ZPRÁVY

Češi se nezapřou, chtějí pokořit pivní rekord

3. června 2014, 05:40, jak
Šumperk - Potvrdit postavení Čechů coby ortodoxních pivařů chtějí už tento pátek organizátoři pivní štafety v Šumperku. Plánují totiž pokořit celosvětový rekord v hromadné konzumaci piva. Organizátoři věří, že se akce povede.

„Jde o to, aby padesátka nejlepších a kvalifikovaných pivařů vypila za třicet minut více než tři sta piv. Současný platný rekord je 215 kousků,“ uvedl pořadatel recesistického klání Petr Hradil. Akce se uskuteční v areálu restaurace Red Rat a na platnost rekordu budou dohlížet odborníci z pelhřimovské agentury Dobrý Den. „Členové naší pivní štafety museli v kvalifikačních kolech prokázat odvahu, rychlost, vytrvalost a znalost svých schopností,“ vysvětluje náročnost netradičního podniku Hradil.
Akce navazuje na vůbec největší pivní štafetu z roku 2004 v Sobotíně, kdy účastníci pivního festivalu vypili během sedmnácti hodin více než dva a půl tisíce půllitrů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).