ZPRAVODAJSTVÍ

Černý pátek. Smrt si přišla pro hasiče

28. srpna 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Černý pátek. Smrt si přišla pro hasiče Libivá, Bludov – Zásahová cisterna zábřežských hasičů vyrazila minulý pátek odpoledne na pomoc lidem, kteří na Mohelnicku havarovali při dopravní nehodě. Na jejich příjezd ale čekali marně. Požární cisterna totiž v plné rychlosti sjela u Libivé z cesty a narazila do stromu. Jeden hasič na místě zemřel a další se zranili. Příčinu tragédie vyšetřuje policie.

 „Pozůstalým po zemřelém hasiči projevuji hlubokou, upřímnou soustrast a kolegovi, který utrpěl těžké zranění, ze srdce přeji, aby svůj náročný boj s nepřízní osudu vyhrál,“ uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karel Kolářík.
Kromě řidiče a velitele posádky cestovali na palubě požární cisterny ještě další dva členové jednotky. Jejich vůz z dosud neznámého důvodu vyjel mimo silnici, kde se převrátil na střechu a narazil do stromu. O život přišel velitel a těžké zranění utrpěl šofér auta. Další dva muži vyvázli z děsivé bouračky s lehkým zraněním. „Příčiny tragédie a okolnosti nehody vyšetřujeme. V této chvíli není možné sdělit žádné bližší podrobnosti,“ uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.Foto: HZS

Hasičské auto se po sjetí z cesty převrátilo a narazilo do stromu.Smolný den

Ve stejný den, v pátek 24. srpna, došlo v okrese k několika dalším dopravním nehodám. Odpoledne se srazila tři osobní auta na Bludovském kopci. V jednom z havarovaných vozů cestovala rodina s malými dětmi. Událost se naštěstí obešla bez vážnějších zranění.
Další automobil havaroval na silnici mezi Šumperkem a Bratrušovem. Auto tam po rychlé jízdě skončilo převrácené na střeše.


Foto: HZS

Velitel zásahu při nehodě zahynul, řidič auta bojuje o život v nemocnici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.9.2018 10:40
Titulek: Jsou skvělí
Autor: X
13
Takoví lidé by měli být daleko více oceněni za to co pro nás dělají.
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.