ZPRÁVY

České dráhy změní jízdní řády

2. prosince 2014, 07:30, Jaroslav Kropáč
České dráhy změní jízdní řády Okres - Dobrou zprávou je, že počet vlakových spojů zůstane zachován. Změny se týkají jen času odjezdů některých vlaků, ubude také přestupů. Nový jízdní řád začne platit v neděli 14. prosince. Zároveň s ním dojde i k úpravě cen jízdného.

 „První ranní spoj z Jeseníku ve 3:34 odjede již ve 3:14. Důvodem změny je zajištění přípoje v Bludově na spěšný vlak do Olomouce a Brna s odjezdem z Bludova v 5:00. Převedením původních spěšných vlaků do kategorie rychlík ubude přestupů v Zábřehu na Moravě," přibližuje změny, které se dotknou cestujících v našem regionu mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.
Ani v příštím roce se cestující nevyhnou nepříjemným výlukám, které jsou spojeny s rekonstrukčními pracemi. Nejvíce problémů však bude přímo na hlavním nádraží v Olomouci. „Do poloviny května 2015 nebude přístupný hlavní podchod z vestibulu. Výrazným způsobem se dočasně sníží počet nástupišť vhodných pro nástup a výstup cestujících ze všech šesti traťových směrů," upozorňuje Šubová.

Ceny vzrostou

„Doufám, že nepodraží. Není to tak dávno, co ceny zdvihali a na kvalitě spojů to znát nebylo," řekl Týdnu Dominik Hůla ze Zábřeha. Vedení drah má pro něj i další cestují jednu špatnou a jednu dobrou zprávu. Tou první je fakt, že jízdné podraží. Uklidnit může zákazníky to, že zdražení nebude dramatické a navýšení cen dosáhne maximálně jednoho procenta. „Co se týče služeb, rozšíříme počet spojů, kde bude dána možnost přepravy kol i vozíčkářů, navíc plánujeme rozšířit vlaky s wifi připojením," dodává Šubová.


Foto: jak

Cestující drah čeká od poloviny prosince řada změn. Některé potěší, jiné nikoli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.