SPORT

Česká akrobatická reprezentace na Červenohorském sedle

10. března 2009, 22:33, rejdakce
Česká akrobatická reprezentace na Červenohorském sedle Červenohorské sedlo - V sobotu 14 . března se ve středisku Červenohorské sedlo na černé sjezdovce jede závod ČP a v neděli 15. března MČR. Závodů se účastní všichni čeští akrobaté i s reprezentací. Zajímavostí je, že sjezdovka bude otevřena pro veřejnost.
"Budou tu jména jako: sestry Sudovy, Lukáš Vaculík, Matěj Kotek, Marek Buš, atd. Jako bonbónek bude Martina Konopová komentovat tyto závody. Martina je naše nejlepší skokanka, která se letos umístila v závodu SP na 10. místě a tím splnila nominaci na OH 2010," láká Hlavsa.
 
Úsek akrobatického lyžování v dobách svého vzniku obsazoval své závodníky ve všech třech disciplínách - skoky, boule a balet na lyžích. Po uznání skoků a boulí jako olympijských sportů se zaměřil především na tyto dvě disciplíny. Postupným upadáním skokanských středisek a tréninkových prostor v různých lokalitách se dostala do popředí závodních mítinků v naší republice především jízda v boulích. V této disciplíně máme závodníky, kteří se řadí ke špičce v republice mezi juniory i přípravkou. Ti nejlepší jsou zařazeni ve sportovním centru mládeže a družstvu národní reprezentace.

"V poslední době nám velmi pomohla výstavba letního skokanského areálu Aleše Valenty ve Štítech, kde pracujeme na technické úrovni skoků pro závody v boulích. Také jsme založili družstvo skokanů (především z řad bývalých gymnastů a gymnastek) pro akrobatické skoky na lyžích. Areál na Červenohorském sedle nám poskytuje vynikající podmínky v přípravném a tréninkovém procesu na účast v nejvyšších domácích i zahraničních soutěžích."


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.3.2009 17:35
Titulek: Bez titulku
Autor: hanka
65
208
Super! Jde vidět,že ČHS je stale dost aktuální a je fakt dost fajn,že se jede:) Všem móóóć good skoky:)
Reagovat
Datum: 13.3.2009 21:12
Titulek: foto
Autor: Mág
92
Tak to tam neco nafotte nebo zaveste video a ukazte nejaky cool AIR :-)))
Reagovat
Datum: 14.3.2009 23:08
Titulek: snow park
Autor: stan
104
Porad tu stale chybi slusnej snow park,kde by si mohla i verejnost zkusit skocit. Letni priprava je super,ale pokud nejsou udelany poradny skoky na svahu,bude se ceska spicka stale srovnavat jen s tou domaci,ceskou. Misto jako Cervenak by si zaslouzil kvalitnejsi areal a to rikam z pozice amatera lyzare,kterej uz nekolik snowparku videl.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).