SPORT

Česká akrobatická reprezentace na Červenohorském sedle

10. března 2009, 22:33, rejdakce
Česká akrobatická reprezentace na Červenohorském sedle Červenohorské sedlo - V sobotu 14 . března se ve středisku Červenohorské sedlo na černé sjezdovce jede závod ČP a v neděli 15. března MČR. Závodů se účastní všichni čeští akrobaté i s reprezentací. Zajímavostí je, že sjezdovka bude otevřena pro veřejnost.
"Budou tu jména jako: sestry Sudovy, Lukáš Vaculík, Matěj Kotek, Marek Buš, atd. Jako bonbónek bude Martina Konopová komentovat tyto závody. Martina je naše nejlepší skokanka, která se letos umístila v závodu SP na 10. místě a tím splnila nominaci na OH 2010," láká Hlavsa.
 
Úsek akrobatického lyžování v dobách svého vzniku obsazoval své závodníky ve všech třech disciplínách - skoky, boule a balet na lyžích. Po uznání skoků a boulí jako olympijských sportů se zaměřil především na tyto dvě disciplíny. Postupným upadáním skokanských středisek a tréninkových prostor v různých lokalitách se dostala do popředí závodních mítinků v naší republice především jízda v boulích. V této disciplíně máme závodníky, kteří se řadí ke špičce v republice mezi juniory i přípravkou. Ti nejlepší jsou zařazeni ve sportovním centru mládeže a družstvu národní reprezentace.

"V poslední době nám velmi pomohla výstavba letního skokanského areálu Aleše Valenty ve Štítech, kde pracujeme na technické úrovni skoků pro závody v boulích. Také jsme založili družstvo skokanů (především z řad bývalých gymnastů a gymnastek) pro akrobatické skoky na lyžích. Areál na Červenohorském sedle nám poskytuje vynikající podmínky v přípravném a tréninkovém procesu na účast v nejvyšších domácích i zahraničních soutěžích."


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.3.2009 17:35
Titulek: Bez titulku
Autor: hanka
57
186
Super! Jde vidět,že ČHS je stale dost aktuální a je fakt dost fajn,že se jede:) Všem móóóć good skoky:)
Reagovat
Datum: 13.3.2009 21:12
Titulek: foto
Autor: Mág
86
Tak to tam neco nafotte nebo zaveste video a ukazte nejaky cool AIR :-)))
Reagovat
Datum: 14.3.2009 23:08
Titulek: snow park
Autor: stan
98
Porad tu stale chybi slusnej snow park,kde by si mohla i verejnost zkusit skocit. Letni priprava je super,ale pokud nejsou udelany poradny skoky na svahu,bude se ceska spicka stale srovnavat jen s tou domaci,ceskou. Misto jako Cervenak by si zaslouzil kvalitnejsi areal a to rikam z pozice amatera lyzare,kterej uz nekolik snowparku videl.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).