ZPRÁVY

Černý trh je stále plný metanolu

14. listopadu 2012, 00:00, ar
Okres – Zřejmě ještě několik dalších měsíců bude trvat, než se trh v šumperském okrese i v celém Olomouckém kraji definitivně zbaví lahví otráveného alkoholu. Několik týdnů po ukončení prohibice jsou totiž metanolové koktejly stále ještě v oběhu. V úterý 13. listopadu se jedním z nich otrávila starší žena, o její život teď lékaři bojují v olomoucké fakultní nemocnici. Obezřetnost při popíjení lihovin je proto stále na místě.

„Žena byla převezena v jedenáct hodin dopoledne na ARO s podezřením na otravu metylalkoholem. což se následně potvrdilo,“ uvedl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Kolik jedu požila, zatím není jisté, a policie ani netuší, kde žena k otrávenému alkoholu přišla. Jisté je, že tento případ není posledním. Kriminalistům se teprve před několika dny podařilo zadržet dvojici obchodníků z Olomouce, kteří ještě donedávna nebezpečné lihoviny distribuovali. „Z trestného činu ohrožení závadnými potravinami a jinými předměty podezříváme čtyřicetiletého muže a šestapadesátiletou ženu. Oba měli v prodejně prodávat alkohol s toxickým metanolem. Pokud se oběma prokáže vina, hrozí jim až deset let odnětí svobody,“ dodává mluvčí policie Marta Vlachová. Hygienici při předešlých prohibičních kontrolách zabavili na Šumpersku sedm lahví nebezpečných lihovin.

Testování alkoholu na přítomnost metanolu dosud nabízí Státní zdravotní ústav v Olomouci a také tamní přírodovědecká fakulta. Tytéž služby může veřejnosti zajistit i litovelský Litolab.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.