SPORT

Černý kůň z basketbalové stáje prohání největší favority

16. ledna 2020, 16:01, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Černý kůň z basketbalové stáje prohání největší favority Šumperk – Jen se potvrdilo, že můžou zdatně konkurovat komukoliv. Basketbalisté Šumperka se v probíhajícím ročníku druhé ligy ochotně chopili role černého koně, který se nebojí zdolávat nejtěžší překážky. Na severu Moravy důkladně proháněli dva medailové aspiranty.
 V sobotním utkání se jim postavil do cesty soupeř z kategorie nejkvalitnějších. Sebevědomá Ostrava se svými ambicemi nijak netají a cílevědomě útočí na celkové prvenství. „Naši pozici částečně komplikoval fakt, že jsme toho přes svátky moc nenatrénovali. Sešli jsme se akorát ve čtvrtek a v pátek a ani jednou jsme nebyli kompletní. I tak jsme s velkým favoritem odehráli vyrovnanou partii,“ ohlédl se zpátky trenér šumperského týmu Radim Šíma.

Hosté se po většinu času nacházeli ve vedení. V nejpříznivějších chvílích narostlo na devět bodů. „Škoda, že jsme se nedostali přes desítku. Průběžné skóre se pořád kolíbalo a domácí se drželi na dostřel. V posledních minutách nás trochu rozhodila pokažená časomíra. Ostrava nám v době, kdy se místo ní musely používat stopky, dala trojku, na kterou jsme nedokázali odpovědět. Dopadlo to pro nás smolně a taky smutně. I když nám možná trochu docházel dech, měli jsme na vítězství,“ stál si za svým kouč hostujícího celku.

Ve víkendových duelech postrádal důležitého pivota Josefa Krestu. Přes dva metry měřícího obra nepustily do hry přetrvávající zdravotní potíže. Stoprocentně fit nebyl ani stěžejní rozehrávač Marek Müller. „V Ostravě mu při jednom souboji bolavě zalehli rameno. O den později ho to při střelbě omezovalo natolik, že nebyl schopen zvednout pravou ruku do potřebné výšky. Několikrát to zkoušel oběma rukama, při exekuci trestných hodů si dokonce vypomáhal levačkou,“ popisoval Šíma trampoty jedné z klíčových opor.

Šumperku se vyplatila sázka na zónovou obranu. „Taktiku jsme přizpůsobili našemu složení a daným okolnostem. Spíš to od nás byla chozená. Karviná se tomu podřídila a moc neběhala, což nám vyhovovalo. Urvali jsme moc důležitou výhru. Těší nás o to víc, že jsme porazili dlouholetého rivala, kterého nemáme moc rádi. Kluci podali velmi dobrý týmový výkon,“ pochválil své svěřence Radim Šíma.

Müller a spol. se po čtrnácti odehraných kolech drží v těsné blízkosti nejúspěšnějších mužstev. Od vedoucí Ostravy je dělí jediný bod. „V dobré výsledky se nám daří přetavovat pohodu a narůstající zkušenosti. Taky je vidět velký pokrok dvou odchovanců Tůmy a Tomeše, kteří pendlují mezi Šumperkem a vyšší soutěží, v níž nastupují za Olomouc. Zvláště u Tůmy je výkonnostní nárůst opravdu markantní. V Karviné pod košem bez přehánění kraloval,“ vyzdvihl šestatřicetibodové představení šikovného mladíka šumperský kormidelník. V nejbližších domácích zápasech povede svůj výběr proti dvěma brněnským protivníkům.

DRUHÁ LIGA

VŠB OSTRAVA – ŠUMPERK 83:80 (17:24, 31:37, 57:59). Body Šumperka: Tomeš 22, M. Müller 16, Tůma 16, Z. Wiesner 13, Gonda 10, O. Šich 3, Špunda, Kubíček. Čtvrtiny – 17:24, 14:13, 26:22, 26:21.
KARVINÁ – ŠUMPERK 85:90 (20:22, 46:49, 52:64). Body Šumperka: Tůma 36, Z. Wiesner 15, Tomeš 15, O. Šich 11, Gonda 6, M. Müller 5, Kubíček 2, Špunda. Čtvrtiny – 20:22, 26:27, 6:15, 33:26.

DALŠÍ PROGRAM

SOBOTA 18. LEDNA: 18.00 Šumperk – SA Brno. NEDĚLE 19. LEDNA: 11.00 Šumperk – Černá Pole (Tyršův stadión).


Foto: Petr Fišer
Marek Müller je tátou! Jeden z nejšikovnějších rozehrávačů v soutěži se ve vánočním volnu těšil z narození dcerky, kterou mu porodila do basketbalu rovněž zamilovaná přítelkyně Martina Zelená.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.