ZPRÁVY

Češi se nezapřou, chtějí pokořit pivní rekord

3. června 2014, 05:40, jak
Šumperk - Potvrdit postavení Čechů coby ortodoxních pivařů chtějí už tento pátek organizátoři pivní štafety v Šumperku. Plánují totiž pokořit celosvětový rekord v hromadné konzumaci piva. Organizátoři věří, že se akce povede.

„Jde o to, aby padesátka nejlepších a kvalifikovaných pivařů vypila za třicet minut více než tři sta piv. Současný platný rekord je 215 kousků,“ uvedl pořadatel recesistického klání Petr Hradil. Akce se uskuteční v areálu restaurace Red Rat a na platnost rekordu budou dohlížet odborníci z pelhřimovské agentury Dobrý Den. „Členové naší pivní štafety museli v kvalifikačních kolech prokázat odvahu, rychlost, vytrvalost a znalost svých schopností,“ vysvětluje náročnost netradičního podniku Hradil.
Akce navazuje na vůbec největší pivní štafetu z roku 2004 v Sobotíně, kdy účastníci pivního festivalu vypili během sedmnácti hodin více než dva a půl tisíce půllitrů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.