KULTURA

Cesta ke zdraví i k sobě

5. října 2016, 12:00, Roman Tyčka
Šumperk - V sobotu 8. října se dveře Domu kultury Šumperk otevřou mnoha možnostem, jak podpořit své zdraví. Pod jednou střechou se setkají přednášející, cvičitelé, lektoři, herci, prodejci zdravého jídla, pití a všeho, co je s naším zdravím spojené. Třetí ročník Dne zdraví začne v devět hodin ráno a skončí večer.

 Hlavní program festivalu se uskuteční ve velkém sále. Návštěvníci se mohou těšit na cestopis o banánové cestě po Kostarice a Panamě v podání nadšené propagátorky fairtradových obchodů Pavly Kotíkové. O významu dechu posluchačům poví Gultunga Ganjuur. Jak se obejít bez brýlí nebo si alespoň zlepšit zrak, poradí Jana Pozlovská. Úspěšný dokumentární film Hormonální akvárium představí režisérka a dokumentaristka Tereza Tara. Astrolog a vyznavač konspiračních teorií Antonín Baudyš přispěje do programu přednáškou Psychologie úspěchu. „To je jen střípek z bohatého programu, který na druhou říjnovou sobotu připravujeme. Věřím, že si každý u nás najde svou cestu ke zdraví i sám k sobě,“ láká na akci produkční Domu kultury Petra Zsáková.

Léčebné divadlo

Paralelně budou v klubovnách DK Šumperk probíhat další přednášky a praktické workshopy, které budou zaměřené například na zdravé vaření a na péči o děti.
Také pro nejmenší návštěvníky připravují pořadatelé vlastní program. „Děti mohou navštívit minidiskotéku, zkusit si pohádkovou dramatiku, čeká je lekce jógy nebo si mohou zahrát na bubny, fujarky, xylofony a zazpívat si,“ popisuje Zsáková.
V dalších prostorách Domu kultury si mohou zájemci zacvičit aerobic, shakti naam jógu, vinyasa jógu, jin jógu, trible dance, port de brase, zatančit si kruhové tance nebo zažít rodinné konstelace.
V předsálí vyroste také řada stánků s inspirativním sortimentem.
Originální bude i samotný závěr festivalu, od osmi hodin vystoupí ve velkém sále Léčebné divadlo s představením Dar z nebes.
Více informací o programu a vstupném najdete na www.dksumperk.cz a www.den-zdravi-sumperk.cz
Celodenní vstupné na kompletní program Dne zdraví stojí v předprodeji 220 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.10.2016 13:27
Titulek: Bohužel se nedostaví
Autor: Fozilie
114
senioři z totalitní doby. Ti už vyhynuli následkem konzumace nekvalitní jedovaté stravy za totáče.
Mladá generace si dnes pochutnává na extra-šmakuládách a olizují se až za ušima.
Reagovat