i samotný závěr festivalu, od osmi hodin vystoupí ve velkém sále Léčebné divadlo s představením Dar z nebes.
Více informací o programu a vstupném najdete na www.dksumperk.cz a www.den-zdravi-sumperk.cz
Celodenní vstupné na kompletní program Dne zdraví stojí v předprodeji 220 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.10.2016 13:27
Titulek: Bohužel se nedostaví
Autor: Fozilie
127
senioři z totalitní doby. Ti už vyhynuli následkem konzumace nekvalitní jedovaté stravy za totáče.
Mladá generace si dnes pochutnává na extra-šmakuládách a olizují se až za ušima.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.