ZPRAVODAJSTVÍ

Černý pátek. Smrt si přišla pro hasiče

28. srpna 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Černý pátek. Smrt si přišla pro hasiče Libivá, Bludov – Zásahová cisterna zábřežských hasičů vyrazila minulý pátek odpoledne na pomoc lidem, kteří na Mohelnicku havarovali při dopravní nehodě. Na jejich příjezd ale čekali marně. Požární cisterna totiž v plné rychlosti sjela u Libivé z cesty a narazila do stromu. Jeden hasič na místě zemřel a další se zranili. Příčinu tragédie vyšetřuje policie.

 „Pozůstalým po zemřelém hasiči projevuji hlubokou, upřímnou soustrast a kolegovi, který utrpěl těžké zranění, ze srdce přeji, aby svůj náročný boj s nepřízní osudu vyhrál,“ uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karel Kolářík.
Kromě řidiče a velitele posádky cestovali na palubě požární cisterny ještě další dva členové jednotky. Jejich vůz z dosud neznámého důvodu vyjel mimo silnici, kde se převrátil na střechu a narazil do stromu. O život přišel velitel a těžké zranění utrpěl šofér auta. Další dva muži vyvázli z děsivé bouračky s lehkým zraněním. „Příčiny tragédie a okolnosti nehody vyšetřujeme. V této chvíli není možné sdělit žádné bližší podrobnosti,“ uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.Foto: HZS

Hasičské auto se po sjetí z cesty převrátilo a narazilo do stromu.Smolný den

Ve stejný den, v pátek 24. srpna, došlo v okrese k několika dalším dopravním nehodám. Odpoledne se srazila tři osobní auta na Bludovském kopci. V jednom z havarovaných vozů cestovala rodina s malými dětmi. Událost se naštěstí obešla bez vážnějších zranění.
Další automobil havaroval na silnici mezi Šumperkem a Bratrušovem. Auto tam po rychlé jízdě skončilo převrácené na střeše.


Foto: HZS

Velitel zásahu při nehodě zahynul, řidič auta bojuje o život v nemocnici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.9.2018 10:40
Titulek: Jsou skvělí
Autor: X
20
Takoví lidé by měli být daleko více oceněni za to co pro nás dělají.
Reagovat