SPORT

Cesta do barcelonského ráje: Lionel Messi na vlastní oči!

28. listopadu 2019, 18:00, Petr Fišer
Cesta do barcelonského ráje: Lionel Messi na vlastní oči! Šumperk, Barcelona – Uctivě se mu klaní desítky miliónů fanoušků po celém světě. FUTBOL CLUB BARCELONA. Neskutečná historie se spoustou úspěchů, legendární stadión Camp Nou pro 90 tisíc diváků, nekončící plejáda skvělých hráčů. Do (fotbalového) ráje, kde se neschází Adam a Eva, ale Lionel Messi a spol., by chtěl vstoupit alespoň jednou každý příznivec katalánského giganta. Pro trojici mladíků ze Šumperka se velký sen změnil ve skutečnost.
 Nic není zadarmo. Libor Vicenec, Matěj Churavý a Rudolf Paseka se museli připravit na to, že je při přesunu na vysněné místo nemine proklatě dlouhá cesta. „Dvacet hodin v autobuse se téměř nedalo vydržet, ale za ten zážitek to stálo. Do Barcelony jsme dorazili v deset, a protože jsou hotely novým zákazníkům k dispozici až od čtyř odpoledne, měli jsme zařízenou prohlídku města s českou průvodkyní. Vrcholem byl určitě chrám Sagrada Familia. Jinak jsme si to popravdě moc neužili, protože jsme byli unavení z náročného cestování. Už jsme se těšili, až si trochu odpočineme na hotelovém pokoji,“ přiznal bez mučení prvně jmenovaný. Šumperský odchovanec se ve žlutomodrých barvách mateřského oddílu věnuje oblíbené zálibě na divizní úrovni, a to ve výběru U15.

Vydatná snídaně v podobě švédských stolů přišla vhod. Natěšenost s každou minutou narůstala. „Jakmile nás ráno odvezli ke stadiónu, měli jsme spoustu volného času. Využili jsme ho k návštěvě a prozkoumání klubového muzea. Obsahovalo všechny trofeje, historii FC Barcelona, veškeré dosavadní triumfy a prvotní pohled na Camp Nou. Moc nás to zaujalo,“ pochvaloval si Vicenec, který kromě fotbalového vyžití neodmítne pozvání k partičce stolního tenisu. Nad zelenými stoly zdatně operuje i jeho kamarád Paseka. Oba patří mezi nejslibnější talenty šumperského TTC. „Ve městě jsme si jako suvenýr koupili půlenou šálu, na které byly vyznačeny znaky obou týmů. Nakonec jsme ji museli nechat v autobuse, kam jsme si odložili všechny nepotřebné věci. Protože jsme měli lístky do domácího sektoru, nemohli jsme na sobě mít nic slávistického.“

S mírně smíšenými pocity zápolil Matěj Churavý. Po tátovi „zdědil“ velkou náklonnost k pražské Slavii. Mimo hranice rodné vlasti provolává slávu právě Barceloně. Při vzájemném souboji v rámci milionářské Ligy mistrů se po zeleném trávníku proháněli reprezentanti dvou populárních klubů, které mu přirostly natrvalo k srdci. „Je to na sto procent kovaný slávista, takže v jeho případě nebylo co řešit. Bohužel jsme jako Češi nesměli fandit s kotlem hostujících fanoušků, jinak bychom mohli být vyvedeni ze stadiónu. Čekali jsme, že budeme úplně nahoře a detailněji toho moc neuvidíme. Nakonec jsme ale byli s výhledem i vzdáleností od hřiště spokojeni,“ kvitoval potěšeně Libor Vicenec.

Kdo si od svátečních bitev v Barceloně slibuje pravé divácké peklo, v němž to od začátku až do konce vře a skoro není slyšet vlastního slova, většinou nestačí kulit oči. Přestože se na chválené Pražany přišlo podívat bezmála 70 tisíc zvědavců, největší hluk se ozýval ze sektoru zaplněného příznivci „sešívaného“ týmu. Ač byli v drtivé menšině, hnali své hráče do útoku daleko častěji a hlavně hlasitěji. „Kulisa nás trochu zklamala. Od barcelonských fans jsme čekali mnohem víc,“ nezastíralo jinak uspokojené trio.

Lionel Messi = FC Barcelona. FC Barcelona = Lionel Messi. Spojení, které trvá od chvíle, kdy geniální virtuóz v mládežnickém věku nabral směr Španělsko, dělá z katalánského kolosu světovou značku nejprestižnější kvality. „Samotné utkání nás nadchlo. I když nepadla žádná branka, bylo atraktivní. Hrál se výborný fotbal. Tím největším zážitkem pro nás bylo vidět Messiho naživo. Člověk kvůli tomu přetrpí, že musí strávit v autobuse nekonečných čtyřicet hodin…“

ZÁJEZD DO BARCELONY

CENA: 5990 Kč (= lístek 59 euro + cesta + hotel + snídaně).
MUZEUM: 20 euro
ŠÁLA: 14 euro
DOHROMADY: 7000 KčLibor Vicenec, Matěj Churavý a Rudolf Paseka ve věhlasném svatostánku slavné Barcelony.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.