ZPRÁVY

Češi se nezapřou, chtějí pokořit pivní rekord

3. června 2014, 05:40, jak
Šumperk - Potvrdit postavení Čechů coby ortodoxních pivařů chtějí už tento pátek organizátoři pivní štafety v Šumperku. Plánují totiž pokořit celosvětový rekord v hromadné konzumaci piva. Organizátoři věří, že se akce povede.

„Jde o to, aby padesátka nejlepších a kvalifikovaných pivařů vypila za třicet minut více než tři sta piv. Současný platný rekord je 215 kousků,“ uvedl pořadatel recesistického klání Petr Hradil. Akce se uskuteční v areálu restaurace Red Rat a na platnost rekordu budou dohlížet odborníci z pelhřimovské agentury Dobrý Den. „Členové naší pivní štafety museli v kvalifikačních kolech prokázat odvahu, rychlost, vytrvalost a znalost svých schopností,“ vysvětluje náročnost netradičního podniku Hradil.
Akce navazuje na vůbec největší pivní štafetu z roku 2004 v Sobotíně, kdy účastníci pivního festivalu vypili během sedmnácti hodin více než dva a půl tisíce půllitrů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).