ZPRÁVY

České dráhy změní jízdní řády

2. prosince 2014, 07:30, Jaroslav Kropáč
České dráhy změní jízdní řády Okres - Dobrou zprávou je, že počet vlakových spojů zůstane zachován. Změny se týkají jen času odjezdů některých vlaků, ubude také přestupů. Nový jízdní řád začne platit v neděli 14. prosince. Zároveň s ním dojde i k úpravě cen jízdného.

 „První ranní spoj z Jeseníku ve 3:34 odjede již ve 3:14. Důvodem změny je zajištění přípoje v Bludově na spěšný vlak do Olomouce a Brna s odjezdem z Bludova v 5:00. Převedením původních spěšných vlaků do kategorie rychlík ubude přestupů v Zábřehu na Moravě," přibližuje změny, které se dotknou cestujících v našem regionu mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.
Ani v příštím roce se cestující nevyhnou nepříjemným výlukám, které jsou spojeny s rekonstrukčními pracemi. Nejvíce problémů však bude přímo na hlavním nádraží v Olomouci. „Do poloviny května 2015 nebude přístupný hlavní podchod z vestibulu. Výrazným způsobem se dočasně sníží počet nástupišť vhodných pro nástup a výstup cestujících ze všech šesti traťových směrů," upozorňuje Šubová.

Ceny vzrostou

„Doufám, že nepodraží. Není to tak dávno, co ceny zdvihali a na kvalitě spojů to znát nebylo," řekl Týdnu Dominik Hůla ze Zábřeha. Vedení drah má pro něj i další cestují jednu špatnou a jednu dobrou zprávu. Tou první je fakt, že jízdné podraží. Uklidnit může zákazníky to, že zdražení nebude dramatické a navýšení cen dosáhne maximálně jednoho procenta. „Co se týče služeb, rozšíříme počet spojů, kde bude dána možnost přepravy kol i vozíčkářů, navíc plánujeme rozšířit vlaky s wifi připojením," dodává Šubová.


Foto: jak

Cestující drah čeká od poloviny prosince řada změn. Některé potěší, jiné nikoli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.