SPORT

Česká akrobatická reprezentace na Červenohorském sedle

10. března 2009, 22:33, rejdakce
Česká akrobatická reprezentace na Červenohorském sedle Červenohorské sedlo - V sobotu 14 . března se ve středisku Červenohorské sedlo na černé sjezdovce jede závod ČP a v neděli 15. března MČR. Závodů se účastní všichni čeští akrobaté i s reprezentací. Zajímavostí je, že sjezdovka bude otevřena pro veřejnost.
"Budou tu jména jako: sestry Sudovy, Lukáš Vaculík, Matěj Kotek, Marek Buš, atd. Jako bonbónek bude Martina Konopová komentovat tyto závody. Martina je naše nejlepší skokanka, která se letos umístila v závodu SP na 10. místě a tím splnila nominaci na OH 2010," láká Hlavsa.
 
Úsek akrobatického lyžování v dobách svého vzniku obsazoval své závodníky ve všech třech disciplínách - skoky, boule a balet na lyžích. Po uznání skoků a boulí jako olympijských sportů se zaměřil především na tyto dvě disciplíny. Postupným upadáním skokanských středisek a tréninkových prostor v různých lokalitách se dostala do popředí závodních mítinků v naší republice především jízda v boulích. V této disciplíně máme závodníky, kteří se řadí ke špičce v republice mezi juniory i přípravkou. Ti nejlepší jsou zařazeni ve sportovním centru mládeže a družstvu národní reprezentace.

"V poslední době nám velmi pomohla výstavba letního skokanského areálu Aleše Valenty ve Štítech, kde pracujeme na technické úrovni skoků pro závody v boulích. Také jsme založili družstvo skokanů (především z řad bývalých gymnastů a gymnastek) pro akrobatické skoky na lyžích. Areál na Červenohorském sedle nám poskytuje vynikající podmínky v přípravném a tréninkovém procesu na účast v nejvyšších domácích i zahraničních soutěžích."


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.3.2009 17:35
Titulek: Bez titulku
Autor: hanka
51
157
Super! Jde vidět,že ČHS je stale dost aktuální a je fakt dost fajn,že se jede:) Všem móóóć good skoky:)
Reagovat
Datum: 13.3.2009 21:12
Titulek: foto
Autor: Mág
77
Tak to tam neco nafotte nebo zaveste video a ukazte nejaky cool AIR :-)))
Reagovat
Datum: 14.3.2009 23:08
Titulek: snow park
Autor: stan
89
Porad tu stale chybi slusnej snow park,kde by si mohla i verejnost zkusit skocit. Letni priprava je super,ale pokud nejsou udelany poradny skoky na svahu,bude se ceska spicka stale srovnavat jen s tou domaci,ceskou. Misto jako Cervenak by si zaslouzil kvalitnejsi areal a to rikam z pozice amatera lyzare,kterej uz nekolik snowparku videl.
Reagovat